Gönderen Konu: Ahşap işeri  (Okunma sayısı 89 defa)

maxilla

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Meslek: diş hekimi
  • Yer: malatya
Ahşap işeri
« : 31 Mayıs 2020, 22:21:41 »
Arkadaşlar, her ne kadar bıçak yapımı hobi noktasında benim için ilk göz ağrım olsa da arada bir ahşap kokusu çekmenin  ayrı bir  hazzı var. Zaman zaman yaptığım küçük ahşap işlerini sizlerle paylaşmak istedim. Her türlü eleştiri ve öneriye açıktır.

https://live.staticflickr.com/65535/49956905731_0e27eec0c4_b.jpg[/img]

fatihbyfatih

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Meslek: Öğretmen
  • Yer: Samsun
Ynt: Ahşap işeri
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2020, 23:20:24 »
Elinize sağlık. Bazılarını kayıt ettim. Denenecekler listesine :)
Bende kıl testere-naht çalışmaları yapıyorum ara ara. Dediğiniz gibi bazen ahşap kokusunu derinden hissetmek ayrı oluyor.

maxilla

• Özel Üyeler
  • Üyee
« Yanıtla #2 : 01 Haziran 2020, 00:09:14 »
Fatih, naht sanatına bende bir ara heveslenmiştim ama başlamadan vaz geçtik.

orkunaydin350

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Orkun AYDIN - 36
    • Photoworks by Orkun AYDIN
  • Meslek: Bilişim
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #3 : 01 Haziran 2020, 08:46:42 »
Sallanan sandalyeye kadar ne sevimliler diyordum. Ama sallanan sandalyeyi görünce işin ciddiyetini kavradım. :D Çok başarılı görünüyor, elinize sağlık. :2up
----------------------------

instagram/orkunaydin350 - facebook/orkunaydin350 - youtube/orkunaydin350 - flickr/orkunaydin350

maxilla

• Özel Üyeler
  • Üyee
« Yanıtla #4 : 01 Haziran 2020, 13:15:17 »
Sallanan sandalyeye kadar ne sevimliler diyordum. Ama sallanan sandalyeyi görünce işin ciddiyetini kavradım. :D Çok başarılı görünüyor, elinize sağlık. :2up
Orkun bey, teşekkür ederim. Ahşap işleri gerçekten çok eğlenceli ve en güzel tarafı,seni tekrardan kurtarıyor olması.

AdnanErgün

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • ae - 1992
  • Meslek: Öğretmen
  • Yer: Konya
« Yanıtla #5 : 01 Haziran 2020, 13:44:40 »
Çok güzel çalışmalar olmuş elinize sağlık. Ben de ufak tefek ahşap işleriyle uğraşıyorum ara ara, imkânlar kıt olsa da, eşyanın sağında solunda bolca kusur olsa da (mesela gönyeli kesim yapma imkanım olmadığından el testeresi ile yamuk kesimlerle basim belada), totaldeki sonuç beni hep mutlu ediyor. Daha önce bir biriken dergilerimi koymak için bir dergilik(şimdi patates, soğan koymuyoruz :D) ve yeğenime bir tahta at yapmıştım. Şimdi ise korona günlerinde bolca evde vakit geçirdiğimizden balkonu dekore etmeyi düşündüm, bu baglamda balkona bir kanepe yapmaya başladım. Çok kolay ve konforlu bir proje buldum, bitmek üzere tamamlayınca ben de paylaşmayı düşünüyorum. :)
"Cihân titrer sebât-ı pây-ı erbâb-ı metânetten"
(Metanet sahibi insanların ayaklarındaki kararlılık cihanı titretir.)
Namık Kemal