Gönderen Konu: Dikkat: Golfçü Dirseği (Medial Epikondilit)  (Okunma sayısı 316 defa)

Soytürk Dönmez

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Meslek: Dövme Bıçak
  • Yer: İstanbul-Büyükçekmece
Ynt: Dikkat: Golfçü Dirseği (Medial Epikondilit)
« Yanıtla #20 : 21 Şubat 2021, 23:51:35 »

Teklifiniz için çok teşekkür ederim, kantoron bakımından sağlam bir kaynağım var ömrü uzun olsun  ;) , benim olmazsa olmaz iksirim, atölyede yanık ve kesiklerde mucizevi sonuçlarını gördüğüm için mutlaka stoklu bulunduruyorum C:-)

orkunaydin350

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Orkun AYDIN - 36
    • Photoworks by Orkun AYDIN
  • Meslek: Bilişim
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #21 : 22 Şubat 2021, 08:42:04 »
Hocam çok geçmiş olsun. Rabbim tez zamanda şifa versin inşallah.
----------------------------

instagram/orkunaydin350 - facebook/orkunaydin350 - youtube/orkunaydin350 - flickr/orkunaydin350

cem eser

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Meslek: Öğretmen
  • Yer: Ereğli/KONYA
« Yanıtla #22 : 22 Şubat 2021, 08:50:32 »
Öncelikle cok geçmiş olsun. Şikayetlerimizi okuyunca yaklaşık bir aydır çektiğim dirseğimdeki anlamsız ağrı'nın sebebinin bu hastalıktan kaynaklandığını öğrenmiş oldum. Ben bu durumu çok önemsememiştim. Hastalığın ilk evrelerinde egzersizlerin faydalı olduğunu öğrendim. İnşallah egzersizler bir işe yarayacak.
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2021, 09:23:21 Gönderen: cem eser »
Bir avuç toprak,birazda suyum ben.
Neyimle övüneyim,işte buyum ben.

AdnanErgün

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • ae - 1992
  • Yer: Konya
« Yanıtla #23 : 24 Şubat 2021, 11:15:53 »
çok gecmiş olsun hocam ilaçları yine doktor konrolunde kessenız bence cok daha faydalı olur
Teşekkür ederim. İlacın çok fazla yan etkisi vardı bariz bir şekilde hissediliyordu günlük yaşamda o yüzden bırakmak zorunda kaldım.

Teklifiniz için çok teşekkür ederim, kantoron bakımından sağlam bir kaynağım var ömrü uzun olsun  ;) , benim olmazsa olmaz iksirim, atölyede yanık ve kesiklerde mucizevi sonuçlarını gördüğüm için mutlaka stoklu bulunduruyorum C:-)

Gerçekten öyle ustam, kantarona devam, şifa olsun :)
Hocam çok geçmiş olsun. Rabbim tez zamanda şifa versin inşallah.

Teşekkür ederim Orkun ustam :)
Öncelikle cok geçmiş olsun. Şikayetlerimizi okuyunca yaklaşık bir aydır çektiğim dirseğimdeki anlamsız ağrı'nın sebebinin bu hastalıktan kaynaklandığını öğrenmiş oldum. Ben bu durumu çok önemsememiştim. Hastalığın ilk evrelerinde egzersizlerin faydalı olduğunu öğrendim. İnşallah egzersizler bir işe yarayacak.
Geçmiş olsun Allah şifa versin. Dikkat ederseniz ilerlemeden önlemiş olursunuz ilerlerse sıkıntılı gerçekten.
"Cihân titrer sebât-ı pây-ı erbâb-ı metânetten"
(Metanet sahibi insanların ayaklarındaki kararlılık cihanı titretir.)
Namık Kemal

maytir

• Özel Üyeler
  • Üyee
    • ARTVENTURE Reklam Tasarım
  • Meslek: Grafik Tasarımcı - KRAV MAGA Eğitmen
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #24 : 24 Şubat 2021, 21:41:05 »
Çok geçmiş olsun.
Sol kolumda 7 yıl, sağ kolumda 2 yıl tenis dirseği rahatsızlığı çekmiş ayrıca bel fıtığı olan biri olarak size tavsiyem "DOKTORDAN KAÇIN"!!!
Şimdi bu fodumda bir bıçak sever doktor varsa ve üzerime gelirse de karışmam kusuruma bakmasın!!!

Sol kolumu 4 doktor (ikisi profesör) tedavi edemedi. İki kez kortizon iğnesi vuruldu ve kolum diğerine göre şu anda daha ince. Yani kas kaybı yaşadım.
Titreşimli bir zamazingoyla 10 seans yapıldı daha kötü oldu.
Çapa spor sakatlıkları bilmemesine gidip onların önerdikleri egzersizleri yaptım fayda etmedi.
Dirseğime aylarda otel takıldı bir kas kaybı da oradan yaşadım.

