Bıçak Sanatı - Forum

Örs (3. örsüm)

halis ESEN

• 201
  • Meslek: elektronik--- iktisat
  • Yer: kocaeli
Ynt: Örs (3. örsüm)
« Yanıtla #40 : 01 Ocak 2011, 02:28:43 »
hayallerimi  yıktın hocam:))  ben ıslah kütüğü alıp  örs  gibi kullanacaktım  ..   yine  başa  döndük   desene:))

« Yanıtla #41 : 01 Ocak 2011, 02:56:36 »
hayallerimi  yıktın hocam:))  ben ıslah kütüğü alıp  örs  gibi kullanacaktım  ..   yine  başa  döndük   desene:))
:(  öyle hemen yıkılmasın hayaller, ıslah çeliklerinin hemen hemen hepsinin içerdiği karbon miktarı sertleşmeye elverişli orandadır. ıslah çelikleri genel anlamda temizlenmiş öeliklerdir, yani içeriğinde bulunma olasılığı olan oksijen, hidrojen yada azot gibi gazlardan arındırılmış çeliklerdir. Toklukları çok yüksektir. Fazlada uzatmadan söylemek gerekir ki ıslah çeliklerinden örs olur, hemde güzel olur ;)

durukan

• 774
  • Meslek: hekim
  • Yer: şanlıurfa
« Yanıtla #42 : 01 Ocak 2011, 09:20:27 »
taner aklımda bir şeyler var. onu deneyecegim . sonrasında olup olmadıgını  anlamak için orsüde deneyecegim. olmuşsa sana gonderecegim tabi biraz sabretmen lazım......

tarpoon

• 4739
« Yanıtla #43 : 01 Ocak 2011, 13:35:30 »
 ;) peki
“ İnsanları kandırmak, kandırılmış olduklarına ikna etmekten daha kolaydır ”    :)

Soytürk Dönmez

• 4168
  • Meslek: Dövme Bıçak
  • Yer: İstanbul-Büyükçekmece
« Yanıtla #44 : 01 Ocak 2011, 22:53:55 »
Ustalarım peki Emre ustamın yaptığı gibi raydan bir örs işimizi görmez mi?Sertliği uygunmudur ?Mesela iki rayı birbirine kaynatarak dah geniş yüzeyli bir örs O:-)

« Yanıtla #45 : 02 Ocak 2011, 00:18:54 »
Örs rahat rahat işinizi görür. Yanyana nasıl getireceksin ::), formatı çok uymaz, öncelikle rayların yüzeyi bombelidir biraz.

emrekipmen

• 6065
    • Seçme Bıçaklar Albümüm
  • Yer: Bodrum
« Yanıtla #46 : 02 Ocak 2011, 01:30:56 »
Hehe, ben rayın tersini kullanıyorum, orası düz, sertliği de çok fena diil..

Kipmen Sanat web sitesi

Soytürk Dönmez

• 4168
  • Meslek: Dövme Bıçak
  • Yer: İstanbul-Büyükçekmece
« Yanıtla #47 : 02 Ocak 2011, 07:51:35 »
Örs rahat rahat işinizi görür. Yanyana nasıl getireceksin ::), formatı çok uymaz, öncelikle rayların yüzeyi bombelidir biraz.
    Altında birbirine kalın lamalarla kaynatma fikrini düşündüm ama  >:D, bilmem olmaz mı ??

sercanvsbaran

• *
  • 8
  • Meslek: Elektronik bölümü brother yetkili servis
  • Yer: Gaziosmanpaşa istanbul
« Yanıtla #48 : 04 Aralık 2017, 11:28:34 »
Çok güzel olmuş eylem abi  :) ben daha işin en başındayım örs nereden bulabilirim yada yapabilirmiyim tarifle vs isimi görecek ray vs gibi parçalardan nerede bulabirim istanbul avrupa yakasinda bana yakin olan birileri varmi 

deserteagle

• Eylem Cengiz, 45
  • 9430
  • Meslek: elektronik ve hab. müh.
  • Yer: İstanbul, Kırklareli
« Yanıtla #49 : 05 Aralık 2017, 01:24:49 »
Çok güzel olmuş eylem abi  :) ben daha işin en başındayım örs nereden bulabilirim yada yapabilirmiyim tarifle vs isimi görecek ray vs gibi parçalardan nerede bulabirim istanbul avrupa yakasinda bana yakin olan birileri varmi

Sağolasın. Aklıma gelen örs çözümleri şunlar:

Bu boyda hatta daha iri bir örs olarak bir balyoz başı kullanabilirsin. Bir kütüğe balyoz başı için bir oyuk açarsan sabitleme  işini de büyük oranda halletmiş olabilirsin.

Hurdacılarda şans eseri çok uygun tipte bir şeyler bulma ihtimalina karşı aranabilirsin.

Ray parçası arayabilirsin.
(Örs Arayanlara Fikirler--Alanlar--Satanlar... https://www.bicaksanati.com/forum/index.php?topic=12245.0
Örs yapmak için Tren Rayı Aranıyor  https://www.bicaksanati.com/forum/index.php?topic=4998.0
ÖRS (ray çeliği) https://www.bicaksanati.com/forum/index.php?topic=8436.0)

Sıfır yada ikinci el bir örs alabilirsin.

Şu konuya/konulara bakmanı öneririm:
Barika-i hakikat müsademe-i efkardan doğar
Namık Kemal
Instagram'da ben

sercanvsbaran

• *
  • 8
« Yanıtla #50 : 05 Aralık 2017, 22:11:35 »
Peki buyuk.balyoz bulduğumda islem.falanyapmam.gereklimi sizin.yaptiginiz gibi

sercanvsbaran

• *
  • 8
« Yanıtla #51 : 05 Aralık 2017, 22:16:30 »
Kütük olarak.sorun.yok bolca mevcut kapının onunde bir agac kesilmişti ondan.kalanlar var benim icin.uygun olan kolay.olarak balyoz olur diğeri icinde artık karşımıza çıkarsa alicaz teşekkürler ilginize

deserteagle

• Eylem Cengiz, 45
  • 9430
  • Meslek: elektronik ve hab. müh.
  • Yer: İstanbul, Kırklareli
« Yanıtla #52 : 05 Aralık 2017, 22:35:38 »
Peki buyuk.balyoz bulduğumda islem.falanyapmam.gereklimi sizin.yaptiginiz gibi

Balyoz zaten kullanılırken alacağı darbelere dayanacağı şekilde ısıl işlem gördüğünden balyozu olduğu haliyle kullanabilirsiniz.
Barika-i hakikat müsademe-i efkardan doğar
Namık Kemal
Instagram'da ben

sercanvsbaran

• *
  • 8
« Yanıtla #53 : 06 Aralık 2017, 20:23:30 »
Abi çok sağol ayldınlattın beni o zaman ben.ilk.iş oyle bisey bulayım teşekkürler