Gönderen Konu: Fiyat Artışları  (Okunma sayısı 352 defa)

Cosmical

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Evren ATAK ,40 civarı
  • Meslek: Çelik Ticareti
  • Yer: Eskişehir
Fiyat Artışları
« : 24 Eylül 2018, 14:56:15 »
Arkadaşlar merhaba , birkaç aydan beri dövizde ki artış sebebiyle  artan malzeme fiyatları hepimizi zor durumda bırakıyordu , bu duruma bir ilave de geçtiğimiz hafta yayımlanan tebliğ ile geliyor .  Birçok ithal çelik grubunu kapsayan bir tebliğ ile  %25 ek gümrük vergisi gelmek üzere.
tam olarak netlik kazanmayan birçok husus olmasına rağmen , fiyatlarını yükselten birçok firma var ,  birde   Cumhurbaşkanı onaylarsa kesin olarak fiyatlar bu oranda yükselecektir.
Şu anda Ürünlerin nasıl fiyatlanacağı konusunda bir belirsizlik söz konusu , Gerekli makamlara itirazlarımızı yapıyoruz .
Sadece ön bilgi vermek istedim , netleşen bir durum olur ise yine duyuru yapmaya çalışacağım.

orkunaydin350

• Üyee
  • **
  • Meslek: Bilişim
  • Yer: Bursa
Ynt: Fiyat Artışları
« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2018, 15:07:49 »
Her sektörde ve ürün grubunda olduğu gibi, metal-çelik piyasasında da bu sonuç kaçınılmazdı. Hele ki patentli ve yurtdışında üretilen ürünler söz konusu ise. Biz hobiciler için belki hayati bir durum değil ama ham madde olarak bu ürünleri kullanan üreticiler için 1. derecede kriz söz konusu. Karanlığa doğru gidiyoruz, sonumuz hayır olsun.

Sonuç olarak N690'ın güncel KG fiyatı ne kadar Evren bey? :)

Haznedar

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • 0541-572 93 44 1983 / Tarık HAZNEDAR
  • Meslek: Tornacı
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2018, 15:30:58 »
Çelikten - alüminyuma, elektrik motorlarından- devir kontrol cihazlarına, cıvatadan - rulmana vs.... değişen fiyatlar normal kabullenilecek tarzdan bile olmadı. Duyduğum fiyatlara inanasım bile gelmiyor maalesef. Müşteriye fiyat söylemeye utanır hale geldim. Allah hepimizin sonunu hayırlara erdirsin :-[

Cosmical

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Evren ATAK ,40 civarı
  • Meslek: Çelik Ticareti
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #3 : 24 Eylül 2018, 19:22:10 »
Şimdi fiyat vermek zor , birkaç gün içinde  bilgi verebilirim.

Bursa16_60

• Üye
  • *
  • Meslek: Otomotiv
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #4 : 28 Eylül 2018, 02:46:24 »
Merhaba ,N690 ve N695 İçin fiyat alabilirmiyim?

Teşekkürler

Aytunç Ayper(itunch)

• Üyee
  • **
  • itunch
  • Meslek: Elektrik-Elektronik & Mekanik Kalibrasyon ve Ölçüm.
« Yanıtla #5 : 28 Eylül 2018, 20:35:27 »
Bu dışa bağımlılık bizim sonumuzu getireceğe benziyor. Tarım, hayvancılık, üretimin bittiği bir ülkede yıkılmaya mahkum olacağız. İnsanın hobisi ile uğraşması artık zenginlik göstergesi bence. Artık şunu diyeceğiz "oooo adama bak ne bıçak yapmış, kesin zengin bu" diyeceğiz ama kullandığı çelik hurdacıdan çıkma paslanmış eğe ya da bir araba makası olmaktan ileriye gidemeyecek. Bunu yapılan işleri kötülemek için yazmıyorum, sadece malzeme için verilecek maddiyatın ne kadar önemli olduğunu belirtmek için yazıyorum. Herkese kolay gelsin, hayırlı kazançlar ve güzel işleriniz olsun...
Aytunç Ayper (itunch)

borakent

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Meslek: Psikolojik Danışman
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #6 : 05 Ekim 2018, 14:12:20 »
Bir çok ülkenin yıllık enflasyonunun iki, belki de üç katı artışı sadece Eylül ayında gördük. Domates almaya elim gitmiyor. Sonumuz gerçekten meçhul. Benim merak ettiğim husus ithal çelikteki vergi artışı bizi ne kadar etkiler? Yerli üretim kullanamıyor muyuz? Bildiğim kadarıyla bohler Türkiye'de üretim yapıyor. Bunlarda vergi artışı söz konusu olmayacaktır. Başka yerli alternatifler mevcut mudur?