Bıçak Sanatı - Forum

Atmaca çiftçi tv

hüseyin75

• 935
  • Yer: kirobasi yaylasi silifke yaş 30
Atmaca çiftçi tv
« : 14 Şubat 2017, 10:36:30 »
https://m.youtube.com/watch?v=VgV8pXA5WFY. İzyeniniz var mı bilmiyorum . yeni farkettim bir kaç bölüm izledim . ustalarımız gülmekten izleye bilecek mi merak ediyorum. İnşallah daha güzelleşir. Abiye diyecek sözüm yok. Kurgu.,techizat, kamera çekimi, verilen bilgiler tamamen yorumsuz.

deserteagle

• Eylem Cengiz, 46
  • 9486
  • Meslek: elektronik ve hab. müh.
  • Yer: İstanbul, Kırklareli
Ynt: Atmaca çiftçi tv
« Yanıtla #1 : 14 Şubat 2017, 16:45:15 »
Bıçak 3:45'te kırılıyor
Barika-i hakikat müsademe-i efkardan doğar
Namık Kemal
Instagram'da ben

borakent

• 527
  • Meslek: Psikolojik Danışman
  • Yer: Antakya
« Yanıtla #2 : 14 Şubat 2017, 17:32:18 »
Odunla batonlamanın gereksiz risk barındırdığı daha geçen gün forumda konuşuldu. Abi taşla vurarak olaya farklı bir yorum katmış.

hüseyin75

• 935
  • Yer: kirobasi yaylasi silifke yaş 30
« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2017, 17:36:22 »
Bu programın bütün bölümleri baştan sona komedi.

marslan_51

• 643
  • mehmet arslan/1977
  • Meslek: özel güvenlik
  • Yer: Niğde-Kocaeli
« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2017, 19:17:35 »
Bıçağa Allah belanı versin der gibi vuruyor  ???
Mesele av yada avcı olmak değildir,asıl mesele işinizi ne kadar iyi yaptığınızdır.

deserteagle

• Eylem Cengiz, 46
  • 9486
« Yanıtla #5 : 15 Şubat 2017, 00:20:32 »
Şimdi vakit ayırabildim ve yarıya geldim. Bence bıçağı kırması da yararlı oldu. Mükemmel bir adamın hataları anlatmasındansa sıradan insana olacağı gibi bizzat yaşanmış olması daha iyi geldi bana.

Bıçak, yarım yamalak gördüğüm kadarıyla, iki yandaki önlükleri bağlamak için açılmış olan perçin deliklerinden kırılmış. Bir hat üstünde ne kadar çok sayıda delik varsa, deliklerin çapı büyükse, deliğin iki ucunda ısıl işlemden önce havşalamak yoluyla pah kırılmamışsa, şişen perçinlerden dolayı delikler zorlanmış ve sonra gerilim altında kalmışsa bıçağın kırılma ihtimali o kadar artar. Bunlardan kaçınıp bir de sap kırılmasın diye namlu için karbon çelik seçilip, daha yüksek bir toklukta kalması sağlandığında böyle bir kaza yaşama olasılığı kat kat azalır.

Yine uzaktan, tabi çok yalan yanlış algılamış da olabilirim ama sanki kırıkta kaba taneli bir yapı görünüyor. Bu da bıçağın kaderi için önemli bir gerekçe... Belki ısıl işlem de tamamen doğru değildi...
Namık Kemal
Instagram'da ben

deserteagle

• Eylem Cengiz, 46
  • 9486
« Yanıtla #6 : 15 Şubat 2017, 00:44:34 »
Benim bildiğim de mumların iki tip malzemeden yapıldığı ve bunların yaygın olanının parafin, tercih edilesi olanının ise balmumundan yapıldığı... Umarım ben yanılıyorumdur çünkü haklıysam yediği parafindi. (20:54te)
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2017, 00:53:17 Gönderen: Eylem Cengiz »
Namık Kemal
Instagram'da ben

Yilmaz Dogan

• 1047
  • Meslek: kaynakci
  • Yer: almanya
« Yanıtla #7 : 15 Şubat 2017, 01:10:14 »
Dünyayi gezdim dag bayir gezdim mumu yiyen adami burda videoda gördüm hayrete düstüm valla :o :o ::) ::)

mustafaramazanoyar

• 808
  • Bende kesin karbon eksikliği var :)
  • Meslek: Arkeolog, Boulderer
  • Yer: manisa/salihli
« Yanıtla #8 : 15 Şubat 2017, 08:13:52 »
Adamlar ciddi ciddi bunu yayinliyolar viral videolar yerine bunun bolunleri izlenir komedi resmen
Hakuna Matata

Murat AKIN

• 617
  • Meslek: Emekli teknik öğretmen
  • Yer: Tekirdağ
« Yanıtla #9 : 15 Şubat 2017, 09:15:21 »
Filmi izlemedim:

Parafin ve balmumuyla ilgili bir yazmak isterim.