Bunca yılın sonunda doktora gitmekten vazgeçtim ve kendim hafif ağırlık antrenmanları ve ciddi, ağır esnetme, hareketleri ve rahatsızlığı tetikleyen ağır işlerden kaçınarak  rahatsızlığımı tedavi ettim!
Her iki rahatsızlık ta dirsekte ve bireqaz birbirinden farklı olsa da benden söylemesi.

Buradan ve sporcu kimliğime de dayanarak şunu söyleyebilirim ki tekrarlayan tüm kas aktiviteleri (uzun yürüyüş dahil) belli bölgelerdeki kasaların kasılmasına yol açıyor. Bu kasılmaların sürekliliği bir süre sonra doğrudan o bölgedeki yada asimetrik bölgelerde (sol baldırınızdaki bir kasılma sağ kürek kemiğinizde ağrıya yol açabilir, hada arka bıçak kasılması bel fıtığınızı tetikleyebilir) kas, ardından tendon ve sinir harabiyetine yol açabiliyor. Yapmanız gereken en basit şey kendinizi esnetmeniz.Esnetme egzersize içeren her ne varsa yapmanız sağlığınız açısından inanılmaz faydalı olacaktır.
Mustafa Aytır
10-02-1971 - İSTANBUL
https://www.instagram.com/atolye_maytir/

Isparta

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Furkan-19
  • Meslek: Öğrenci
  • Yer: Türkiye
« Yanıtla #25 : 25 Şubat 2021, 14:33:15 »
 Yarı-düz taban teşhisim vardı, 1 kilometre bile yürüsem ayağımın tabanı ağrı yapardı. Doktora gittiğimde tabanlık tavsiye etti, bir işe yaramadı. Sonra internette araştırayım dedim. Bir kanalın videosunu buldum. Normalde alt bacağın arka kasını(kalf) gevşetip, ayak tabanına masaj yapmayı tavsiye ederler. Ağrı da oralarda olur. İnternetteki doktor ise tam tersini söyledi. Ön kası esnetmeyi... Denedim, senelerdir çektiğim taban ağrısı tık diye geçti. Saniyeler içinde yaradı. Bir kaç kere daha aynı kası esnetip, masaj yaptım. Senede bir iki kere taban ağrım olur. O zaman gene aynı kası esnetirim ve geçer. Gene başka bir zaman, ayakta dururken hep sol ayağıma yük vermekten ve ters yatmamdan dolayı bel kaynaklı bir bacak diğerine göre kısaldı. Aslında kısa olan bacak değildi, bir belin kas gerginliği nedeniyle yukarıda olmasıydı. Bir kaç doktora gittim, çare bulamadılar. Kısa olan ayağa tabanlık önerdiler. Bir kere kısa olan ayak tarafındaki bel zaten gergin, daha yukarıda. Tabanlık koyunca durum daha da kötüleşecek. Gene bu doktordan çaremi buldum. Diğeri kadar ani olmasa da faydasını gördüm. Az önce aklıma geldi acaba aynı doktorun golfçü dirseği hakkında videosu var mıdır diye. Tenisçi dirseği hakkında var ama prensip aynı. Sol kol ağrıyorsa sağa masaj yapmak, sol bacak ağrıyorsa sağa yapmak. Ağrıyan yerin tam ayna halini bulmak, oraya masaj yapmak. Zaten orası da gergin oluyormuş. Ağrı aşağı veya yukarıya kayarsa da oradan devam etmek. Ağrıyan yere masaj önermiyor.

Kanal: https://www.youtube.com/c/DrEricBergDC
Düz taban: https://youtu.be/dneTSBfxDlE
Bel tabanlı kısa bacak: https://youtu.be/9jKk4Y1rHFQ
Tenisçi dirseği: https://youtu.be/DSyui8tH_Gg
 İnşallah işe yarar.

AdnanErgün

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • ae - 1992
« Yanıtla #26 : 26 Şubat 2021, 11:10:56 »
Çok geçmiş olsun.
Sol kolumda 7 yıl, sağ kolumda 2 yıl tenis dirseği rahatsızlığı çekmiş ayrıca bel fıtığı olan biri olarak size tavsiyem "DOKTORDAN KAÇIN"!!!
Şimdi bu fodumda bir bıçak sever doktor varsa ve üzerime gelirse de karışmam kusuruma bakmasın!!!

Sol kolumu 4 doktor (ikisi profesör) tedavi edemedi. İki kez kortizon iğnesi vuruldu ve kolum diğerine göre şu anda daha ince. Yani kas kaybı yaşadım.
Titreşimli bir zamazingoyla 10 seans yapıldı daha kötü oldu.
Çapa spor sakatlıkları bilmemesine gidip onların önerdikleri egzersizleri yaptım fayda etmedi.
Dirseğime aylarda otel takıldı bir kas kaybı da oradan yaşadım.

