Bıçak Sanatı - Forum

ÇELİK MALZEMELERİ SATIŞI MERKEZİ karametal çelik

emrekipmen

• 6065
    • Seçme Bıçaklar Albümüm
  • Yer: Bodrum
Ynt: ÇELİK MALZEMELERİ SATIŞI MERKEZİ karametal çelik
« Yanıtla #20 : 19 Haziran 2010, 13:13:41 »
Çok sağol Serdar, hizmetiniz ve yardımcılığınız gerçekten takdire şayan, bu konuda hiç bir kuşku yok. Sadece daha önce ben güyotin ile böldürttüğüm parçalarda yaşadığım sorunlar konusunda arkadaşları uyarmak istemiştim. Tabii ki halledilemeyecek bir deformasyon değil bu, ancak bazı arkadaşlarınız burada evlerinin bir köşesinde bu uğraşla vakit geçiriyorlar, bu açıdan çok hafif bir bükülme bile bazı imkanlara sahip olmayan arkadaşları zorlayabilir, o açıdan 4-5 santimlik parça böldürmek yerine daha geniş parça alsalar ve gereken kadar kendileri kesseler daha sağlıklı olur diye belirtmiştim. Yoksa sizin hizmetinize karşı söylediğim birşey yok... Hatta daha mantıklısı düz plakadan gereken boyutları lazer kesimde kestirtmeleri, tabii bu durumda arkadaşların kendilerinin bireysel olarak uğraşması gerekecektir...

Kipmen Sanat web sitesi

tarpoon

• 4739
« Yanıtla #21 : 19 Haziran 2010, 21:00:05 »
Giyotin tavsiye etmem arkadaşlar, çeliklerin kenarları bükülüyor, boydan boya da eğrilmeler oluyor. Eğer yoksa başka bir yol tamam ama o zaman da size gelen malzemeyi önce çekiçleyerek filan düzeltmek gerekiyor... Eğer imkanınız varsa yarım plaka filan hiç böldürtmeden alın, gerektikçe spiralle filan gerektiği kadar plakadan kesin. Benim başım çok ayrıdı bu yamuk çeliklerden de ondan uyarayım demiştim...

Emreye kesınlıkle katılıyorum yamulmalar oluyor. bunları duzeltebılmek ıcın malzemenın kalınlığından fıre verıyoruz mecburen. en guzelı spıralle ıstedığımız kadar parcalar kesmek bence :)
“ İnsanları kandırmak, kandırılmış olduklarına ikna etmekten daha kolaydır ”    :)

deserteagle

• Eylem Cengiz, 45
  • 9430
  • Meslek: elektronik ve hab. müh.
  • Yer: İstanbul, Kırklareli
« Yanıtla #22 : 19 Haziran 2010, 22:46:30 »
Ne gibi bükülme olabilir ki aşırı birşey diil bnm fikrim bu varsa başka kesme yöntemleriniz tamamen sizin tasarrufunuz da :) ...

Dediğiniz yolları denedim, hatta bundan önce sizin giyotincide 5mm'lik çelik de kestim. Bunu arkadaşlara gönderecek hale getirene kadar çok uğraştım. Üstelik kestiğim çeliğin son parçaları da eni boyunca büküldüğünden doğrudan fire oldu. Hatta geçende bu parçayı Gökhan'a vermiştim. İsteyenlere ne kadar bükük olduğunu tarif edebilir.
Barika-i hakikat müsademe-i efkardan doğar
Namık Kemal
Instagram'da ben

deserteagle

• Eylem Cengiz, 45
  • 9430
« Yanıtla #23 : 19 Haziran 2010, 22:51:53 »
Belki ben art niyetliyimdir ama benim yaptığım işi merak ediyorsan hala 100 liradan fazla içerdeyim diyeyim.
Nasıl yani ::)

Halen teslim edeceğim bol miktarda parça var. Onlardan sonra hesap denkleşebilecek. Hem parçaları yumuşatıp temizlerken bir süre ben harcadım hem de hepimiz çalışan insanlar olduğundan ha deyince herkese parçaları gönderemedim, herkes de alacak durumda olmadı.
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2010, 23:08:49 Gönderen: deserteagle »
Namık Kemal
Instagram'da ben

durukan

• 774
  • Meslek: hekim
  • Yer: şanlıurfa
« Yanıtla #24 : 19 Haziran 2010, 23:02:10 »
aramıza bir çelik tedarikçisinin katılmış olmasını milat kabul edebiliriz sanırım.  hoşgeldiniz.

karametal

• *
  • 34
  • www.karametal.com
    • www.karametal.com
  • Meslek: muhasebe ve satış
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #25 : 21 Haziran 2010, 09:11:37 »
tşkler hoşbulduk...

evet arkadaşlar dediğim gibi ben giyotinde kestiriyordum ama dilediğinz başka yöntem varsa mesela lazer gibi orda da kestirtir teslim edilir ama ücret konusu ne olur bilemem çünkü dışarıda özel olarak yaptırılıcak bir iş ... herkese kolay gelsin ...
www.karametal.com
c60- c67 Susuz Çelik c75 Sulu Çelik Malzemelerin Satışını Yapmaktayız.
301 Yaylık Paslanmaz Çelikler aradığınız her türlü kalınlık ve genişliklerde malzeme mevcuttur.

muharip

• 133
  • Bilal 1977
  • Yer: Kocaeli
« Yanıtla #26 : 21 Haziran 2010, 10:00:48 »
Benim siparişi biraz geriye bırakmam gerekiyor giyotin konusunda okuduklarımdan sonra. Zaten çok fazlada alamayacaktım.

