Bıçak Sanatı - Forum

Kömür ocağı

Şaban Kurt

• 985
  • Meslek: Kamu
  • Yer: Bilecik
Kömür ocağı
« : 12 Haziran 2020, 22:03:03 »
Memlekete izne gelmişken dövme çalışmak uzun süre aklımda olduğu için tornacı arkadaşıma örs sehpası ve kömür ocağı yaptırmak istedim sağolsun istediğim gibi yaptı orta kısım araç fren kampanası biraz tornada işlendikten sonra adam etti :)  banada boyamak kaldı 6 devir ayarı olan 1100 wat birde fan aldım hurdacıdan en kalını 7 mm olan payton at arabası makası denk geldi normal lamayı yazık etmemek için aldıklarımı kullanacağım hafta sonu bir kaç deneme yapmak nasip olur inşallah.

Gendarmerie Special Operation...

dela

• *
  • 1531
  • Mehmet UYSAL
  • Yer: Mahmudiye / Eskişehir
Ynt: Kömür ocağı
« Yanıtla #1 : 12 Haziran 2020, 22:18:58 »
Şaban Usta hayırlı olsun.  :2up
Ocağın son şekli değil sanırım.
Ateş tuğlası ilavesiyle bir takım düzenlemeler düşünmüşsündür.
Makasları görünce ağzımın suyu aktı. Devamının resimlerini bekliyorum.

Şaban Kurt

• 985
« Yanıtla #2 : 12 Haziran 2020, 23:03:08 »
Şaban Usta hayırlı olsun.  :2up
Ocağın son şekli değil sanırım.
Ateş tuğlası ilavesiyle bir takım düzenlemeler düşünmüşsündür.
Makasları görünce ağzımın suyu aktı. Devamının resimlerini bekliyorum.
Hepsi hazır ustam sağolasın fotoğrafta yok sadece isterseniz gönderebilirim makas lafı olmaz :)

« Yanıtla #3 : 12 Haziran 2020, 23:45:52 »
Şaban, güle güle kullan, bir kaç noktaya dikkatini çekmek isterim. Ortadaki ızgaranın kalınlığı kaç mm? Ayrıca kampanayı bağladığın civatalar kesinlikle erir. Hava hattındaki dirseğinin olduğu yerde aşağıya doğru da bir kömür kül tahliye borusu olsa iyi olurdu, varsa sorun yok.

dela

• *
  • 1531
  • Mehmet UYSAL
  • Yer: Mahmudiye / Eskişehir
« Yanıtla #4 : 13 Haziran 2020, 00:34:57 »
.......

Hepsi hazır ustam sağolasın fotoğrafta yok sadece isterseniz gönderebilirim makas lafı olmaz :)

Sağolasın.
Sadece makas yetmez. Gençlik de yollaman lazım.  :D

Kutsal

• 2114
  • Meslek: Çırak-48
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #5 : 13 Haziran 2020, 00:39:28 »
Güle güle kullan kardeşim.
Haddim olmayarak ben de bir yorum yapayım, örs etrafında eğilmeden rahatlıkla kısaç, çekiç vs koyabileceğin biraz daha geniş bir tabla iyi olabilirdi belki.
Kusursuz işlerin adamısın, pis işlere hoşgeldin :D
https://instagram.com/bulent.kutsal?igshid=viq8lfcnxydl
------------------------------------------------------
Those who do not move, do not notice their chains.Rosa Luxemburg.

Şaban Kurt

• 985
« Yanıtla #6 : 13 Haziran 2020, 11:16:42 »
Şaban, güle güle kullan, bir kaç noktaya dikkatini çekmek isterim. Ortadaki ızgaranın kalınlığı kaç mm? Ayrıca kampanayı bağladığın civatalar kesinlikle erir. Hava hattındaki dirseğinin olduğu yerde aşağıya doğru da bir kömür kül tahliye borusu olsa iyi olurdu, varsa sorun yok.
Ustam çok teşekkürler ızgara kalınlığı 2 veya 3 olması lazım yedeğini 5 mm saçtan yaptık bunun zarar göreceği kesin orta ızgara göbek rahat çıkıyor ona göre tornada ayarladı civataları paslanmaz aldım ustam zarar görmesin diye paslanmazda zarar görüp erir mi ki tahliyeyi bende dedim ama arkadaş bildiğini okudu iş geri döner en fazla ustam kendi uğraşır  :)
.......

Sağolasın.
Sadece makas yetmez. Gençlik de yollaman lazım.  :D
Ah gençlik hiç kıymet bilmiyoruz ustam
Güle güle kullan kardeşim.
Haddim olmayarak ben de bir yorum yapayım, örs etrafında eğilmeden rahatlıkla kısaç, çekiç vs koyabileceğin biraz daha geniş bir tabla iyi olabilirdi belki.
Kusursuz işlerin adamısın, pis işlere hoşgeldin :D
Teşekkür ederim ustam ocağın üstünde yer var biraz oraya koyarım diye düşümdüm ama olmadı bir tane ufak yaparım pis işleri seviyoruz abi herhalde :)

Emretpc

• 195
  • www.topcuoglubukum.com
  • Meslek: Metal Büküm
  • Yer: Konya
« Yanıtla #7 : 13 Haziran 2020, 13:18:54 »
Eline sağlık güle güle kullan inşallah Şaban ustam
Hangi cins kömür kullanacaksın?
Ben kok kömürünü araştırdım zor bulursun bulamazsın dediler kömürü temin edebilirsem bende yapacağım.

