Bıçak Sanatı - Forum

Janttan Ocak

Janttan Ocak
« : 06 Temmuz 2017, 18:27:54 »
Herkese merhabalar, elimde bulunan araba jantından bir ocak yapmak istedim henüz deneme fırsatım olmadı ama kullanışlı olacak gibi :) şimdilik hava kaynağım kaldı onu da manuel çevirmeli bir sistem yapabilirsem çok iyi olacak. Ocağın taşınabilir olmasını herhangibir elektrik kaynağına ihtiyaç duymamasını istiyorum, istediğim zaman dağa bayıra tenha bir yere giderek kimseyi rahatsız etmeden gönlümce çalışabilmek için malum evin bahçesi komşulara rahatsızlık verecektir. Bu konuda yardımlarınızı tavsiyelerinizi beklerim. Belki birilerine de yardımcı olur bir kaç resim paylaşayım umarım deneme fırsatım olduğunda da tekrardan konuya ekleme yaparım saygılar selamlar :)

Özgür Burak TAŞDEMİR
                                                                      zek®

cem eser

• 742
  • Meslek: Öğretmen
  • Yer: Ereğli/KONYA
Ynt: Janttan Ocak
« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2017, 10:46:52 »
Elinize sağlık. Söylemeden geçemeyeceğim: barbekü olarakta kullanabilirsiniz.
Bir avuç toprak,birazda suyum ben.
Neyimle övüneyim,işte buyum ben.

« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2017, 16:23:50 »
Çok teşekkür, zaten görenler ne güzel mangal olmuş diyor  :))
Özgür Burak TAŞDEMİR
                                                                      zek®

DUMRU

• Hüseyin DUMRU 1982
  • 1023
    • www.bozkirgezgini.com
  • Meslek: Eczane teknisyeni
  • Yer: Konya/Bozkır
« Yanıtla #3 : 12 Temmuz 2017, 11:55:08 »
Çalışırken çok dikkatli olmanızı gerektiren bir ocak. Şeşkaza ısıl işlem için yaktığınızda ısınacak olan janta değme-çarpma olasılığınız çok yüksek hakeza devrilme riskide var. Kazaları önlemek adına jantın etrafına bir cam yünü kaplama yapmanızı öneririm. Devrilmemesi içinde ayakların hemen üzerine bir ağırlık sabitleyebilirsiniz. Ama ne mangal olur....

Yiğidin harman olduğu yerde doğmuşsam. Şu Uluçay'dan su içmişsem.. Namerdin sofrasına bağdaş kurup oturmam. Hüseyin DUMRU

Muzaffer

• 133
  • Meslek: Esnaf
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #4 : 12 Temmuz 2017, 12:33:16 »
Ben de aynısını yapacağım bi aksilik olmazsa.
Gördüğüm eksiklikleri söyleyeyim.
-Ayak açısı çok dik,biraz daha açıp yere basma açısını genişletebilirdiniz.
-Ytongun ince taşları var. Ondan parça parça kesip  yerleştirilebilir Tabi jant içi çok ufak değilse.

BorgutTR

• *
  • 7
  • Tolgahan Bodur
  • Meslek: Öğrenci
  • Yer: Tarsus
« Yanıtla #5 : 01 Şubat 2019, 10:29:43 »
biraz geç oldu sanırım ama bu ocak çok hoşuma gitti. Bende muadilini yapmaya çalışacağım.

- ocağın dışını kaplama yapmanız gerek ki bununla vücut temasınız kuvvetle muhtemel. ayrıca cant zor ısınır zor soğur bunuda göze alarak bir kaplama yapmak lazım.
- dağa bayıra gidecekseniz ayağına bence 2 aparat yapmalısınız sert zemine koyunca ağırlık olacak , başka yere gittiğinizde toprağa gömmek için sivri ayak yapacaksınız yere çakıp içine geçireceksiniz.
- bence altına bir manuel  fan takıp şarjlı matkapla bayağı destekleybilirsiniz. ama matkap ta cok ısınacaktır. Ucuz market zincirlerine gelen 40 tl lik matkaplar işinizi görür bence.

Kolay gelsin.
Türk olmak için önce kanı Türk olmak lazımdır.
Ondan sonra dili Türk olmak lazımdır.
Ondan sonra dileği Türk olmak lazımdır.   H.Nihal ATSIZ.

Kutsal

• 2114
  • Meslek: Çırak-48
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #6 : 01 Şubat 2019, 11:16:15 »
https://youtu.be/ic6kLUQMwbM

Geliştirme için fikir verebilir.
https://instagram.com/bulent.kutsal?igshid=viq8lfcnxydl
------------------------------------------------------
Those who do not move, do not notice their chains.Rosa Luxemburg.