Gönderen Konu: Ribbon burner &komür ocagı  (Okunma sayısı 155 defa)

veysel açarı

• Üyee
  • **
  • Meslek: Paramedic
  • Yer: Manisa akhisar
Ribbon burner &komür ocagı
« : 17 Ocak 2020, 21:34:16 »
Ustalarım elimde çift brülörlü 40-45cm boy 19 cm iç caplı bir propan ocağım var  damast ve sanmai  bıçak yapmak istiyorum  hep lakin bu şekilde fırınla  gerekli sıcaklığa ulaşmam cok zaman alıyor ve gaz sarfiyatı da baya bı fazla  elimde 380 volt bir tane demirci salyangoz fanı var 220 voltlada calıstıgını soylemıslerdi calişmazsa yenisi alcam
Şimdi kafamı kurcalayan ıkı fıkır var birinci brülorlerı ıptal edip ribbon burner yapıp fanla bırlıkte kullanmak , diğeride kömür ocağı yapmak evim bahceli ikiside bahcede olcak  sizce ne yapmayalım

Aklımdaki könür ocağıda şu hurdacıdan bu metal parcaları cok kolay edınebılırım
https://youtu.be/NIAeA88YjbA
Olmuşken artık tam olsun benı bır daha sıkıntıya sokmasın istiyorum

Şaban Kurt

• Üyee
  • **
  • Meslek: Kamu
  • Yer: Diyarbakır
Ynt: Ribbon burner &komür ocagı
« Yanıtla #1 : 17 Ocak 2020, 22:25:26 »
Hocam kolay gelsin bence çift brülörle bu sıcaklığa çıkmak mümkün zaman alır o ayrı fakat fan ve kömür işide tozunu geçtim büyük dikkat gerektiyor sıcaklığı kontrol etmek bence zor olur tüpten yakınmışsınız yalnız kömürle daha masraflı olacağı kanaatindeyim.
Gendarmerie Special Operation...

veysel açarı

• Üyee
  • **
  • Meslek: Paramedic
  • Yer: Manisa akhisar
« Yanıtla #2 : 17 Ocak 2020, 22:59:09 »
Hocam kolay gelsin bence çift brülörle bu sıcaklığa çıkmak mümkün zaman alır o ayrı fakat fan ve kömür işide tozunu geçtim büyük dikkat gerektiyor sıcaklığı kontrol etmek bence zor olur tüpten yakınmışsınız yalnız kömürle daha masraflı olacağı kanaatindeyim.

Ustam komur ocagını denemedim hiç bilmiyodum onu oda masrafı aynısa dediğiniz gibi gerek yok riskleri biliyorum malzemeyi yakmak falan ondan gozum korkmuyor o riski alıyorum en fazla biraz malzeme yakar ogrenırdım zaten sadece dovme icin kullancaktım komur ocagını ısıl işlem için yine propanla yaparım dıyordum
   Sonra koca sanayı tupuyle en fazla dort tane bıcak yapabıldım ondan yıldım bıraz ribbon burner dediğim soyle bır sey
Fanla birlikte calısıyor 20 tane falan deliği var gaz hava karısımı bir bar basıncla 10 dk 1000 derecelere getiriyor bir tane ustam sagolsun ona sordugumda veysel bu ocagı yapanlar yerlerı olmadıgını bunu yapıyor demıstı senın yerınde var dedi kömür daha iyi dedi o yuzden benım kafa karıstı hangısı olsun dıye

Şeref Acar

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Meslek: mağazacılık
  • Yer: sarıyer
« Yanıtla #3 : 18 Ocak 2020, 01:04:52 »
Ben oyumu kömür ocağından yana kullanmak istiyorum.
Ülkemiz şartlarında kömür ocağı daha tasarrufludur.
Ocak da bahsettiğiniz diğer düzenekten çok daha kolay
yapılabilir. Elinizdeki fanın sessiz olmasına dikkat edin.
Uzun süren dövme işlerinde kafanızı şişirecektir.

orkunaydin350

• Üyee
  • **
  • Orkun AYDIN - 36
    • Photoworks by Orkun AYDIN
  • Meslek: Bilişim
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #4 : 20 Ocak 2020, 09:20:17 »
Sanırım propan brülörün performansını arttırmak için Shurap da benzer bir hava takviyesi kullanıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=Ndt3x8NrUgM

Videonun hemen başında görebilirsiniz.
----------------------------

instagram/orkunaydin350 - facebook/orkunaydin350 - youtube/orkunaydin350 - flickr/orkunaydin350

Huseyin KESKİN

• Üyee
  • **
  • Meslek: öğrenci
  • Yer: sivas/gürün(samsun)
« Yanıtla #5 : 21 Ocak 2020, 23:33:42 »
Brülör de sorun var bence 4 bıçak için sanayi tüpünü bitirmek hiçte normal değil.