Bunca yılın sonunda doktora gitmekten vazgeçtim ve kendim hafif ağırlık antrenmanları ve ciddi, ağır esnetme, hareketleri ve rahatsızlığı tetikleyen ağır işlerden kaçınarak  rahatsızlığımı tedavi ettim!
Her iki rahatsızlık ta dirsekte ve bireqaz birbirinden farklı olsa da benden söylemesi.

Buradan ve sporcu kimliğime de dayanarak şunu söyleyebilirim ki tekrarlayan tüm kas aktiviteleri (uzun yürüyüş dahil) belli bölgelerdeki kasaların kasılmasına yol açıyor. Bu kasılmaların sürekliliği bir süre sonra doğrudan o bölgedeki yada asimetrik bölgelerde (sol baldırınızdaki bir kasılma sağ kürek kemiğinizde ağrıya yol açabilir, hada arka bıçak kasılması bel fıtığınızı tetikleyebilir) kas, ardından tendon ve sinir harabiyetine yol açabiliyor. Yapmanız gereken en basit şey kendinizi esnetmeniz.Esnetme egzersize içeren her ne varsa yapmanız sağlığınız açısından inanılmaz faydalı olacaktır.

Geçmiş olsun ustam. Tecrübe ve tavsiyeleriniz paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Esnetme haretketlerine başladım, inşallah düzenli devam da ederim. Tavsiyeniz doğultusunda mümkün mertebe diğer kaslar için de esnetme hareketleri yapmaya çalışacağım.

Yarı-düz taban teşhisim vardı, 1 kilometre bile yürüsem ayağımın tabanı ağrı yapardı. Doktora gittiğimde tabanlık tavsiye etti, bir işe yaramadı. Sonra internette araştırayım dedim. Bir kanalın videosunu buldum. Normalde alt bacağın arka kasını(kalf) gevşetip, ayak tabanına masaj yapmayı tavsiye ederler. Ağrı da oralarda olur. İnternetteki doktor ise tam tersini söyledi. Ön kası esnetmeyi... Denedim, senelerdir çektiğim taban ağrısı tık diye geçti. Saniyeler içinde yaradı. Bir kaç kere daha aynı kası esnetip, masaj yaptım. Senede bir iki kere taban ağrım olur. O zaman gene aynı kası esnetirim ve geçer. Gene başka bir zaman, ayakta dururken hep sol ayağıma yük vermekten ve ters yatmamdan dolayı bel kaynaklı bir bacak diğerine göre kısaldı. Aslında kısa olan bacak değildi, bir belin kas gerginliği nedeniyle yukarıda olmasıydı. Bir kaç doktora gittim, çare bulamadılar. Kısa olan ayağa tabanlık önerdiler. Bir kere kısa olan ayak tarafındaki bel zaten gergin, daha yukarıda. Tabanlık koyunca durum daha da kötüleşecek. Gene bu doktordan çaremi buldum. Diğeri kadar ani olmasa da faydasını gördüm. Az önce aklıma geldi acaba aynı doktorun golfçü dirseği hakkında videosu var mıdır diye. Tenisçi dirseği hakkında var ama prensip aynı. Sol kol ağrıyorsa sağa masaj yapmak, sol bacak ağrıyorsa sağa yapmak. Ağrıyan yerin tam ayna halini bulmak, oraya masaj yapmak. Zaten orası da gergin oluyormuş. Ağrı aşağı veya yukarıya kayarsa da oradan devam etmek. Ağrıyan yere masaj önermiyor.

Kanal: https://www.youtube.com/c/DrEricBergDC
Düz taban: https://youtu.be/dneTSBfxDlE
Bel tabanlı kısa bacak: https://youtu.be/9jKk4Y1rHFQ
Tenisçi dirseği: https://youtu.be/DSyui8tH_Gg
 İnşallah işe yarar.

Geçmiş olsun ustam. Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Videoyu izledim bunu da dikkate alacağım faydası olmasa bile zararı olmayacak bir şey olduğu açık.
Namık Kemal

Ersin Özdemir

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Meslek: Satış pazarlama ( Makine teknikeri ) Astas
  • Yer: İstabul- Edirne
« Yanıtla #27 : 27 Şubat 2021, 22:50:27 »
gecmis olsun sınırları bilmek te her zaman fayda vardir..dikkat etmek gerekir

AdnanErgün

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • ae - 1992
« Yanıtla #28 : 01 Mart 2021, 16:31:46 »
gecmis olsun sınırları bilmek te her zaman fayda vardir..dikkat etmek gerekir
Teşekkür ederim.
Namık Kemal