Gönderen Konu: Rockwell Sertlik Ölçüm Cihazı  (Okunma sayısı 165 defa)

coktar

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Meslek: Yönetici
  • Yer: İstanbul
Rockwell Sertlik Ölçüm Cihazı
« : 14 Aralık 2020, 00:57:26 »
Merhaba değerli ustalarım,

"Ölçemediğiniz süreci yönetemezsiniz" klişesinden yola çıkarak yaptığım bıçaklarım sertliklerini ölçmek istiyorum ancak malum sertlik ölçüm cihazları ultra pahalı. Insize'ın Manuel modeline 17 bin TL gibi bir fiyat aldım :) tabi ki bu alternatifi yok saydım ve araştırmaya devam ettim. Bulabildiğim en düşük ücretli cihaz Ames diye bir markanın 1 numaralı modeli. Fiyatı 615usd yani yaklaşık 4800tl. Yer kaplamayan ve testleri izlediğim kadarıyla doğru ölçüm yapan bir cihaz. Videolardan birine ait linki de paylaşıyorum. Gerçi bu videodaki cihazın bir kalibrasyon ihtiyacı var gibiydi ama yine de fikir verecektir. Sizlerin de görüşlerini almak için paylaşmak istedim. Selamlar...

https://youtu.be/ie5eSUyQxgI

instagram: @hevesadami

Şaban Kurt

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Meslek: Kamu
  • Yer: Diyarbakır
Ynt: Rockwell Sertlik Ölçüm Cihazı
« Yanıtla #1 : 14 Aralık 2020, 01:07:21 »
Cihazlar çok pahalı amazonda satılan sertlik degerlerini belirleyen saatçi eğe tarzı eğeler mevcut tabiki alt ve üst olarak takribi net sertliği vermez ama en azından örnek olarak olarak çizip çizmediği için namluyu belirleyeci olur sertlik diye düşünüyorum 500 ₺ gibi bir fiyattı şimdi ne kadar bilmiyorum ustam
Gendarmerie Special Operation...

coktar

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Meslek: Yönetici
« Yanıtla #2 : 14 Aralık 2020, 01:09:50 »
Cihazlar çok pahalı amazonda satılan sertlik degerlerini belirleyen saatçi eğe tarzı eğeler mevcut tabiki alt ve üst olarak takribi net sertliği vermez ama en azından örnek olarak olarak çizip çizmediği için namluyu belirleyeci olur sertlik diye düşünüyorum 500 ₺ gibi bir fiyattı şimdi ne kadar bilmiyorum ustam

800 liraya yaklaşmış şu anda
instagram: @hevesadami

orhanbilgin

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Orhan Bilgin
  • Meslek: Yatırım Uzmanı
« Yanıtla #3 : 14 Aralık 2020, 18:14:37 »
Zamanında aşağıda linkteki ürünü getirtip kullanmıştım, hala da kullanıyorum. Sorunsuz ölçüm yapan basit bir çalışma sistemi var.

https://www.bicaksanati.com/forum/index.php?topic=12783.msg232382#msg232382
Girdim ilim meclisine, eyledim kıldım talep
Dediler  'İlim  geride;  illa edep  illa edep' 
                                                Yunus Emre