Gönderen Konu: Zımpara makinesi bitene kadar Rampa ile İnşallah  (Okunma sayısı 387 defa)

SerdarkradreS

• Üye
  • *
  • Meslek: Tekniker
  • Yer: Ankara
Zımpara makinesi bitene kadar Rampa ile İnşallah
« : 17 Aralık 2020, 02:20:29 »
Selamın aleyküm
Zımpara makinesi %85 hazır(malzemeler tamam, tekerleği tornaya vericem, motor eksik kalıyor sadece) Bittiğinde tüm ölçüleri ile paylaşıcam inşallah. Son anda yatarlı yapmaya karar verdim, ileri geri devir yönü hareket ve hareketli tabla yapmaya karar verdim. Bitene kadar, henüz yaptığım Rampa ile başlıcam inşallah. Kömür ocağı için fan motorundan üfleci yaptım, fan motorunu sunta ya montaj yaptım, boya kovasının arka kısmını kesip damacana ağzını silikonlu yapıştırdım, kovanın ağzını pervane in üstüne kapatıp, damacana çıkışından sıkışan havayı, yine fan İn ayağı olan boru ile kömür ocağına taşıycam. Bittiğinde video ver resimleri paylaşıcam inşallah. Rampanın bitmiş halini ve  üflecin resimlerini paylaşıyorum..
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2020, 02:24:28 Gönderen: SerdarkradreS »

zucchero

• -Bora-
  • Özel Üyeler
  • Üyee
  • Meslek: Memur
Ynt: Zımpara makinesi bitene kadar Rampa ile İnşallah
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2020, 09:33:24 »
Ellerinize sağlık...

Ebu zeyd

• Üyee
  • **
  • Cemil
  • Meslek: Çoban
  • Yer: Çanakkale
« Yanıtla #2 : 17 Aralık 2020, 10:08:07 »
Kusura bakmas iseniz birşey sormak istiyorum.
 Rampada kullanacağınız demir düz demiri nereden ve nasıl temin ettiniz ben inşaat demiri kullanmaya çalıştım yapısındaki çıkıntılı kısım beni zorladı siz ne kullanıyorsunuz
Tağut'a kulluk etmekten kaçınan ve Allah'a içten yönelenlere müjde vardır. (Bu) kullarımı müjdele.
(39-Zümer 17)

SerdarkradreS

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 17 Aralık 2020, 10:53:31 »
Estağfurullah ne kusuru🙂. demir değil , elimde pirinç çubuk vardı onu kullandım, siz yeni alacaksanız krom mil alın danagözü rulmanla beraber kullanırsanız daha rahat hareket edersiniz. 👍

SerdarkradreS

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 17 Aralık 2020, 10:54:02 »
Ellerinize sağlık...
Teşekkür ediyorum sağolun.. 👍

Ebu zeyd

• Üyee
  • **
  • Cemil
  • Meslek: Çoban
  • Yer: Çanakkale
« Yanıtla #5 : 17 Aralık 2020, 13:21:18 »
Estağfurullah ne kusuru🙂. demir değil , elimde pirinç çubuk vardı onu kullandım, siz yeni alacaksanız krom mil alın danagözü rulmanla beraber kullanırsanız daha rahat hareket edersiniz. 👍

Çok teşekkür ederim
Tağut'a kulluk etmekten kaçınan ve Allah'a içten yönelenlere müjde vardır. (Bu) kullarımı müjdele.
(39-Zümer 17)

Soytürk Dönmez

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Meslek: Dövme Bıçak
  • Yer: İstanbul-Büyükçekmece
« Yanıtla #6 : 18 Aralık 2020, 02:15:30 »

Ellerinize emeklerinize sağlık fakat fanda harcadığınız emeği ve parayı hurdacıda fan aramaya harcasaydınız sorununuz hal olurdu diye düşünüyorum. Hurdacıdan 40 liraya aldığım fandan aldığım verim muhteşem.

SerdarkradreS

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 19 Aralık 2020, 01:39:01 »

Ellerinize emeklerinize sağlık fakat fanda harcadığınız emeği ve parayı hurdacıda fan aramaya harcasaydınız sorununuz hal olurdu diye düşünüyorum. Hurdacıdan 40 liraya aldığım fandan aldığım verim muhteşem.

Emek vererek yapmanın zevkine varmayı seviyorum diyeyim, teşekkür ederim 🙂

Emrah06

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Meslek: Proje Teknikeri
« Yanıtla #8 : 29 Ocak 2021, 00:04:48 »
Selamın aleyküm
Zımpara makinesi %85 hazır(malzemeler tamam, tekerleği tornaya vericem, motor eksik kalıyor sadece) Bittiğinde tüm ölçüleri ile paylaşıcam inşallah. Son anda yatarlı yapmaya karar verdim, ileri geri devir yönü hareket ve hareketli tabla yapmaya karar verdim. Bitene kadar, henüz yaptığım Rampa ile başlıcam inşallah. Kömür ocağı için fan motorundan üfleci yaptım, fan motorunu sunta ya montaj yaptım, boya kovasının arka kısmını kesip damacana ağzını silikonlu yapıştırdım, kovanın ağzını pervane in üstüne kapatıp, damacana çıkışından sıkışan havayı, yine fan İn ayağı olan boru ile kömür ocağına taşıycam. Bittiğinde video ver resimleri paylaşıcam inşallah. Rampanın bitmiş halini ve  üflecin resimlerini paylaşıyorum..

Merhaba , konunun üzerinden çok zaman geçmemiş gibi gözüküyor, mak. tek. havalandırma ekipmanları ile haşır neşir olmamdan kaynaklı bir yorumum olacak o fan o şekilde hayatta çalışmaz, normal olan pervanenin arkasından hava çekebileceği bir yer olması lazımki havayı mümkün mertebe iletebilsin. fan motorunu bağladığınız tahtaya motorun yanından delikler açmanız gerekli yani, bu şekilde kovayı bağlayıp pervaneyi döndürürseniz, vortex dediğimiz olay meydana gelir, bi nevi afet hortum gibi işler. İyi forumlar.
Ateşe dayanabildiğin kadar günah işle...

SerdarkradreS

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 13 Şubat 2021, 19:52:37 »
Aynen, hava girişi için delik de açtım fakat yine olmadı, be de bunu salyangoza çevirdim, şimdi 1. Kademede fırtına çıkarıyor 🙂