Bıçak Sanatı - Forum

Dikkat: Golfçü Dirseği (Medial Epikondilit)

Soytürk Dönmez

• 4168
  • Meslek: Dövme Bıçak
  • Yer: İstanbul-Büyükçekmece
Ynt: Dikkat: Golfçü Dirseği (Medial Epikondilit)
« Yanıtla #20 : 21 Şubat 2021, 23:51:35 »

Teklifiniz için çok teşekkür ederim, kantoron bakımından sağlam bir kaynağım var ömrü uzun olsun  ;) , benim olmazsa olmaz iksirim, atölyede yanık ve kesiklerde mucizevi sonuçlarını gördüğüm için mutlaka stoklu bulunduruyorum C:-)

orkunaydin350

• *
  • 1532
  • Orkun AYDIN
  • Meslek: Bilişim
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #21 : 22 Şubat 2021, 08:42:04 »
Hocam çok geçmiş olsun. Rabbim tez zamanda şifa versin inşallah.

cem eser

• 742
  • Meslek: Öğretmen
  • Yer: Ereğli/KONYA
« Yanıtla #22 : 22 Şubat 2021, 08:50:32 »
Öncelikle cok geçmiş olsun. Şikayetlerimizi okuyunca yaklaşık bir aydır çektiğim dirseğimdeki anlamsız ağrı'nın sebebinin bu hastalıktan kaynaklandığını öğrenmiş oldum. Ben bu durumu çok önemsememiştim. Hastalığın ilk evrelerinde egzersizlerin faydalı olduğunu öğrendim. İnşallah egzersizler bir işe yarayacak.
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2021, 09:23:21 Gönderen: cem eser »
Bir avuç toprak,birazda suyum ben.
Neyimle övüneyim,işte buyum ben.

AdnanErgün

• 275
  • ae - 1992
  • Yer: Konya, Akşehir (İ) / Kayseri (M)
« Yanıtla #23 : 24 Şubat 2021, 11:15:53 »
çok gecmiş olsun hocam ilaçları yine doktor konrolunde kessenız bence cok daha faydalı olur
Teşekkür ederim. İlacın çok fazla yan etkisi vardı bariz bir şekilde hissediliyordu günlük yaşamda o yüzden bırakmak zorunda kaldım.

Teklifiniz için çok teşekkür ederim, kantoron bakımından sağlam bir kaynağım var ömrü uzun olsun  ;) , benim olmazsa olmaz iksirim, atölyede yanık ve kesiklerde mucizevi sonuçlarını gördüğüm için mutlaka stoklu bulunduruyorum C:-)

Gerçekten öyle ustam, kantarona devam, şifa olsun :)
Hocam çok geçmiş olsun. Rabbim tez zamanda şifa versin inşallah.

Teşekkür ederim Orkun ustam :)
Öncelikle cok geçmiş olsun. Şikayetlerimizi okuyunca yaklaşık bir aydır çektiğim dirseğimdeki anlamsız ağrı'nın sebebinin bu hastalıktan kaynaklandığını öğrenmiş oldum. Ben bu durumu çok önemsememiştim. Hastalığın ilk evrelerinde egzersizlerin faydalı olduğunu öğrendim. İnşallah egzersizler bir işe yarayacak.
Geçmiş olsun Allah şifa versin. Dikkat ederseniz ilerlemeden önlemiş olursunuz ilerlerse sıkıntılı gerçekten.

maytir

• 284
    • ARTVENTURE Reklam Tasarım
  • Meslek: Grafik Tasarımcı - KRAV MAGA Eğitmen
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #24 : 24 Şubat 2021, 21:41:05 »
Çok geçmiş olsun.
Sol kolumda 7 yıl, sağ kolumda 2 yıl tenis dirseği rahatsızlığı çekmiş ayrıca bel fıtığı olan biri olarak size tavsiyem "DOKTORDAN KAÇIN"!!!
Şimdi bu fodumda bir bıçak sever doktor varsa ve üzerime gelirse de karışmam kusuruma bakmasın!!!

