Bıçak Sanatı - Forum

autocad

Mehmet GENÇ

• 2366
  • Mehmet GENÇ-1969
    • gencbicak
  • Meslek: Bıçak imalatı-Makine Teknikeri 0 536 215 93 26
  • Yer: Giresun Merkez
autocad
« : 08 Ocak 2013, 11:28:46 »
64 megabit autocad ve solidworks e ihtiyacım var oğlum meslek lisesi makine bölümünde okuyor ona dizüstü bilgisayar aldım 64 megabit burada bulduğum proğramlar 32 megabitlik 64 bulamadım acaba elinde program olan arkadaş varmı şimdiden herkese teşekkür ederim
''Keskin Bıçak Ençok Sahibini Keser''

emrekipmen

• 6065
    • Seçme Bıçaklar Albümüm
  • Yer: Bodrum
Ynt: autocad
« Yanıtla #1 : 29 Ocak 2013, 15:21:32 »
64 megabit autocad ve solidworks e ihtiyacım var oğlum meslek lisesi makine bölümünde okuyor ona dizüstü bilgisayar aldım 64 megabit burada bulduğum proğramlar 32 megabitlik 64 bulamadım acaba elinde program olan arkadaş varmı şimdiden herkese teşekkür ederim

Ustam 64bit demek istiyorsun herhalde. Autocad oldukça tuzlu bir program. Korsan olayını desteklemeyeceğimizi de sanıyorum.
Ancak autocad ile neredeyse %99 aynı işi yapan ve kullanımı aynı olan bir program var: draftsight, son zamanlarda ben onu öğrenmeye çalışıyorum, benim sistem de 64bit. Tamamen bedava bir program ve çıktısı da dwg yani autocad formatında. Sanırım bir tek email doğrulaması yapıyor kurulduktan sonra, email adresini doğru verirsen bi sorun olmaz sanırım. Yanılıyor olabilirim. Adres:-[]-S-[draftsight]]http://www.3ds.com/products/draftsight/free-cad-software-turkish/?gclid=CPWF9bzGjbUCFc2R3godXDkAPg#xtor=SEC-6-GOO-[]-[]-S-[draftsight]

Kipmen Sanat web sitesi

Salim Türk

• *
  • 6976
  • 1976
  • Meslek: Web tasarım ve programlama (Makine Öğretmeni)
  • Yer: İzmir-Buca
« Yanıtla #2 : 29 Ocak 2013, 16:17:33 »
Öğrenci iseniz bir şekilde temin etme mecburiyetiniz oluyor maalesef. Neredeyse hiçbir öğrencinin de 2000TL üzerinde para harcayamayacağına göre durum sıkıntılı. DraftSight Programını indirdim ve kurdum. Autocad ile kıyaslamak ne kadar doğru olur bilemem ama eski versiyon autocad programını andırıyor. Ben ilk R10 ile başlamıştım çizim yapmaya. Ama bıçak profili çıkaracaklar için gayet güzel görünüyor. Özellikle de çakı yapımında böyle programları kullanmak çok faydalı oluyor. Ücretsiz olması da cabası ve kesinlikle tavsiye edilir.  :2up  Tavsiyeniz için ayrıca teşekkürler.

Osman Kurt

• 6271
  • Yer: İstanbul / Gaziosmanpaşa
« Yanıtla #3 : 29 Ocak 2013, 16:59:17 »
konuyu açtığın gün linkleri göndermiştim abi ulaşmadı mı sana 
Bizim silahımız bilgidir, ve mermiler ise sözlerimiz. Lakin kurşun geçirmezmiş, sizin beyinleriniz.
İstanbul / Gaziosmanpaşa
Bütün ümidim gençliktedir.
Mustafa Kemal ATATÜRK
Instagram : osku1093

Mehmet GENÇ

• 2366
  • Mehmet GENÇ-1969
    • gencbicak
« Yanıtla #4 : 29 Ocak 2013, 20:10:17 »
Arkadaşlar ilgilerinize çok teşekkür ederim

BAM_35

• 589
  • Murat ARIKUT
    • ma | d tasarım ve danışmanlık (sadece iletişim bilgileri)
  • Meslek: Endüstri Ürünleri Tasarımcısı
  • Yer: İzmir, Konak
« Yanıtla #5 : 01 Temmuz 2013, 16:38:09 »
Üstadım,
Artık çok kurcalamıyorum bu detayları ama 64bit Windows geriye uyumludur. Yani 32bit programları çalıştırır. En azından W7'de böyleydi. AutoCAD'in ana yapısı 25 yılı geçtiği için artık teknik çizim ana unsurları barındıran tamamen ücretsiz programlar mevcut. Ama zaten evladımıza tavsiyem SolidWorks vb. gibi tam bir CAD paketini kavramasıdır. Öğrenci olduğu için kaçak, kırık, vb. kullansa da farketseler bile ses etmezler. Ticari faaliyet yoksa sıkıntı yaratmıyorlar, genelde. Zaten dışarlarda öğrenci versiyonu diye bir kavram var, en baba programları 10binlerle dolar yerine 100lerle dolara hatta bedavaya almak mümkün. Her durumda yerelde satan bir yere başvurursa yardımcı olacaklarını tahmin ediyorum çünkü genel mantık "öğrenciyken neye alışırsa iş hayatında onu tercih eder" şeklinde. Böylece kanuna aykırı bir girişimi ve fikir haklarına tecavüzü de önlemiş olur, genç arkadaşımız.
Sabır bittiğini düşündüğümüz yerde başlar...
Ve bireylere verdiğimiz değerle ters orantılı olabilir ;)

ferroburak

• 538
  • Meslek: Teknik
  • Yer: ankara
« Yanıtla #6 : 05 Ağustos 2013, 12:56:32 »
Geç bir cevap ama belki torrent ağından bulunabilir eğitim amacıyla kullanılacağı için sıkıntı olmaz sanıyorum.

merttt9

• 1419
  • Meslek: Tekstil
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #7 : 05 Ağustos 2013, 18:43:52 »
okuldaki hocalar bazen program cd sini öğrenciler çalışsın diye veriyordu bir sorun derim  :2up
auto cad bende gördüm,ama iş yerlerinde auto cad 2.ci sıradadır fabrikalarda başka program kullanılır

Mehmet GENÇ

• 2366
  • Mehmet GENÇ-1969
    • gencbicak
« Yanıtla #8 : 05 Ağustos 2013, 22:06:02 »
Teşekkürler arkadaşlar okullarda var 32 bit bizim bilgisayar 64 bit 32 yükledik ama bilgisayar sorun yapmaya başladı 64 bulmamız şart

bursa16

• **
  • 82
  • Meslek: öğrenci
  • Yer: bursa osmangazi
« Yanıtla #9 : 08 Nisan 2017, 16:13:01 »
Autodesk e kaydolun 3yıllık orjinal sürümü ücretsiz kullanabilirsiniz.nette autocad ögrenci surumu diye aratın
.............Bıçağa şeklini eğe değil sabır verir...................

Ayhan ELKUT

« Yanıtla #10 : 14 Nisan 2017, 09:32:01 »
Ben 6 yıldır ZWCAD kullanıyorum, sonuç olarak tüm arayüzleri komutları felan herşeyi aynı. binlerce dolar vermeyede gerek yok .

https://www.zwcad.com.tr/home.aspx

İyi çalışmalar.

ato159

• *
  • 3
  • Meslek: bosver
  • Yer: ankara
« Yanıtla #11 : 05 Temmuz 2017, 10:36:04 »
Bize hocammız vermişti :)