Gönderen Konu: Denemeler 2  (Okunma sayısı 138 defa)

nizamarslan

• Üye
  • *
  • Meslek: Danışman
  • Yer: Kayseri
Denemeler 2
« : 04 Aralık 2018, 10:25:51 »

« Son Düzenleme: 04 Aralık 2018, 10:31:50 Gönderen: nizamarslan »

nizamarslan

• Üye
  • *
Ynt: Denemeler 2
« Yanıtla #1 : 04 Aralık 2018, 10:33:06 »
Armağan Hocam ve ustalardan ricamdır desen üzerindeki boyanın renk tonu olarak biraz daha açılması için ne yapabilirim? (kahverengi deri cilası kullandım)

armagan baran

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Instagram #brnleatherart
  • Yer: Balıkesir/Kırklareli
« Yanıtla #2 : 04 Aralık 2018, 14:19:55 »
Ellerinize sağlık .Ayrı ayrı güzel olmuş çalışmalarınız . Son çalışmayı merakla bekliyorum . Derinin ham halindeki rengini ev ortamında açma şansınız yok .İşlemeleri yaptıktan sonra desenleri açık renk boya ile boyayarak kalan kısmı boyamadan cila uygulayabilirsiniz .Yada desenlere cila sürdükten sonra (boyanmasını engeller ) arka planı daha koyu renk ile boyayarak desenleri ön plana çıkarabilirsiniz. Kullandığınız vaketa çok önemli anladığım kadarıyla derinin açık renk olmasını istiyorsunuz Sepiciler firmasının dışında o renkte vaketa yakalamanız kolay değil . 

nizamarslan

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 04 Aralık 2018, 14:47:25 »
Çok teşekkür ederim Armağan Hocam verdiğin bilgi değerli önce cila ile deseni akabine koyu renkli boya ile diğer kısmı deneyeceğim. Sizin çalışmalarınızın bazısında gördüm çok hoşuma gitmişti.. Bu çalışmaları elimin acemiliğinin gitmesi için yapıyorum. baktıkça hata göüyor gördükçe canım sıkılıyor. En son yaptığım ham çalışma en aşağıdaki desendi ham haliyle. Onda bile bugün bir çok hata gördüm. kıvrımların sıfır hata ile çizilmesi için 45 yaşında elimi terbiye etmeye çalışıyorum :) Sevgili üstadım birde deri izleme kalemi özellikle desen aralarında kullandığınız (tabanlar için)nereden alırım nasıl alırım fiyatları oldukça yüksek bir kaç tane kendim yaptım ama deriye zarar veriyor. Anladım ki oda ayrı bir ustalık. CNC tezgahı istiyor. Kalemler hususunda değerli yardımlarınızı istirham ediyorum.

armagan baran

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Instagram #brnleatherart
  • Yer: Balıkesir/Kırklareli
« Yanıtla #4 : 04 Aralık 2018, 18:15:07 »
 İz kalemlerinde patron barrykingtools çok pahalılar ortalama bir set yapsanız 3500usd rahat bulur sonu da yok. Türkiye de tendyleather ürünleri satan www.handandleathercraft.com Emre bey yardımcı olacaktır . Japon yapımı iz kalemlerini satan Mustafa Bey İnstagram da derielaletleri olarak ararsanız çıkar .bıçak yapıyorsanız birçok kalemi çok rahat kendiniz de yapabilirsiniz

yunus_cbn

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Meslek: Kamu
  • Yer: Salihli/Manisa
« Yanıtla #5 : 04 Aralık 2018, 19:21:38 »
Elinize sağlık nizam bey denemeleriniz bence çok güzel olmuş devam etmeniz gerekiyor  :2up
gardiyanına aşıkken özgürlüğü isteyemezsin...

Şeref Acar

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Meslek: mağazacılık
  • Yer: sarıyer
« Yanıtla #6 : 04 Aralık 2018, 21:24:25 »
Elinize sağlık güzel işler çıkarmışsınız
Başarılarınızın devamını dilerim

Kutsal

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Meslek: Çırak-45
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #7 : 04 Aralık 2018, 21:36:13 »
Hayran kaldım.
Deri meselesi beni korkutuyor nedense,  daha hiçbir bıçağıma Kılıf yapmadım,  yapamadım.
Böyle eserler görünce gaza gelip haydi başla artık diyorum.
Sonra oturup nefes alınca geçiyor.  ;D
Şaka bir yana,  başlamak lazım artık.
Bülent
------------------------------------------------------
Those who do not move, do not notice their chains.Rosa Luxemburg.

nizamarslan

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 05 Aralık 2018, 09:15:08 »
Çok ama çok teşekkür ediyorum. Bu forum bir nimet. Köhnemiş ve küflenmiş sanal ortamda insana dair hayata dair forum ve ustalarımın müspet katkısı oluyor. Kurana da üylerine de özellikle ustalara çok ama çok teşekkürler.