Sol kolumu 4 doktor (ikisi profesör) tedavi edemedi. İki kez kortizon iğnesi vuruldu ve kolum diğerine göre şu anda daha ince. Yani kas kaybı yaşadım.
Titreşimli bir zamazingoyla 10 seans yapıldı daha kötü oldu.
Çapa spor sakatlıkları bilmemesine gidip onların önerdikleri egzersizleri yaptım fayda etmedi.
Dirseğime aylarda otel takıldı bir kas kaybı da oradan yaşadım.

Bunca yılın sonunda doktora gitmekten vazgeçtim ve kendim hafif ağırlık antrenmanları ve ciddi, ağır esnetme, hareketleri ve rahatsızlığı tetikleyen ağır işlerden kaçınarak  rahatsızlığımı tedavi ettim!
Her iki rahatsızlık ta dirsekte ve bireqaz birbirinden farklı olsa da benden söylemesi.

Buradan ve sporcu kimliğime de dayanarak şunu söyleyebilirim ki tekrarlayan tüm kas aktiviteleri (uzun yürüyüş dahil) belli bölgelerdeki kasaların kasılmasına yol açıyor. Bu kasılmaların sürekliliği bir süre sonra doğrudan o bölgedeki yada asimetrik bölgelerde (sol baldırınızdaki bir kasılma sağ kürek kemiğinizde ağrıya yol açabilir, hada arka bıçak kasılması bel fıtığınızı tetikleyebilir) kas, ardından tendon ve sinir harabiyetine yol açabiliyor. Yapmanız gereken en basit şey kendinizi esnetmeniz.Esnetme egzersize içeren her ne varsa yapmanız sağlığınız açısından inanılmaz faydalı olacaktır.
Mustafa Aytır
10-02-1971 - İSTANBUL
https://www.instagram.com/atolye_maytir/

Isparta

• 68
  • Furkan-19
  • Meslek: Öğrenci
  • Yer: Türkiye
« Yanıtla #25 : 25 Şubat 2021, 14:33:15 »
 Yarı-düz taban teşhisim vardı, 1 kilometre bile yürüsem ayağımın tabanı ağrı yapardı. Doktora gittiğimde tabanlık tavsiye etti, bir işe yaramadı. Sonra internette araştırayım dedim. Bir kanalın videosunu buldum. Normalde alt bacağın arka kasını(kalf) gevşetip, ayak tabanına masaj yapmayı tavsiye ederler. Ağrı da oralarda olur. İnternetteki doktor ise tam tersini söyledi. Ön kası esnetmeyi... Denedim, senelerdir çektiğim taban ağrısı tık diye geçti. Saniyeler içinde yaradı. Bir kaç kere daha aynı kası esnetip, masaj yaptım. Senede bir iki kere taban ağrım olur. O zaman gene aynı kası esnetirim ve geçer. Gene başka bir zaman, ayakta dururken hep sol ayağıma yük vermekten ve ters yatmamdan dolayı bel kaynaklı bir bacak diğerine göre kısaldı. Aslında kısa olan bacak değildi, bir belin kas gerginliği nedeniyle yukarıda olmasıydı. Bir kaç doktora gittim, çare bulamadılar. Kısa olan ayağa tabanlık önerdiler. Bir kere kısa olan ayak tarafındaki bel zaten gergin, daha yukarıda. Tabanlık koyunca durum daha da kötüleşecek. Gene bu doktordan çaremi buldum. Diğeri kadar ani olmasa da faydasını gördüm. Az önce aklıma geldi acaba aynı doktorun golfçü dirseği hakkında videosu var mıdır diye. Tenisçi dirseği hakkında var ama prensip aynı. Sol kol ağrıyorsa sağa masaj yapmak, sol bacak ağrıyorsa sağa yapmak. Ağrıyan yerin tam ayna halini bulmak, oraya masaj yapmak. Zaten orası da gergin oluyormuş. Ağrı aşağı veya yukarıya kayarsa da oradan devam etmek. Ağrıyan yere masaj önermiyor.

Kanal: https://www.youtube.com/c/DrEricBergDC
Düz taban: https://youtu.be/dneTSBfxDlE
Bel tabanlı kısa bacak: https://youtu.be/9jKk4Y1rHFQ
Tenisçi dirseği: https://youtu.be/DSyui8tH_Gg
 İnşallah işe yarar.

