Gönderen Konu: Forum Moderatörlerimize ufak bir hediye  (Okunma sayısı 203 defa)

atikmehmet

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Mehmet ATİK - 1984
  • Meslek: Şehir Plancısı
  • Yer: İstanbul
Forum Moderatörlerimize ufak bir hediye
« : 12 Ocak 2021, 23:30:34 »
Arkadaşlar merhabalar.

Ne zamandır aklımda olan ancak hep ötelediğim bir hediye durumu vardı. Geçenlerde çok beğendiğim küçük bir bıçak görünce fırsat bu fırsat dedim.

Bildiğiniz gibi bana bu sanatı fark ettiren öğreten en önemlisi de görmeyi değil yapmayı sevdiren bu forum oldu. Forumda bir çok ustamızın hakkı geçmiştir tabiki ama Moderatörlerimiz herkesten çok çalıştı çok uğraştı. Ben bu yüzden sadece kendim adına değil bu forumun yetiştirdiği her ustamız adına ufak bir hediye yapmak istedim.

İşin aslı Soytürk abi ile dövdüğümüz bir sanmai vardı onu yapacaktım ancak nefsime hakim olamayıp onu kendime kullandım. Aslında bir de şu gerçek vardı yaptığım tasarım süslemeleri o bıçağa pek yakışmadı yani tasarım bütünlüğü çıkmadı ben de kama biraz abartı olur en azından mektup açacağı falan yapayım diye düşünmüştüm ki bu tombul ufaklığı yapmaya karar verdim.

Aslında Moderatörlerimiz deyince hepsine birer tane anlaşılıyor gibi ama ben ancak bir tane yapabildim. Onu da inşallah kura ile belirleriz diye ümit ediyorum. İşin aslı Emin Abiyi kuradan çıkarsak mı ki diye düşünmedim değil ( ona ufak bir hediye vermiştim zamanında :) ) ama sonra o başka bu başka dedim. Ben yaparken çok eğlendim gerçi zaten daha bitmedi ama yine de paylaşmak istedim. İnşallah başta Moderatörlerimiz olmak üzere sizler de beğenirsiniz.

Malzemeler:

Namlu 80crv2
Sap okyanus sedefi ve bağa
kakmalar gümüş ve pirinç

Aslında ben buna gravür de yapmak istiyordum ama gravürde neredeyim nasıl yaparım tam bilemediğimden tasarıma uygun neticelendiremeyeceğim. Ama Allahtan gravürsüz de çok rahatsız etmedi. Neyse sözü fazla uzatmayayım. buyurun resimler.

Nece yitik biçek erse öz sapın yonumas
www.instagram.com/atik_mehmt/
www.mehmetatik.com

Huseyin KESKİN

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Meslek: öğrenci
  • Yer: sivas/gürün(samsun)
Ynt: Forum Moderatörlerimize ufak bir hediye
« Yanıtla #1 : 13 Ocak 2021, 00:41:41 »
Fotoğrafların devamı yüklenmemiş ama bu hali bile beni tatmin etti :D

emin albayrak

• Genel Yönetim
  • Üyee
  • Meslek: grafik tasarımcı - 1979
  • Yer: istanbul / üsküdar
« Yanıtla #2 : 13 Ocak 2021, 00:49:02 »
dediğin gibi bende bir kaç çalışman var zaten, ben kontenjanımı doldurmuş durumdayım fazlasıyla :)
testinin içinde ne varsa, dışına da o sızar...

www.instagram.com/mim_emin/

orkunaydin350

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Orkun AYDIN - 36
    • Photoworks by Orkun AYDIN
  • Meslek: Bilişim
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #3 : 13 Ocak 2021, 09:52:12 »
Atik ustam seni taktir ediyorum. Ne kadar gönlü geniş insansın, Allah gönlüne göre versin. Niyetinde haklısın, bize bu hobiyi meslek gibi, hatta meslek olarak yapanlardan bile daha iyi öğretmeye çalışan hocalarımıza, ustalarımıza karşı büyük borcumuz var. Bu cömert hediye niyetinin göstergesi olmuş. Forum üyesi olarak çok mutlu oldum.

----------------------------

instagram/orkunaydin350 - facebook/orkunaydin350 - youtube/orkunaydin350 - flickr/orkunaydin350

atikmehmet

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Mehmet ATİK - 1984
« Yanıtla #4 : 13 Ocak 2021, 10:55:29 »
Fotoğrafların devamı yüklenmemiş ama bu hali bile beni tatmin etti :D

Eyvallah ustam saolasın.

dediğin gibi bende bir kaç çalışman var zaten, ben kontenjanımı doldurmuş durumdayım fazlasıyla :)

Ya Emin Abi olur mu öyle şey. Ben onu takılmak için yazdım :)

Atik ustam seni taktir ediyorum. Ne kadar gönlü geniş insansın, Allah gönlüne göre versin. Niyetinde haklısın, bize bu hobiyi meslek gibi, hatta meslek olarak yapanlardan bile daha iyi öğretmeye çalışan hocalarımıza, ustalarımıza karşı büyük borcumuz var. Bu cömert hediye niyetinin göstergesi olmuş. Forum üyesi olarak çok mutlu oldum.

Orkun Ustam saolasın. Bence Sefa Hocam başta olmak üzere ustalarımıza en büyük hediyemiz bizim de iyi bir usta olmamız ve bu sanatın gelişmesi. Buradaki iyilikten kasıt hem iyi bir insan hem kaliteli eser üretmek diye düşünüyorum. Ufak tefek fikir ayrılıklarımız farklılıklarımız olsa da umarım tüm bunlar daha iyiyi ve güzeli bulmak adına bir ışık olur.

Bu arada bıçak nerdeyse bitti. Bir iki rütuşu var inşallah bu hafta tamamlarım. Kılıfı için henüz bir tasarım yok ama o da yakında şekillenir.
www.mehmetatik.com

Şaban Kurt

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Meslek: Kamu
  • Yer: Diyarbakır
« Yanıtla #5 : 13 Ocak 2021, 12:52:21 »
Ellerin dert görmesin ustam
Bu güzel düşüncen için forum adına teşekkür ederiz gerçekten katkıları çok Allah razı olsun hepsinden sizinde elinize sağlık  :2up
Gendarmerie Special Operation...

dela

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Mehmet UYSAL
  • Meslek: Boş gezenin boş kalfası
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #6 : 13 Ocak 2021, 14:03:39 »
Naif jest.  :2up

borakent

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Meslek: Psikolojik Danışman
  • Yer: Antakya
« Yanıtla #7 : 13 Ocak 2021, 15:55:43 »
Çok ince düşünmüşsünüz, böyle insanların olması mutlu ediyor. Elinize sağlık Mehmet ustam.

atikmehmet

• Özel Üyeler
  • Üyee
  • Mehmet ATİK - 1984
« Yanıtla #8 : 13 Ocak 2021, 23:45:01 »
Ellerin dert görmesin ustam
Bu güzel düşüncen için forum adına teşekkür ederiz gerçekten katkıları çok Allah razı olsun hepsinden sizinde elinize sağlık  :2up

Saolasın ustam.

Naif jest.  :2up

Biraz gecikmiş bi jest ama olsun geç olsun güç olmasın :)

Çok ince düşünmüşsünüz, böyle insanların olması mutlu ediyor. Elinize sağlık Mehmet ustam.

Saolasın ustam forumda zaten uzunca zamandır devam eden bir gelenek hediyeleşmek. inş devamı da gelir.
www.mehmetatik.com