Bıçak Sanatı - Forum

Haftanın Galerisi

emrekipmen

• 6065
    • Seçme Bıçaklar Albümüm
  • Yer: Bodrum
Haftanın Galerisi
« : 16 Şubat 2010, 02:10:37 »
http://www.bicaksanati.com/forum/mgallery/?sa=album;id=12
Forumumuzda her hafta yapılacak bir etkinlik düşündük Durukan ile. Ustalardan birisini seçip ona ilişkin bir seçmece albüm koyulacak moderatörlerce bu albüme. Sonra da albümü koyan kişi sanatçıyı kısaca tanıtabilir burada. "Genel Muhabbet" içinde bir konu oluşturup sanatçı olarak kimi seçti, neden seçti az çok iki kelam edilirse yavaşça büyüyen ancak çok hoş bir albümümüz olacaktır zaman içinde ve albümde belki binlerce güzel resim ve bu bölümde de bir sürü ustanın açıklamaları birikecek...

Bu hafta ben siftahı yapayım: En sevdiklerimden Bruce Bump'ı seçtim. Açıkçası kendime bir tür hedef-idol olarak setiğim karakterlerden biridir. Aslında yenilerden sayılır, sadece 22 yıldır bu işi yapıyor. Eserlerinde yakaladığı özgünlük, zerafet ve kusursuzluğa gerçekten gıpta ile bakarım. Kendi yaptığı damaskus'ların muhteşemliği bir yana, tek mermili tabanca / çakı kombinasyonu ile ünlenmiştir....
« Son Düzenleme: 19 Mart 2010, 19:36:30 Gönderen: emrekipmen »

Kipmen Sanat web sitesi

Ynt: Ayın Galerisi
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2010, 02:27:03 »
yalnız adam çok sağlam iş çıkarmış, bayıldım doğrusu.

emrekipmen

• 6065
    • Seçme Bıçaklar Albümüm
Ynt: Ayın Galerisi
« Yanıtla #2 : 16 Şubat 2010, 02:29:05 »
Web sitesini unuttum eklemeyi: http://www.brucebumpknives.com/

Kipmen Sanat web sitesi

Ynt: Haftanın Galerisi
« Yanıtla #3 : 16 Şubat 2010, 02:35:39 »
Emre bak adamın atölyesinde ki hidrolik şahmerdan/pres, çok işlevsel görünmüyormu :2up

emrekipmen

• 6065
    • Seçme Bıçaklar Albümüm
« Yanıtla #4 : 16 Şubat 2010, 02:41:56 »
Emre bak adamın atölyesinde ki hidrolik şahmerdan/pres, çok işlevsel görünmüyormu :2up
Tamam bee  :D Hidrolik pres yaptırtacaksınız bana sonunda  :D Hayır sonunda bunda sizin ne gibi çıkarınız olacağını anlayamadım, bana 100 katmanlık bir külçe yollayıp şunu bir bastırıver de geri yolla diye bana damaskus procelerinizi mi yollayacaksınız yoksa ?  ??? :)) :))

Kipmen Sanat web sitesi

« Yanıtla #5 : 16 Şubat 2010, 02:45:40 »
 ;D ;D ;D

durukan

• 774
  • Meslek: hekim
  • Yer: şanlıurfa
« Yanıtla #6 : 16 Şubat 2010, 08:33:36 »
abi boş durmamış makine yapmış. alet işler el ovünür durukan bakıp dövünür misali. gerçi bıçakları geçekten detaycılık ve ozen ornekleri. ayrıca kendine has bir stil geliştirmiş. js ten ms e geçişte 3 yılda işçiliktede belirgin fark var. bu dönemde kendini çok geliştirmiş bence..

gökhan bakla

• 2619
    • blog
  • Yer: İstanbul / Tekirdağ - 1978
« Yanıtla #7 : 16 Şubat 2010, 10:08:40 »
daha dün Bump'ın  resimlerine bakıyordum :)

ateşli silahlar o kadar çok ilgimi çekmez ama yıllar önce gördüüğüm hem nostaljik bir çakar patlar hemde bir bıçak kombinasyonu benim gerçekten çok ilgimi çekmişti. Bruce Bump ustadan öncede buna benzer birçok zihni sinir iş yapılmış tabii...

Bruce Bump'ın yaptığı bıçaklar  ise o eski yapılanların üzerine çok daha güzel şeyler koyarak çitayı bir kademe daha yükseltiyor. bence çok harika, nostaljik ve kusursuz güzellikte bir ustalık.

« Son Düzenleme: 16 Şubat 2010, 10:52:34 Gönderen: gökhan bakla »