AdnanErgün

• 275
  • ae - 1992
« Yanıtla #26 : 26 Şubat 2021, 11:10:56 »
Çok geçmiş olsun.
Sol kolumda 7 yıl, sağ kolumda 2 yıl tenis dirseği rahatsızlığı çekmiş ayrıca bel fıtığı olan biri olarak size tavsiyem "DOKTORDAN KAÇIN"!!!
Şimdi bu fodumda bir bıçak sever doktor varsa ve üzerime gelirse de karışmam kusuruma bakmasın!!!

Sol kolumu 4 doktor (ikisi profesör) tedavi edemedi. İki kez kortizon iğnesi vuruldu ve kolum diğerine göre şu anda daha ince. Yani kas kaybı yaşadım.
Titreşimli bir zamazingoyla 10 seans yapıldı daha kötü oldu.
Çapa spor sakatlıkları bilmemesine gidip onların önerdikleri egzersizleri yaptım fayda etmedi.
Dirseğime aylarda otel takıldı bir kas kaybı da oradan yaşadım.

Bunca yılın sonunda doktora gitmekten vazgeçtim ve kendim hafif ağırlık antrenmanları ve ciddi, ağır esnetme, hareketleri ve rahatsızlığı tetikleyen ağır işlerden kaçınarak  rahatsızlığımı tedavi ettim!
Her iki rahatsızlık ta dirsekte ve bireqaz birbirinden farklı olsa da benden söylemesi.

Buradan ve sporcu kimliğime de dayanarak şunu söyleyebilirim ki tekrarlayan tüm kas aktiviteleri (uzun yürüyüş dahil) belli bölgelerdeki kasaların kasılmasına yol açıyor. Bu kasılmaların sürekliliği bir süre sonra doğrudan o bölgedeki yada asimetrik bölgelerde (sol baldırınızdaki bir kasılma sağ kürek kemiğinizde ağrıya yol açabilir, hada arka bıçak kasılması bel fıtığınızı tetikleyebilir) kas, ardından tendon ve sinir harabiyetine yol açabiliyor. Yapmanız gereken en basit şey kendinizi esnetmeniz.Esnetme egzersize içeren her ne varsa yapmanız sağlığınız açısından inanılmaz faydalı olacaktır.

Geçmiş olsun ustam. Tecrübe ve tavsiyeleriniz paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Esnetme haretketlerine başladım, inşallah düzenli devam da ederim. Tavsiyeniz doğultusunda mümkün mertebe diğer kaslar için de esnetme hareketleri yapmaya çalışacağım.

Yarı-düz taban teşhisim vardı, 1 kilometre bile yürüsem ayağımın tabanı ağrı yapardı. Doktora gittiğimde tabanlık tavsiye etti, bir işe yaramadı. Sonra internette araştırayım dedim. Bir kanalın videosunu buldum. Normalde alt bacağın arka kasını(kalf) gevşetip, ayak tabanına masaj yapmayı tavsiye ederler. Ağrı da oralarda olur. İnternetteki doktor ise tam tersini söyledi. Ön kası esnetmeyi... Denedim, senelerdir çektiğim taban ağrısı tık diye geçti. Saniyeler içinde yaradı. Bir kaç kere daha aynı kası esnetip, masaj yaptım. Senede bir iki kere taban ağrım olur. O zaman gene aynı kası esnetirim ve geçer. Gene başka bir zaman, ayakta dururken hep sol ayağıma yük vermekten ve ters yatmamdan dolayı bel kaynaklı bir bacak diğerine göre kısaldı. Aslında kısa olan bacak değildi, bir belin kas gerginliği nedeniyle yukarıda olmasıydı. Bir kaç doktora gittim, çare bulamadılar. Kısa olan ayağa tabanlık önerdiler. Bir kere kısa olan ayak tarafındaki bel zaten gergin, daha yukarıda. Tabanlık koyunca durum daha da kötüleşecek. Gene bu doktordan çaremi buldum. Diğeri kadar ani olmasa da faydasını gördüm. Az önce aklıma geldi acaba aynı doktorun golfçü dirseği hakkında videosu var mıdır diye. Tenisçi dirseği hakkında var ama prensip aynı. Sol kol ağrıyorsa sağa masaj yapmak, sol bacak ağrıyorsa sağa yapmak. Ağrıyan yerin tam ayna halini bulmak, oraya masaj yapmak. Zaten orası da gergin oluyormuş. Ağrı aşağı veya yukarıya kayarsa da oradan devam etmek. Ağrıyan yere masaj önermiyor.

