Gönderen Konu: Etiket yazıcı ile markalama yöntemi  (Okunma sayısı 437 defa)

Salim Türk

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • 1976
  • Meslek: Web tasarım ve programlama (Makine Öğretmeni)
  • Yer: İzmir-Buca
Ynt: Etiket yazıcı ile markalama yöntemi
« Yanıtla #20 : 11 Aralık 2019, 17:21:27 »
vektörel olursa çıktısını pdf de yapsan olur. .ai .eps farketmez yeterki vektörel çizim olsun.

Salim Türk

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • 1976
« Yanıtla #21 : 12 Aralık 2019, 17:49:03 »
Bu arada arkadaşlar adaptör 50 Amper değil. Frekans ile amper karışmış bilginize. Aşağıda çeliği de 305 yazmışım 304 olacak. 12v üzeri bir adaptör ile çalışın sadece. 12V çok yavaş yapıyor. Çok fazla da yüksek voltajlarda kalıp yanabilirmiş.

orkunaydin350

• Üyee
  • **
  • Orkun AYDIN - 36
    • Photoworks by Orkun AYDIN
  • Meslek: Bilişim
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #22 : 26 Aralık 2019, 13:29:13 »
Salim ustam; İstediğim kartuşlar geldi. Bir deneme yapmak istiyorum ama asit olarak ne kullanmam lazım? Senin orjinalini tedarik ettiğin asit ne tür bir şey?
----------------------------

instagram/orkunaydin350 - facebook/orkunaydin350 - youtube/orkunaydin350 - flickr/orkunaydin350

dela

• Üyee
  • **
  • Mehmet UYSAL
  • Meslek: Boş gezenin boş kalfası
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #23 : 26 Aralık 2019, 14:20:48 »

Benim kalıp ve asitler geldi. Ben hem siyah hem beyaz asit aldım. Öğrendiğim kadarıya başka arkadaşlarda almış. Uygulama tecrübelerini palaşırlarsa iyi olur. Video (olmazsa resim)  :)

Salim Türk

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • 1976
« Yanıtla #24 : 30 Aralık 2019, 13:36:37 »
Sirke + su + tuz karışımı daha çok kullanışlı diyorlar. Tuz oranını fazla kaçırma ama. Ben tuzlu su ile denedim ve pek memnun kalmadım. Sirkeli karışımı da deneyeceğim aynı zamanda okuduğum kadarı ile Trisodyum Fosfat (veya bulaşık makinesi deterjanı) kullanan da var.
12 ölçek kaynar su
4 ölçek Trisodyum Fosfat (Bulaşık makinesi deterjanı)
4 ölçek tuz
Böyle bir tarif var mesela.
Kalıpları yaptırırken asit de aldık. Beyaz baskı asiti daha derin yapıyormuş (denemedim). Siyah olanı az derinliği var ama renk çok başarılı zaten önceki yazımda resim atmıştım. Bence önce beyaz olan ile aşındır sonra da siyah olan ile renklendir.

24V 6.2 Amper trafoyu kullanarak ac ve dc çıkış aldık. Prob olarak ta motor kömürü daha iyi verim verdi. Elimde keçe olmadığı için kullanmadım ama değişik denemeler sonucunda pamuk iyi sonuç verdi. Birde probu kalıp üzerinde gezdirmek daha iyi sonuç veriyor.

Yaptırdığımız kalıplar beni tatmin etti ama birde yazıcı ile alınan sonuçları merak ediyorum açıkçası.
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2019, 13:38:40 Gönderen: Salim Türk »

CENGaver42

• Üyee
  • **
  • Cengiz
  • Meslek: öğretmen
  • Yer: konya
« Yanıtla #25 : 30 Aralık 2019, 20:47:00 »
İlerleme ne durumda şu anda.
"Ne kadar usta olursan ol acemi olacagın pek çok gün olacak."

orkunaydin350

• Üyee
  • **
  • Orkun AYDIN - 36
    • Photoworks by Orkun AYDIN
  • Meslek: Bilişim
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #26 : 02 Ocak 2020, 09:06:13 »
Yılbaşı tatilinden sonra yeni yazabiliyorum. Şöyle bir teklifim var. Denemek isteyen herkese ve size Salim ustam, istediğiniz görseli yada harfleri, istediğiniz ölçülerde yazıcıdan bastırabilirim. Deneyeceğiniz asitlerden hangisinde başarılı olursanız bilgi vermeniz benim için kâfi.
----------------------------

instagram/orkunaydin350 - facebook/orkunaydin350 - youtube/orkunaydin350 - flickr/orkunaydin350

Salim Türk

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • 1976
« Yanıtla #27 : 02 Ocak 2020, 12:00:47 »
Aslında etiket yazıcı veya şablonlarda mantık aynı. Dediğim gibi beyaz baskı asitini denemedim ama siyah olanı perdah sonrası yaparsan sıkıntı çıkarmaz. Hatta son yaptığım baskıların üzerinden 1200 kum taş ile geçtim sıkıntı çıkarmadı. Diğer yöntemleri denemeye fırsatım olmadı. Onlarda deneme yapıp yorum yazarım. Tek başına tuzlu su iyi iş çıkarmıyor onu söyleyeyim ama.