Şaban Kurt

• 985
« Yanıtla #8 : 13 Haziran 2020, 13:47:26 »
Eline sağlık güle güle kullan inşallah Şaban ustam
Hangi cins kömür kullanacaksın?
Ben kok kömürünü araştırdım zor bulursun bulamazsın dediler kömürü temin edebilirsem bende yapacağım.
Sağol ustam teşekkür ederim bende çok araştırdım bulamadım şimdilik sıkma briket kömür kullanmayı düşünüyorum diğer mangal kömürlerine göre kalorisi yüksekmiş bir kaç şöför arkadaş var burda kömür nakliyesi yapan tesadüf laf arasında geçti belirli aylar başlıyor dedi kok kömürü sana bir kaç çuval ayırım tabanda çokça kalıyor dedi bir yer daha varmış satıyormuş ama oraya gidemedim bir türlü şayet elime geçerse veya bahsettikleri yerde varsa alıp gönderirim ustam

veysel açarı

• 207
  • Meslek: Paramedic
  • Yer: Manisa akhisar
« Yanıtla #9 : 14 Haziran 2020, 00:47:18 »
En kısa surede denersin inşallah şaban ocak cok guzel duruyor 

Soytürk Dönmez

• 4168
  • Meslek: Dövme Bıçak
  • Yer: İstanbul-Büyükçekmece
« Yanıtla #10 : 14 Haziran 2020, 02:05:20 »

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan. Eksikleri Sefa ustam söylemiş zaten benim uyarmak istediğim cehennemlik denilen sizin kampanadan yaptığınız bölümün bıçak yapımına göre büyük olaması, kömürü fazla yakacak ve gereksiz bir alan harlanacak. Ama yanlara ateş tuğlası ile duvar yapabilirsiniz ;)

Şaban Kurt

• 985
« Yanıtla #11 : 14 Haziran 2020, 03:03:29 »
En kısa surede denersin inşallah şaban ocak cok guzel duruyor
Sağol ustam teşekkürler

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan. Eksikleri Sefa ustam söylemiş zaten benim uyarmak istediğim cehennemlik denilen sizin kampanadan yaptığınız bölümün bıçak yapımına göre büyük olaması, kömürü fazla yakacak ve gereksiz bir alan harlanacak. Ama yanlara ateş tuğlası ile duvar yapabilirsiniz ;)
Teşekkür ederim ustam çok sağol evet kenarlarını kapatacağım ateş tuğlası var elimde ocağı bugün denedim gayet güzel iş görüyor fakat kömürden yana pek verim aldığımı söyleyemem hazne büyük evet boşuna harlanacak kısımlar mevcut fakat degerlendirecegiz ustam ama kok kömürü şart mangal briket kömürlerinden verim almak çok zor.

« Yanıtla #12 : 14 Haziran 2020, 15:27:36 »
Kömür tedarik edene kadar odun kömürü kullanabilirsin.

Ersin Özdemir

• 2390
  • Meslek: Satış pazarlama ( Makine teknikeri ) Astas
  • Yer: İstabul- Edirne
« Yanıtla #13 : 15 Haziran 2020, 21:07:02 »
guley güle kullanin

orkunaydin350

• *
  • 1533
  • Orkun AYDIN
  • Meslek: Bilişim
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #14 : 16 Haziran 2020, 09:35:04 »
Hayırlı olsun Şaban ustam, güle güle kullan.
Sefa hocam geçmişte bir başlıkta metalurjik kok önermişti. O zaman baktığımda internette satılıyordu ve fiyatı uygundu. Bir bak istersen.

Şaban Kurt

• 985
« Yanıtla #15 : 16 Haziran 2020, 20:29:47 »
Kömür tedarik edene kadar odun kömürü kullanabilirsin.
Öyle yapacağım ustam bulmak çok zor.
guley güle kullanin
Sağolun teşekkür ederim
Hayırlı olsun Şaban ustam, güle güle kullan.
Sefa hocam geçmişte bir başlıkta metalurjik kok önermişti. O zaman baktığımda internette satılıyordu ve fiyatı uygundu. Bir bak istersen.
Sağol Orkun ustam teşekkür ederim girmediğim site kalmadı altını üstüne getirdim fakat bulamadım internette

AdnanErgün

• 275
  • ae - 1992
  • Meslek: Öğretmen
  • Yer: Konya, Akşehir (İ) / Kayseri (M)
« Yanıtla #16 : 17 Haziran 2020, 17:22:25 »
Şaban ustam hayırlı uğurlu olsun, ocak da diğer malzemeler de gayet güzel gözüküyor. Benim de var böyle bir niyetim inşallah gerçekleşir. Ekleme çıkarma modifiye yaparsan paylaşmanı istirham ederim.

Şaban Kurt

• 985
« Yanıtla #17 : 20 Haziran 2020, 00:25:35 »
Şaban ustam hayırlı uğurlu olsun, ocak da diğer malzemeler de gayet güzel gözüküyor. Benim de var böyle bir niyetim inşallah gerçekleşir. Ekleme çıkarma modifiye yaparsan paylaşmanı istirham ederim.
Teşekkürler hocam sağolun olursa paylaşım yaparım bilgi amaçlı.