Kanal: https://www.youtube.com/c/DrEricBergDC
Düz taban: https://youtu.be/dneTSBfxDlE
Bel tabanlı kısa bacak: https://youtu.be/9jKk4Y1rHFQ
Tenisçi dirseği: https://youtu.be/DSyui8tH_Gg
 İnşallah işe yarar.

Geçmiş olsun ustam. Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Videoyu izledim bunu da dikkate alacağım faydası olmasa bile zararı olmayacak bir şey olduğu açık.

Ersin Özdemir

• 2390
  • Meslek: Satış pazarlama ( Makine teknikeri ) Astas
  • Yer: İstabul- Edirne
« Yanıtla #27 : 27 Şubat 2021, 22:50:27 »
gecmis olsun sınırları bilmek te her zaman fayda vardir..dikkat etmek gerekir

AdnanErgün

• 275
  • ae - 1992

AdnanErgün

• 275
  • ae - 1992
« Yanıtla #29 : 09 Haziran 2021, 21:45:05 »
Merhabalar ustalarım. Rahatsızlığımla alakalı durumu burada paylaştıktan sonra #Isparta nickli Mehmet Furkan arkadaşımız eczacı olan dayısının imal ettiği bir masaj yağını tavsiye etmiş, yardımcı olmuştu. Yağ "karabaş yağlı romatizma masaj yağı" olarak geçiyor, isminden anlaşılacağı üzere aslen romatizma için kullanılıyor fakat benimki gibi rahatsızlıklarda da kullanılıyormuş. Ben uzun müddet muntazam kullandım, rahatsızlığım geçmiş değil fakat yağın ağrıyı azaltmada büyük fayda sağladığını gördüm. Kullandığım dönemler kolum daha rahattı. Biraz ağır bir kokusu var ama böyle bir rahatsızlık için kullanılabilir, doktorun verdiği ağrı kesicinin çok ağır olduğunu ve felaket yan etkilere sahip olduğunu daha önce söylemiştim. Kullanmak isteyen olursa  05079080549 numarasından Mehmet Furkan Yüzbaşıoğlu (Isparta) kardeşimizle iletişime geçebilir.

Yasin UZ

• 307
  • Yasin UZ - 1993
    • İnstagram
  • Meslek: Görsel Sanatlar
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #30 : 09 Haziran 2021, 23:20:45 »
Allah şifa versin hocam İnşallah en kısa zamanda tamamen kurtulursunuz bu sıkıntıdan

orkunaydin350

• *
  • 1532
  • Orkun AYDIN
« Yanıtla #31 : 10 Haziran 2021, 10:57:10 »
İnşallah tamamen geçer hocam. Rabbim tez zamanda şifa versin. Bir de Soytürk ustanın kullandığı yağ vardı, toplantıda söylemişti diye hatırlıyorum. Nereden tedarik edileceğini bilen varsa paylaşsın lütfen. Gene birimizin işine yarar mutlaka. Allah muhtaç bırakmasın da...

Isparta

• 68
  • Furkan-19
  • Meslek: Öğrenci
  • Yer: Türkiye
« Yanıtla #32 : 10 Haziran 2021, 14:44:52 »
Kantaron yağı diye hatırlıyorum. Kantaronu bulmanız kolay ustam.
İnşallah tamamen geçer hocam. Rabbim tez zamanda şifa versin. Bir de Soytürk ustanın kullandığı yağ vardı, toplantıda söylemişti diye hatırlıyorum. Nereden tedarik edileceğini bilen varsa paylaşsın lütfen. Gene birimizin işine yarar mutlaka. Allah muhtaç bırakmasın da...

