Gönderen Konu: en basitinden stone wash  (Okunma sayısı 242 defa)

mustafa09

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Meslek: özel sektör -işçi
  • Yer: denizli
en basitinden stone wash
« : 01 Ocak 2020, 16:49:36 »
cümleten iyi yıllar dostlar.
eldeki malzemelerle yaptığım stone wash, prensipte çalışıyor, bakalım sonuçları nasıl olacak. saygı ve selamlar.

https://www.youtube.com/watch?v=_19AffSszvM
.....tarih yazmak korkaklara göre bir iş değildir.....

fatihbyfatih

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Meslek: Öğretmen
  • Yer: Samsun
Ynt: en basitinden stone wash
« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2020, 18:54:37 »
Elinize sağlık videoya 4. Begeniyi biraktim sonucu görmek isterim :)

wmasterfriend

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Abdurrahman Uzunatlar
« Yanıtla #2 : 01 Ocak 2020, 20:05:16 »
Sonucu yazarsanız bende merak ettim. Birde tavsiyem var. Borunun üzerine boylamasına 5mmlik bakır alüminyum çubuklar bantlarsanız rulmanlar sekerek hafif bir titreşim ekleyebilirsiniz. Yani öyle düşündüm. Denenek gerek. Elinize sağlık.

mustafa09

• Özel Üyeler
  • Üyee
« Yanıtla #3 : 01 Ocak 2020, 21:13:58 »
Elinize sağlık videoya 4. Begeniyi biraktim sonucu görmek isterim :)

çok teşekkür ederim ustam :) var olun, akvaryumdan kalma siyah kuvars taşlar vardı, sırada mıcır var, bulabilirsem bazalt taşlardan deneyeceğim, tekrar teşekkürler,

Sonucu yazarsanız bende merak ettim. Birde tavsiyem var. Borunun üzerine boylamasına 5mmlik bakır alüminyum çubuklar bantlarsanız rulmanlar sekerek hafif bir titreşim ekleyebilirsiniz. Yani öyle düşündüm. Denenek gerek. Elinize sağlık.
tamamdır ustam, titreşim için daha sonra bir şeyler denemek var aklımda, torna ve iç bükey tezgahını yapabilirsem onda daha işlevsel bir düzenek var aklımda. teşekkür ederim.

sefaçabuk

• Genel Yönetim
  • Üyee
« Yanıtla #4 : 01 Ocak 2020, 22:15:39 »
Fayans kırıkları veya porselen tabak kırıklarını da dene istersen  ;)

mustafa09

• Özel Üyeler
  • Üyee
« Yanıtla #5 : 01 Ocak 2020, 22:20:32 »
Fayans kırıkları veya porselen tabak kırıklarını da dene istersen  ;)

ustam, porselen tabak işi biraz sıkıntılı, benim  içişleri bakanı eksilirse anlar :)  benim diğer hobilerimden birisi de minerallerdir, bahçede, topladığım birçok değişik taş var, quartslar aklıma geldi, sonra teleskop aynasının yapımında  kullanılan küçük kare seramikler ve son olarak hurdacılar sitesinin orada ucuz fayans satan bir yer var, tırlar dolusu farklı fayans, oradan 2 tane büyük fayans alıp parçalamak aklıma gelmişti, aynı şeyi düşünmüşüz, bu da demek oluyor ki fayans kullanılacak, çok teşekkürler ustam var olun :)
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2020, 22:24:47 Gönderen: mustafa09 »

mehmet_

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Meslek: Meraklı
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #6 : 02 Ocak 2020, 01:59:26 »
Akvaryum iç filtresinde kullanılan seramik boncuk/borular var. Ben onlarla birkaç deneme yapmıştım. Gayet başarılı. Ama gürültüsünden caymıştı hane halkı  C:-)

https://urun.n11.com/seramik/seramik-halka-350-gr-filtre-malzemesi-kovadan-bolme-P370517975?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAiAo7HwBRBKEiwAvC_Q8VuDmCOi0lhLppZhnPsfqn90UbzRlOGDiX36hvZqEVxfwGxfjl5LVRoCxcoQAvD_BwE

Bu ve benzeri ürünler bahsettiğim şey.

mustafa09

• Özel Üyeler
  • Üyee
« Yanıtla #7 : 02 Ocak 2020, 09:40:00 »
Akvaryum iç filtresinde kullanılan seramik boncuk/borular var. Ben onlarla birkaç deneme yapmıştım. Gayet başarılı. Ama gürültüsünden caymıştı hane halkı  C:-)

https://urun.n11.com/seramik/seramik-halka-350-gr-filtre-malzemesi-kovadan-bolme-P370517975?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAiAo7HwBRBKEiwAvC_Q8VuDmCOi0lhLppZhnPsfqn90UbzRlOGDiX36hvZqEVxfwGxfjl5LVRoCxcoQAvD_BwE

Bu ve benzeri ürünler bahsettiğim şey.

şimdi kullandığım taş yaklaşık 3kg kadar ustam, seramik boruları ben de kendi yaptığım filtrede kullanmıştım, ve yine aklıma gelmedi değil ama fiyatları ucuz sayılmaz, bunun için onu elemiştim, ama elde kalan eski malzemeleri bulabilirsem eğer seramik boruları  de ilave edeyim, kullandığımız oda ve bodrum katın yeri ters istikamette, spiral çalıştırsam bile antre ve oda kapısını kapatınca yeterli oluyor. sanırım tambur için de yeterli olur, çok teşekkür ederim ustam.