Gönderen Konu: Turbo Torch ile Isıl işlem ??  (Okunma sayısı 71 defa)

Hikoglisemi

• Üye
  • *
  • Meslek: Acil tıp teknisyeni
  • Yer: Sivas
Turbo Torch ile Isıl işlem ??
« : 19 Kasım 2020, 00:23:43 »
iyi geceler başlıktada belirttiğim gibi turbo torchlar ile ısıl işlem yapılır mı ? yapan arkadaşlar var mı ? yada daha basit bir yöntemle ısıl işlemi nasıl yapabiliriz genelde karbon çelik kullanıyorum yardımcı olursanız sevinirim  ^-^

HüseyiN.TufekCi

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • hüseyin
  • Meslek: Elektrik
  • Yer: Bursa
Ynt: Turbo Torch ile Isıl işlem ??
« Yanıtla #1 : 19 Kasım 2020, 02:42:11 »
YouTube de yapanı gördüm ama iki tane olacak bıçağı mengeneye sıkıştırıp iki tarafından gezdirerek yapıyordu. Benim kullandığım yöntem Piknik tüpüne purmuz takip yutong tuglasinin ortasından bıçağı sokmak için bir delik yan tarafından purmuz için bir delik açarak yapabilirsiniz. Forumda araştırma yaparsanız bulacaksınız
Beni ancak bir ÂMÂ gördü, göremeden anladı neler hissettiğimi.Dert size zeval olmaz. Bana ancak dilsiz anlattı dili olanın dile getiremediklerini.Teşbihte kusur olmaz.

Hikoglisemi

• Üye
  • *
  • Meslek: Acil tıp teknisyeni
  • Yer: Sivas
Ynt: Turbo Torch ile Isıl işlem ??
« Yanıtla #2 : 19 Kasım 2020, 17:57:49 »
YouTube de yapanı gördüm ama iki tane olacak bıçağı mengeneye sıkıştırıp iki tarafından gezdirerek yapıyordu. Benim kullandığım yöntem Piknik tüpüne purmuz takip yutong tuglasinin ortasından bıçağı sokmak için bir delik yan tarafından purmuz için bir delik açarak yapabilirsiniz. Forumda araştırma yaparsanız bulacaksınız
bende şuan o yöntemi kullanıyorum lakin çok vakit alıyor jet pürmüz ağızları var jet şaloma diye geçiyor internette lakin ondada sanırım oksijen bağlantısı yapılması gerekiyor.