AdnanErgün

• 275
  • ae - 1992
« Yanıtla #33 : 12 Haziran 2021, 18:46:51 »
Allah şifa versin hocam İnşallah en kısa zamanda tamamen kurtulursunuz bu sıkıntıdan
Amin, inşallah. Çok teşekkür ederim. :)

Ben de kantaron diye hatırlıyorum. Kantaron yağına ihtiyaç duyan olursa yardımcı olmaya çalışırım, elimde biraz mevcut.

dela

• *
  • 1531
  • Mehmet UYSAL
  • Yer: Mahmudiye / Eskişehir
« Yanıtla #34 : 13 Haziran 2021, 00:21:18 »
Arkadaşlar geçmiş olsun.
Kas iskelet hastalıklarında, tıbbi ilaçlar, manuel terapi, kuru iğneleme, bantlama gibi tıbbın içindeki
yöntemlerle çare aranması taraftarıyım.
Böyle diyerek umarım plasebo etkisini sıfırlamıyorumdur.  :)

Soytürk Dönmez

• 4168
  • Meslek: Dövme Bıçak
  • Yer: İstanbul-Büyükçekmece
« Yanıtla #35 : 14 Haziran 2021, 02:23:02 »

Kantoron dur derdimin dermanı ;) Yanık, kesik , ezikte de on numara iş yapıyor C:-)

orkunaydin350

• *
  • 1532
  • Orkun AYDIN
« Yanıtla #36 : 14 Haziran 2021, 08:32:08 »

Kantoron dur derdimin dermanı ;) Yanık, kesik , ezikte de on numara iş yapıyor C:-)

Ustam sen organik olarak temin ettiğini yada kendisi üretim yapan birinden temin ettiğini söylemiştin diye hatırlıyorum. En azından üründen çok memnun olduğunu söylemiştin diye hatırlıyorum. Tedarik edebiliyor muyuz?

AdnanErgün

• 275
  • ae - 1992
« Yanıtla #37 : 14 Haziran 2021, 14:54:42 »
Arkadaşlar geçmiş olsun.
Kas iskelet hastalıklarında, tıbbi ilaçlar, manuel terapi, kuru iğneleme, bantlama gibi tıbbın içindeki
yöntemlerle çare aranması taraftarıyım.
Böyle diyerek umarım plasebo etkisini sıfırlamıyorumdur.  :)
Hocam yanlış anlaşılmasın, kimseyi yanlış bir tedaviye yahut asılsız mecralara yönlendirmek istemem. Elbette öncelikle tıbbın imkanları müracaat etmeli. Fakat bu rahatsızlığın kesin ve kolay bir tedavisi yok, tedavi sürecinde mecburen ağrı kesici kullanılıyor ve etkili olan ağrı kesici ise felaket yan etkiye sahip, yan etkiler çok bariz bir şekilde kendisini hissettiriyor gayet de ciddi yan etkiler. Ben bu yağın ağrıyı azaltmada etkili olduğunu 1 aydan uzun bir kullanımla tecrübe ettim, bilmiyorum plasebo muydu yoksa gerçekten yağ mı etkiliydi. Ben yağın etkili olabileceği kanaatindeyim, neticede basit bitkisel bir yağ, karabaş otundaki etken maddenin böyle bir etkisi olabilir.
Tekrar belirteyim, yağ hastalığımı geçirmedi, belki ödeme hiç faydası yoktur ama ağrıyı kesiyor, rahatlama sağlıyor.

Doktorun verdiği Rantudil isimli ilacın yan etkilerini yazmadan geçemeyeceğim :D
Birçoğunu bariz bir şekilde hissettim, felaket sersemletiyordu yatarken iceyim dedim, mide koruyucu ile içtiğim hâlde gece mide ağrısı yüzünden uyandım ve bir de hanım baskı yaptı şu hapı içme artık sinirinden yanına yaklasamaz olduk dedi, bıraktım.

