Bıçak Sanatı - Forum

Kademeli kasnak

deserteagle

• Eylem Cengiz, 45
  • 9426
    • www.eylemcengiz.com
  • Meslek: elektronik ve hab. müh.
  • Yer: İstanbul, Kırklareli
Ynt: Kademeli kasnak
« Yanıtla #20 : 15 Haziran 2010, 23:32:22 »
Zaten bulunuyor aslında. Tabii SPZ kayışlar için (9,5 mm) için kademeli kasnak hiç görmedim. SPA ve SPB (13, 16 mm) için kademeli kayış stokta olmasa bile bulunuyor.

(boyutlar için ref.)
Barika-i hakikat müsademe-i efkardan doğar
Namık Kemal
Instagram'da ben

tarpoon

• 4739
« Yanıtla #21 : 15 Haziran 2010, 23:52:19 »
sefa ustam  bu konuda yardıma ıhtıyacım olucak
adapazarında hıçbır yrde bulamadım   veya netten görmeden sıparıs verıcem..
 yardımlarınız için hepinize  teşekkür ederım..     ;)  sanırım bıraz tez canlıyım.. :)
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2010, 00:33:50 Gönderen: Taner Salar »
“ İnsanları kandırmak, kandırılmış olduklarına ikna etmekten daha kolaydır ”    :)

emrekipmen

• 6065
    • Seçme Bıçaklar Albümüm
  • Yer: Bodrum
« Yanıtla #22 : 16 Haziran 2010, 00:53:37 »
Ben şunlardan almıştım internetten: http://www.barkinrulman.com/kasnak3.asp. İki tane 4'lü döküm kademeli kasnağa yaklaşık 80 lira filan vermiştim. Telefonla biraz pazarlık etsen, sonra bankaya havale edip dekontu faxlıyorsun, 2-3 günde evinde. Bunun gibi iş yapan bi sürü firma var nette. Sadece kasnak için değil, bir sürü malzeme için aynısı. Geçenlerde 50 kilo boraks almıştım böyle, 18 lira mı ne vermiştim. Yine 20 kilo kadar kalıpçı alçısına 20 lira gibi birşey vermiştim. Bu tip firmaların çoğu büyük miktarlarla çalıştığından az miktarlarda da fiyatları toptan fiyatında tutuyorlar. Kasnak aldığında içi dolu şekilde gelir. Motorunu ve bant zımpara milini birlikte tornacıya götür, açsın yuvaları, setskur ile sabitleyip yerleştirsin, 20-30 lira da ustaya bayılırsın, ancak kasnak olayı biter. Sanayide aramıştım, kademeli yoktu, tabii bu olay 3-5 yıl önceydi, şimdi bi sürü kaynak var nette. "Kademeli kasnak" diye google'da arasan sürü sepet alternatif bulursun, üşenme bulabildiğin hepsini ara, bazen şansa çok iyi malı çok düşük fiyata düşürebiliyorsun...

Kipmen Sanat web sitesi

tarpoon

• 4739
« Yanıtla #23 : 16 Haziran 2010, 01:29:42 »
boraks için haber verseydın keske , kac ton ısterdın :2up yarın ıstanbula gıdıyorum kurtlandım yıne  :D
“ İnsanları kandırmak, kandırılmış olduklarına ikna etmekten daha kolaydır ”    :)

deserteagle

• Eylem Cengiz, 45
  • 9426
    • www.eylemcengiz.com
  • Meslek: elektronik ve hab. müh.
  • Yer: İstanbul, Kırklareli
« Yanıtla #24 : 16 Haziran 2010, 08:41:16 »
Önceden söylenmiş, biliniyor olabilir

kasnaklar rulmancılarda bulunur.
Barika-i hakikat müsademe-i efkardan doğar
Namık Kemal
Instagram'da ben

Mehmet GENÇ

• 2366
  • Mehmet GENÇ-1969
    • gencbicak
  • Meslek: Bıçak imalatı-Makine Teknikeri 0 536 215 93 26
  • Yer: Giresun Merkez
« Yanıtla #25 : 01 Nisan 2012, 21:19:58 »
Böyle böyle öğreneceğiz.  :) Açıkçası bence en önemli bilgiler, yapabileceklerimizin sınırını belirleyen koşulları, sistemin hangi durumlarda patladığını/pörtlediğini gösteren bilgiler. Sınırları bilmeden makul çalışma koşullarını sağlamak kör atış yapmaktan farksız.

Gördüğüm kadarıyla bir mil içine kama yeri açmanın kolay yolu yok gibi. Yada bir kolay yol var mı? Vargel yada broş olmadan kama yeri nasıl açılabilir?
     Geçmiş bir konu ama gezerken gördüm bilgi açısından yazmak istedim.tornacı olarak çalıştığım ve okulda öğrendiğim pratik bilgilerden anlatayım aslında bu yöntemler teknikte yok hocamız UKY derdi (uydur kaydır yöntemi) mile kama kanalı tornada nasıl açılır:kama çapında parmak freze alınır Yada aynı çapta matkap düz bilenir,matkap aynaya bağlanır.Mil z ekseninde aynaya dik olarak arabaya bağlanır yataklarla yada tezgah mengenesinın arkasına kater kalınlığında bir kare malzeme monte edilir mangene dik olatak kol yukarı gelecek şekilde kalemliğe beğlenır milde mengeneye bağlanıp açılacak kanal mesafesi ayarlanıp iki kısımdan dokunarak doğruluk bakılır tabi yükseklik ayarını unutmamak lazım aynada parmak freze dönerken arabadan hareketle mile talaş verilerek istenilen ölçüye getirilir.
       Kasnağa gelince o çok daka farklı,iki yöntem var biri elle hiyeri torneda,elle olanda merkezi delmeden kama yeri markalanıp kamadan 1 mm daha küçük matkapla delinir merkez delinenden sonrada kama için delinen delik kare eğeyle tesviye edilir; diyer yöntem kasnak tornaya bağlanır merkez deliği uygun çapta delinir kalemliğe bir delik kalemi kama profilinde bilenerek bağlanır tezgah küçük devire alınır oynamasın diye aynanın kenarına dönmemesi için birşeyde sıkıştırılabilir tezgak çalışmadan az talaşlarla vargel usulü araba hızla ilerletilip kazıtma yaparak uygun derinliğe gelene kadar devam edilir .Belki birgün birilerinin işine yarayabilir diye paylaştım saygılar
''Keskin Bıçak Ençok Sahibini Keser''

guven

• *
  • 34
  • Meslek: hayatta kalma yetenekleri uzmanı
  • Yer: iz üstünde
« Yanıtla #26 : 24 Ekim 2021, 21:13:00 »
Değerli dostlar iç çap 20mm, dış çap 200mm>60mm arası 13mm V kayış 4 kademeli kasnak arıyorum. Yardımcı olabilecek dostlarımız var mı?
İnsan; hırsızlığa, hak yemeye, sahtekârlığa, dolandırıcılığa, adam kayırmaya, liyâkatsizliğe, ikiyüzlülüğe ve şiddete karşı sıfır tolerans göstermelidir. Bunların dışında kalan her durumu ve sorunu toleransla ele alarak çareler üretmelidir. İşte "hayatı idame" budur.