Bıçak Sanatı - Forum

Siklon toz emme makinesi

freenautilus

• 391
  • Meslek: Fizyoterapist
  • Yer: Ankara
Siklon toz emme makinesi
« : 28 Temmuz 2013, 17:40:25 »
Daha önce bir konuda Sn. Eylem beyin de bahsettiği siklon teknolojisi ile toz emme aparatı için bir zamanlar baya uğraşmıştım.Ne yazıkki Amerika'da insanların kolaylıkla eriştiği imkanlara biz zar zor sahip oluyoruz.Hazır plastik aparatı temin edemeyince sobacılara gidip göz kararı ölçülerle benzerini yaptırmıştım.Bu aparatı yuvarlak kestiğim mdf üzerine sabitleyip onu da bir su kovaya monte ettim.Mdfnin üç noktasında vidalar gömülü.kovanın çevresindede 3 çentik var.vidalar çentiğe oturuyor ve kelebek somun + pulla mdf kovaya sabitlenmiş oluyor.Üstten elektrik süpürgesini bağlamanız yeterli.Emişi gayet güzel.Sadece yer kaplıyor o kadar.Makineyi düşük güçte çalıştırıyorum ses de az oluyor böylece.Eğer makineyi tam güç çalıştırır ve emme ucunu kaparsam kova anında büzüşüveriyor:)
http://www.youtube.com/watch?v=ytA-QpgkcBI

İsteyenler için bauhaus şömine bölümünde kül toplayıcı olarak satılan benzer bir hazır ürün var sonradan farkettim.Prensip benziyor ama düz kova şeklinde sadece.
Emrah
Instagram : EDEKO.DESIGN
www.ankaradafizyoterapist.com

mehmet dülcek

• 3207
  • Yer: tuzla/istanbul
Ynt: Siklon toz emme makinesi
« Yanıtla #1 : 28 Temmuz 2013, 18:16:40 »
 Forumda Benimde yaptigim sulu bi toz emme sistemi var ve  mukemmel calisiyo diyebilirim onadabi goz atin O:-)