RANTUDİL FORTE için bildirilen istenmeyen etkiler:
Çok Yaygın yan etkiler:
- Mide bulantısı, kusma, karın ağrısı, ishal, mide barsak kanalından gizli kan kaybı (nadir vakalarda anemiye neden olabilir)
Yaygın yan etkiler:
- Baş ağrısı, uyku hali, baş dönmesi, sersemlik, bitkinlik gibi santral sinir sistemi bozuklukları
- Hazım problemleri, midede gaz birikimi, karın bölgesinde kramp, iştah kaybı ve
mide veya ince bağırsağın ilk bölümünde ülser (bazen kanama ve delinme ile
birlikte)
- Döküntü ve kaşıntı gibi hipersensitivite reaksiyonları
- Karaciğer enzimlerinde artış
- Kızgınlık davranışları gösterme
Yaygın olmayan yan etkiler:
- Mide içeriği, feçeste ve diyarede kan görülmesi.
- Asemetazinin ana metaboliti olan indometazinin uzun dönem kullanımında retinal pigment dejenerasyonu, korneada opaklaşma, bulanık veya çift görme bu durum için tipik bir semptom olabilir.
- Özellikle yüksek tansiyonu ve/veya böbrek fonksiyon bozukluğu olanlarda ödem gelişimi (örn. Periferal ödem).
- Saç kaybı
- Ürtiker
- Karaciğer hasarı (sarılık ile birlikte olan veya olmayan toksik hepatit). Bu nedenle hastanın karaciğer değerlerinin düzenli aralıklarla takip edilmesi gerekir.
Seyrek yan etkiler:
- Artmış kan basıncı, ödem, kalp yetmezliği
- Kan potasyum düzeylerinde artış, uyarılabilirlik durumunun artışı.
Çok seyrek yan etkiler:
- Çarpıntı, dolaşım yetmezliği, göğüste yanma ve ağrı hissi ile ilgili bozukluklar
- Hemolitik anemi, kan yapımı bozuklukları (kan hücrelerinin yapımında bozukluklar - aplastik anemi dahil olmak üzere anemi, lökopeni trombositopeni, agranülositoz,)
Ateş, boğaz ağrısı, ağız içinde yüzeyel lezyonlar, grip benzeri şikayetler, aşırı bitkinlik, burun kanaması ve deride kanamalar gibi semptom ve bulgular kan yapımı bozukluğunun belirtileri olabilir. Bu gibi durumlarda ilacın kullanımı hemen kesilmeli ve bir doktora danışılmalıdır. Ağrı kesici ve/veya ateş düşürücü bir ilaç kullanmayınız.
Uzun süreli tedavi durumlarında kan tablonuzun düzenli aralıklarla kontrol edilmesi gereklidir.
- Duyu bozuklukları, adale zaafiyeti, aşırı terleme, tad alma bozuklukları, uyku ve hafıza bozuklukları, nöbetler.
Rantudil Forte uygulamaları, epilepsi ve parkinson hastalıklarının semptomlarının şiddetini arttırabilir.
Pıhtılaşma ile ilgili hücrelerin birleşmesi üzerine etki ve kanama eğiliminde artış mümkündür.
İşitme bozukluğu, kulak çınlaması
Ağız mukozasında iltihabi durum, dilde iltihabi durum, yemek borusunda zedelenmiş bölgeler, karnın alt kısmında şikayetler (örn. Spesifik olmayan, kalın barsakta kanamalı iltihabi durum, Crohn hastalığının veya ülseratif kolitin kötüleşmesi) ve kabızlık bildirimiştir. Ağızda yüzeyel lezyonlar, aftöz ağız içi ülserler, mide yanması, kolit. İnce barsakta darlık oluşturan yapı gelişimi, pankreasta iltihabi durum.
Ciddi karın ağrısı ve/veya dışkıda renklenme veya kan kusmanın meydana gelmesi durumlarında hastanın ilacı keserek doktora danışması gerekmektedir.
İşeme sorunları, kan üresinde artış, akut böbrek yetmezliği, idrarda protein çıkması, kanda kreatinin artışı, idrarda kan bulunması veya böbrek hasarı (interstisyel nefrit, nefrotik sendrom, papiler nekroz). Bu nedenle böbrek rahatsızlığı olan hastalar düzenli aralıklarla kontrol edilmelidir.
Kan glikoz düzeylerinde artış, idrarda glikoz bulunması
Hipertansiyon
Alerjiye bağlı damarlarda iltihabi durum ve akciğerlerde iltihabi durum.
Ön belirtiler olmadan ilerleyici karaciğer hastalığı gelişmesi.
Vajinal kanama
Ruhsal durum bozuklukları, uyum bozuklukları, endişe hali, kabus görme, titreme nöbeti, psikozlar, sanrılar, depresyon ve komaya yol açabilen geçici bilinç kaybı.
Rantudil ile tedavi mevcut psikiyatrik hastalık belirtilerini artmasına sebep olabilir.
Çok nadir vakada NSAI'lerin sistemik kullanımı ile enfeksiyona bağlı enflamasyonun alevlenmesi arasında (nekrotizan fasiit gelişimi) zamana bağlı bir ilişki tanımlanmıştır. Bu durum NSAI'lerin etki mekanizması ile ilişkili olabilir. Bu nedenle Rantudil kullanan bir hastada enfeksiyona bağlı belirtiler ortaya çıkar veya kötüleşirlerse hastanın doktoru ile temasa geçmesi gerekir. Bu durumda herhangi bir antienfeksiyöz veya antibiyotik tedavisinin gerekli olup olmadığına doktor karar verir.
- Deride döküntü, kızarıklık, kabarıklık, ışığa karşı artmış hassasiyet, minör ve yaygın deri altı kanaması (allerjiye bağlı olabilen), Stevens-Johnson sendromu ve toksik epidermal nekrolizis (Lyell's sendromu) gibi ciddi deri reaksiyonlarına da yol açabilen eksfolatif dermatit ve büllü kabartı ve döküntüler.
Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

