Gönderen Konu: Sıfır Altı İşlem Hakkında  (Okunma sayısı 100 defa)

Muratti

• Üye
  • *
  • Yer: İstanbul
Sıfır Altı İşlem Hakkında
« : 16 Ekim 2020, 12:12:34 »
Merhaba,
Hobi olarak bıçak yapımına yeni başladım. Sıfır altı işlem hakkında değerli ustalarıma sorum;
1-Sıfır altı işlem ve amacı, artısı eksisi nedir?
2-Tüm çelik türlerinde (karbon çelikler, yarı paslanmaz vs..) uygulanır mı?

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

orkunaydin350

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Orkun AYDIN - 36
    • Photoworks by Orkun AYDIN
  • Meslek: Bilişim
  • Yer: Bursa
Ynt: Sıfır Altı İşlem Hakkında
« Yanıtla #1 : 16 Ekim 2020, 12:42:39 »
Bu konu o kadar çok başlık altında konuşuldu ki, arama yaptığınızda hepsini bulabilirsiniz.
----------------------------

instagram/orkunaydin350 - facebook/orkunaydin350 - youtube/orkunaydin350 - flickr/orkunaydin350

Muratti

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 16 Ekim 2020, 13:12:05 »
Bu konu o kadar çok başlık altında konuşuldu ki, arama yaptığınızda hepsini bulabilirsiniz.
Teşekkürler Orkun bey, "sıfır altı" işlemi hakkında forumda arama yaptım zaten ve birçok konuda adı geçiyor ama yukarıdaki sorularıma cevap niteliğinde net bir yazı bulamadım.

orkunaydin350

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Orkun AYDIN - 36
« Yanıtla #3 : 16 Ekim 2020, 13:53:25 »
Teşekkürler Orkun bey, "sıfır altı" işlemi hakkında forumda arama yaptım zaten ve birçok konuda adı geçiyor ama yukarıdaki sorularıma cevap niteliğinde net bir yazı bulamadım.

Sorularınızın tümüne ve çok daha fazla detaylı bilgi olduğuna emin olabilirsiniz. Aramanızda tüm sonuçlara ulaşamadınız yada tüm başlıklara bakmamış olabilirsiniz.

instagram/orkunaydin350 - facebook/orkunaydin350 - youtube/orkunaydin350 - flickr/orkunaydin350

Muratti

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 16 Ekim 2020, 15:10:42 »

Sorularınızın tümüne ve çok daha fazla detaylı bilgi olduğuna emin olabilirsiniz. Aramanızda tüm sonuçlara ulaşamadınız yada tüm başlıklara bakmamış olabilirsiniz.
Orkun bey, konu ile alakalı 96 tane başlık çıkıyor ve sabahtan beri onları inceliyorum ben bu sorulara cevap bulamadım, sadece "sıfır altı işlemlerin çeliklere etkisi" diye bir link var ama o da çalışmıyor. Siz yardımcı olacaksanız bilgilediriniz yada konu hakkında bilgisi olan ustalardan yardım rica ederim.

Teoman.

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Meslek: elektrik
  • Yer: üsküdar

orkunaydin350

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Orkun AYDIN - 36
« Yanıtla #6 : 16 Ekim 2020, 17:08:21 »

Muratti

• Üye
  • *