Artık Eylem Ustanın bir dahaki güzelliğinden nasiplenmeye çalışırım.
Ustalık temkindir.

deserteagle

• Eylem Cengiz, 45
  • 9430
« Yanıtla #27 : 21 Haziran 2010, 10:13:30 »
Giyotin konusunda da şöyle bir şey var:

Eğer ürünün boyutlarına yakın bir lama alıp bunu az fireyle dolayısıyla nispeten az külfet ve kesme derdiyle yapacaksanız giyotinin dezavantajı fazla. Ama eğer, "Ben bir plaka alırım. Bundan istediğim tipte metali kese kese plakayı kullanırım." diyorsanız giyotinin çıkardığı dert çok daha az oluyor. Örneğin, kukri gibi bir nesne için plaka avantajlı olabilir. Fire de azalabilir.
Namık Kemal
Instagram'da ben

emrekipmen

• 6065
    • Seçme Bıçaklar Albümüm
« Yanıtla #28 : 21 Haziran 2010, 10:14:09 »
Benim siparişi biraz geriye bırakmam gerekiyor giyotin konusunda okuduklarımdan sonra. Zaten çok fazlada alamayacaktım.

Artık Eylem Ustanın bir dahaki güzelliğinden nasiplenmeye çalışırım.

Çok beklersin herhalde  :D Eylem bir daha girişmez öyle hizmete, ayrıca o hizmeti karametal bilfiil üstleniyor baksanıza... Caymayınız, lazerle kestirirsiniz, temiz ve dümdüz gelir elinize, 3-5 fazladan verirsiniz kesim için ancak çok değiyor emin olunuz...

Kipmen Sanat web sitesi

deserteagle

• Eylem Cengiz, 45
  • 9430
« Yanıtla #29 : 21 Haziran 2010, 10:30:05 »
Bir dahakinde 4 kenardan biraz daha fire verip lazerin başlangıç deliklerinden de lamaları kurtarmak mantıklı. Ancak 1 metre gibi değil de "kısmette ne varsa" şeklindeki boyda lamalar keserek levhayı azami kullanmak mümkün olacak. Tabii Eylül'e kadar fena doluyum.
Namık Kemal
Instagram'da ben

gökhan bakla

• 2619
    • blog
  • Yer: İstanbul / Tekirdağ - 1978
« Yanıtla #30 : 21 Haziran 2010, 11:16:46 »
eylem haklı, giyotinle kesilen çeliklerin sağlam bir tesfiyeden sonra kullanılması gerekiyor. bana gelen çelikler üzerinde eylem ne kadar düzeltme yaptı bilmiyorum ama benim de 10-15 dakika örste çalışıp tam olarak düzleştirmem gerekti.

tabii benim gibi sıçak şekil veren biri için bu çok büyük bir sorun değil ama talaşlı imalat yapan biri için sorun olabilir.
lazerle kesim ise oldukça sorunsuz ve tertemiz., çelikler için bir kez daha teşekkürler dostum. :2up

bu arada 3 gün önceki mesajımda türkiyede bulabileceğimiz çelikler hakkında bilgi istemiştim ama görmediniz sanırım,

Alıntı
türkiyede C serisi çeliklerden en yüksek karbon oranına sahip olanı Ck75 sanırım bunun daha üstü bir karbon oranına sahip çelik yokmu? Ck85 veya  Ck101 gibi..

ayrıca 1.2510, 1.2519, 1.2833, 1.2842 gibi takım çeliklerinden bulabilme şansımız var mı?
yardımcı olursanız sevinirim.
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2010, 11:18:17 Gönderen: gökhan bakla »

emrekipmen

• 6065
    • Seçme Bıçaklar Albümüm
« Yanıtla #31 : 21 Haziran 2010, 12:45:00 »
Karametal'den Serkan Bey'e özel mesajda danışmıştım, CK101 veya ö tip yüksek karbon çeliklerinden Türkiye'de bulunamayacağını söyledi kendisi.
Ah keşke şu DIN 1.2833 (100V1) olsa. Mükemmel bir alaşım. Tam istediğim gibi, 1095 Ayarında ama hafiif bir vanadyum katkısı, daha ne ister deli gönül  ;D

Kipmen Sanat web sitesi

karametal

• *
  • 34
  • www.karametal.com
    • www.karametal.com
  • Meslek: muhasebe ve satış
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #32 : 21 Haziran 2010, 14:44:08 »
evet c75 ten yukarısını ben görmedim yıllardır bu işin içindeyim.... bu bnm satmış olduğum malzemeler kalın malzemeler kullanımı zaten nadir sıkı bi kullanıcısı yok... silah sanayi bu kalınlıkları kullanıyor kabza tetik horoz vs... gibi...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tedarikçiyi kara listeye eklediğimizden dolayı ilgili konu taşınmıştır. - 2015-01-23
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2015, 15:18:30 Gönderen: deserteagle »
www.karametal.com
c60- c67 Susuz Çelik c75 Sulu Çelik Malzemelerin Satışını Yapmaktayız.
301 Yaylık Paslanmaz Çelikler aradığınız her türlü kalınlık ve genişliklerde malzeme mevcuttur.