Gönderen Konu: Yaptığım bıçaklar  (Okunma sayısı 172 defa)

Hikoglisemi

• Üye
  • *
  • Meslek: Acil tıp teknisyeni
  • Yer: Sivas
Yaptığım bıçaklar
« : 11 Kasım 2020, 00:00:34 »
1 sene içerisinde karbon çeliği 3 adet bıçak yaptım 2 adet de deri ürün çıkardım yorumlarsanız sevinirim   :)

Muhammet Acar

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Yer: İstanbul
Ynt: Yaptığım bıçaklar
« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2020, 10:41:13 »
Elinize sağlık, bunlar ilk yaptığınız bıçaklar ise gayet iyi, ileride daha iyilerini de yapacağınıza eminim. Yaptıkça tecrübe kazanıyorsunuz. Deride de aynı düşüncedeyim, sadece şöyle bir tavsiyem olabilir, kılıfı diktiğiniz kısmın arasına bir parça deri koyup öyle dikerseniz bıçağın kılıfı ve dikişleri kesmesini engellemiş olursunuz.

Hikoglisemi

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2020, 23:35:13 »
değerli yorumunuz ve iyi düşünceleriniz için teşekkür ederim :) evet o parçayı hiç düşünememiştim teşekkür ederim.

Hikoglisemi

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 11 Kasım 2020, 23:37:47 »
1 sene içerisinde karbon çeliği 3 adet bıçak yaptım 2 adet de deri ürün çıkardım yorumlarsanız sevinirim   :)
bu arada 3.bıçağı atmayı unutmuşum  ::)

poyrazz74

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • selçuk çakır
  • Meslek: belediye işçisi
  • Yer: izmir-konak
« Yanıtla #4 : 12 Kasım 2020, 20:36:11 »
elinize sağlık. 2. ve 5. bıçaklar aynı sanırım sapı taktıktan sonra ön kısmını şekillendirmişsiniz ister istemez çelikte izi kalmış o kısımları sapı takmadan önce polisaja kadar tamamlayın sonra yapıştırın hatta hemen taşan epoksileri aseton veya alkolle temizleyin
Akıllılar hep şüphe içindeyken aptallar küstahça kendilerinden emindir.

Hikoglisemi

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 15 Kasım 2020, 13:48:43 »
elinize sağlık. 2. ve 5. bıçaklar aynı sanırım sapı taktıktan sonra ön kısmını şekillendirmişsiniz ister istemez çelikte izi kalmış o kısımları sapı takmadan önce polisaja kadar tamamlayın sonra yapıştırın hatta hemen taşan epoksileri aseton veya alkolle temizleyin
bıçağı kağıt bant ile sarıp kabzaya şekil veriyorum ister istemez zımpara izi kalıyor teşekkür ederim yorumunuz için. :)