Bıçak Sanatı - Forum

VCI pas önleyici kağıt

İbrahim BAŞEĞMEZ

• 278
  • Yer: ESKİŞEHİR
VCI pas önleyici kağıt
« : 29 Aralık 2021, 22:11:53 »
BSF Eskişehir whatsapp grubunda bir usta paylaştı. Pas önleyici bir kağıt. Uzun süre bekleyen lamalar ve eğeler için birilerine lazım olabilir. Firmanın internet adresini bırakıyorum.
>>> https://totoform.com.tr/vci-kagit-u

dela

• *
  • 1539
  • Mehmet UYSAL
  • Yer: Mahmudiye / Eskişehir
Ynt: VCI pas önleyici kağıt
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2021, 22:26:09 »
Sefa Hoca'dan duyduğum veya forumda bir konu altında Sefa Hoca'dan okuduğum yöntem.
Bekleyecek malzemeyi yağlı fırın kağıdına sarıyorum. Ve ayrıca streç filmle kaplıyorum. (Bu kısım benim ilavem)

İbrahim BAŞEĞMEZ

• 278
« Yanıtla #2 : 29 Aralık 2021, 23:48:49 »
Sefa Hoca'dan duyduğum veya forumda bir konu altında Sefa Hoca'dan okuduğum yöntem.
Bekleyecek malzemeyi yağlı fırın kağıdına sarıyorum. Ve ayrıca streç filmle kaplıyorum. (Bu kısım benim ilavem)

Abi aynısını bende önerdim ama ustalar o yöntem 50 sene önceydi dediler  :D kimyasallar havada uçuşuyordu.

dela

• *
  • 1539
  • Mehmet UYSAL
  • Yer: Mahmudiye / Eskişehir
« Yanıtla #3 : 30 Aralık 2021, 00:30:18 »
50 yıl...  ::)

mustafa TA4AHZ

• 387
  • Meslek: özel sektör -işçi
  • Yer: denizli
« Yanıtla #4 : 30 Aralık 2021, 08:54:03 »
benzer ama farklı formda olanını kullanıyoruz iş yerinde, özellikle gemi ile gönderilen ürünlerin nemden etkilenmemesi ve oksitlenmemesi için,
.....tarih yazmak korkaklara göre bir iş değildir.....

MustafaV

• 236
  • Mustafa VAROL
  • Meslek: Muhasebeci
  • Yer: Konya
« Yanıtla #5 : 30 Aralık 2021, 09:56:16 »
Ustam bu ürünü malzemeye tamamen temas ettirmek mi lazım yoksa gevşek bir şekilde sarılsa bile pastan koruyor mu? Linke girince tam anlayamadım meseleyi. Böyle lalettayin bir şekilde dışına sarılıp koyulduğu zaman da koruma sağlıyorsa yağlamaktan daha pratik bir yöntem olduğu kesin. Tabi ücretini de göz önünde bulundurmak lazım.

Geçenlerde başlayıp devam edemediğim bir profili kutudan çıkardım, en son 180 kum zımpara ile iyice perdah yapmıştım. (200 gibi de olabilir, emin olamadım şimdi.) 2 ayı geçkin bir süredir elime almamış olmama ve hiç bir koruma uygulamamama rağmen nokta iz yoktu üstünde. Yarım kalan profiller için yüzeyi perdahlayıp kaldırmak öylece bırakmaktan daha iyi gibi bir şey söyleyebilir miyiz?
Sanma şâhım herkesi sen sâdıkâne yâr olur

İbrahim BAŞEĞMEZ

• 278
« Yanıtla #6 : 30 Aralık 2021, 10:16:40 »
Ben ürünü tecrübe etmedim bunu firmaya sormalı.