https://kt.ilacprospektusu.com/ilac/4822-rantudil-forte-60-mg-kapsul-kt

dela

• *
  • 1531
  • Mehmet UYSAL
  • Yer: Mahmudiye / Eskişehir
« Yanıtla #38 : 14 Haziran 2021, 18:40:05 »
...........
Hocam yanlış anlaşılmasın, kimseyi yanlış bir tedaviye yahut asılsız mecralara yönlendirmek istemem. Elbette öncelikle tıbbın imkanları müracaat etmeli. Fakat bu rahatsızlığın kesin ve kolay bir tedavisi yok, tedavi sürecinde mecburen ağrı kesici kullanılıyor ve etkili olan ağrı kesici ise felaket yan etkiye sahip, yan etkiler çok bariz bir şekilde kendisini hissettiriyor gayet de ciddi yan etkiler. Ben bu yağın ağrıyı azaltmada etkili olduğunu 1 aydan uzun bir kullanımla tecrübe ettim, bilmiyorum plasebo muydu yoksa gerçekten yağ mı etkiliydi. Ben yağın etkili olabileceği kanaatindeyim, neticede basit bitkisel bir yağ, karabaş otundaki etken maddenin böyle bir etkisi olabilir.
Tekrar belirteyim, yağ hastalığımı geçirmedi, belki ödeme hiç faydası yoktur ama ağrıyı kesiyor, rahatlama sağlıyor.

Doktorun verdiği Rantudil isimli ilacın yan etkilerini yazmadan geçemeyeceğim :D
Birçoğunu bariz bir şekilde hissettim, felaket sersemletiyordu yatarken iceyim dedim, mide koruyucu ile içtiğim hâlde gece mide ağrısı yüzünden uyandım ve bir de hanım baskı yaptı şu hapı içme artık sinirinden yanına yaklasamaz olduk dedi, bıraktım.

.................

Bizim millete ilaçtaki yan etkilerde, cinsel performansı düşürme gibi bir etki yoksa vız gelir.  :D
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2021, 18:42:29 Gönderen: dela »

AdnanErgün

• 275
  • ae - 1992
« Yanıtla #39 : 14 Haziran 2021, 21:03:40 »

Bizim millete ilaçtaki yan etkilerde, cinsel performansı düşürme gibi bir etki yoksa vız gelir.  :D
:D :D :D :D :D :D :D  :)) :)) :)) :))  :2up :2up