Gönderen Konu: 4 Teker bant zımpara Başlangıcı.  (Okunma sayısı 376 defa)

taner çiçek

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Meslek: makina imalati
  • Yer: gaziantep
Ynt: 4 Teker bant zımpara Başlangıcı.
« Yanıtla #20 : 07 Kasım 2020, 20:00:00 »
Motor filanşını değişebilirsiz sanırım b5 filaş takılı bu 20 cm çapında, b14 filanş 14 cm çapında olur bu motor gücündeki için 50 tl cıvarı fiyat yaklaşık[ 2.2 kw 3000 rpm motor 90 gövde diye sorabilirsiniz]

tonkano

• Üye
  • *
  • Meslek: İnşaat Teknikeri
  • Yer: Rize/Çayeli
« Yanıtla #21 : 07 Kasım 2020, 22:57:43 »
Motor filanşını değişebilirsiz sanırım b5 filaş takılı bu 20 cm çapında, b14 filanş 14 cm çapında olur bu motor gücündeki için 50 tl cıvarı fiyat yaklaşık[ 2.2 kw 3000 rpm motor 90 gövde diye sorabilirsiniz]
İlginize teşekkür ederim hocam.

tonkano

• Üye
  • *
  • Meslek: İnşaat Teknikeri
  • Yer: Rize/Çayeli
« Yanıtla #22 : 07 Kasım 2020, 23:05:55 »
Hareketli kol dediğim ön iki tekeri tutan kol, bu kolun en olarak geniş olması ön iki tekeri tutan parçanın da yüzeyine geniş bi alanda yapılırve ana gövde üzerindeki lamayı sıkma koluile sıkdığınızda yüzey genişliği daha iyi bi oturma sağlar , yani ön iki terer gövdeye paralelliği daha doğru olur. Ağırlık belirli oranda titreşimi sesi azaltır , kalın malzeme maliyette çok fark etmez. Lazer kesim sacları st 37 , st 60 diye adlandırılan malzemeler kullanıyorlar st 60 biraz daha sert 37 e göre bi mikdar carbon daha yüksek.2 malzemede olur kaynakda yapılır ama 60 a diş çekmek biraz daha zor olur. Ama ön tabla ve zınpara dayaması nda 60 daha iyi.
Bi diyer malzeme lazercilerde harddox onda diş çek e baya sıkıntı. Gerekde yok
Hocam bilgiler ilaç gibi geldi.
İşiniz rast gelsin.
Yavaş gitmeye karar verdim.
Epeyce öğrenecek, araştıracak konu var.
Acelemde yok zaten.
5 ayda anca sutunlu bir matkap yapabildim.
Bu gün bitti.
Seneyede sizlerin yardımlarıylada  zımpara makınasını bitiririm herhalde.
Yakında istanbula gidiyorum.
Orada imkanlar daha çok olur kanısındayım. Malzemeleri tedarik eder  rizede montaj ederim artık.