Parafin: petrol türevi olan kansorejen bir ürün, yenmesi insanlar için zarar.

Balmumu: arıların ürettiği bir ürün. balla birlikte yenmesi yine hata,
Çünkü balmumunun erime sıcaklığı 65 derece, insan vücudunda hiç bir işleme girmeden dışarı zorla atılır.
Zorla dedim: yenilen balmumu midede hamur kıvamına gelir ve barsakların iç yüzeyine sıvanır. barsakları işlevsiz yapar.
Balmumunun kötü bir yönüde ortamda bulunan bütün kötü bileşikleri emmesidir.
Balmumu yenilinmesi, insan sağlığına zararlı olan bütün bileşiklerin zorla çiğneyip yutması demektir.

Yani petekli bal yemek yanlıştır.

deserteagle

• Eylem Cengiz, 46
  • 9486
« Yanıtla #10 : 15 Şubat 2017, 09:36:09 »
Hocamın açıklamasından sonra ben de geri dönüp baktım, bir önceki mesajımda "tercih edilesi" deyip de sonra detaylandırmamam hocamın sağlık uyarısını da göz önüne alarak mahzurlu geldi.  Hayatı idame gibisinden bir amaçla mum bulunduracaklar için balmumunun benim için niye "tercih edilesi" olduğunu açayım:

Yıllar önce arabamın içinde duran ufak bir çantaya hayatı idame için işe yarayacağını düşündüğüm küçük araç gereci doldurmuştum. Bir süre sonra bunları arasındaki tentürdiyotun döküldüğünü ve çantadakileri batırdığını ve mumun da sıcaktan eridiğini ve ve çevresindeki eşyalara da bulaştığını gördüm. Ondan sonra da hayatı idame kutuları içine parafin değil de balmumu ile yapılmış mum koymayı tercih ettim.
Namık Kemal
Instagram'da ben

Murat AKIN

• 617
  • Meslek: Emekli teknik öğretmen
  • Yer: Tekirdağ
« Yanıtla #11 : 15 Şubat 2017, 20:55:41 »
Balmumu ile ilgili bir şeyler daha yazayım:

Balmumu çok yapışkandır, erimiş balmumu cam bile olsa yapışır, parlak yüzey olmasına rağmen kazıma yoluyla çıkarılır.

Balmumu asitten etkilenmez: o yüzdendir ki kuyumcular ve kimyasal labaratuvarlarda günlük kullanım için şişelere konulur asitlerin tıpaları balmumumdan yapılır.   

CANER AKSU

• 75
  • 44
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #12 : 21 Mayıs 2017, 00:15:12 »
Akşam için güzel bir eğlence oldu. Teşekkür ederim Hüseyin bey.
  Tedariksiz araziye çıkmanın ne kadar tehlikeli olduğunu, sapı kırılsa bile o bıçağa idareten bir sap uydurulabileceğini, en azından bir parça ağaç kabuğu veya kumaş sarabilmeyi akıl edeceğini bekledim.
  O kırık bıçakla dal kesmeye çalışırken, elini şimdi parçalayacak diye gerildim resmen. Ayrıca yine o kırık bıçakla ateş için zemin temizlemesi de (üstelik keskin yüzüyle) şaşkınlığımı arttırdı. Bıçak arazide herşeydir.

Önce ateş yakıp oturup, sonra ateşi taşımaya çalışması da enteresan geldi bana. Uygun bir yer bul önce, sonra barınağını ve ateşini hazırla. Köz parçaları o ıslak toprak içinde üstelik sıkıştırarak nasıl sönmeden kalıyor o da ayrı bir hayret verici konu. Tecrübe eden varsa bilgilendirebilir mi lütfen? Hiç denemedim, doğru olabilir mi acaba?
 Kuyruk yağından mum? Ne gördüm, ne duydum. Yediği resmen parafin mum. Her bakkalda bulunan cinsten. Zehirlenir düşersin, ishal olursun. Cesedini bulurlar böylece.
 Kısacası bu tarz programlar amatör bir ruhla yapılıyorsa çok tehlikeli olabiliyor. Diğer bölümleri seyretmeye cesaret edemedim. Bildiklerimi de unuturum muhtemelen. Ama gülmek için güzel iş. Çekimler güzel mesela.