Bıçak Sanatı - Forum

Ustalarım Yayındaki konuşmam için yardım..

FATİH OUTDOOR TEAM

• 373
  • Meslek: Pas bizim işimiz.KTL
  • Yer: istanbul
Ustalarım Yayındaki konuşmam için yardım..
« : 02 Mayıs 2017, 23:30:51 »
Merhaba üstadlarım,
Av TV yaz yayınına malzeme tanıtımı ile başladım. Gittiğim anda kızım rahatsızlandı ve istifra etmeye başladı. Bir zaman sonra kendine geldi ve benim kafam karışık bir şekilde çekim yaptım zaten gördüğünüzde sizde anlayacaksınız. Çekimlerde bıçaklardan bahsederken biraz detaya kaçar gibi oldum ve bushcraft bıçaklardan BALTA BIÇAK olarak bahsettim bu yanlış bir söylem midir. Lütfen bu konuda bana yardım edin. Orayı keseyim mi veya yazı ile düzelteyim mi. O şekilde kalması uygun olurmu?????..

Soytürk Dönmez

• 4158
  • Meslek: Dövme Bıçak
  • Yer: İstanbul-Büyükçekmece
Ynt: Ustalarım Yayındaki konuşmam için yardım..
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2017, 23:33:39 »
Merhaba üstadlarım,
Av TV yaz yayınına malzeme tanıtımı ile başladım. Gittiğim anda kızım rahatsızlandı ve istifra etmeye başladı. Bir zaman sonra kendine geldi ve benim kafam karışık bir şekilde çekim yaptım zaten gördüğünüzde sizde anlayacaksınız. Çekimlerde bıçaklardan bahsederken biraz detaya kaçar gibi oldum ve bushcraft bıçaklardan BALTA BIÇAK olarak bahsettim bu yanlış bir söylem midir. Lütfen bu konuda bana yardım edin. Orayı keseyim mi veya yazı ile düzelteyim mi. O şekilde kalması uygun olurmu?????..

Öncelikle çok geçmiş olsun, öenmli bir şey yoktur İnşallah. İkincisine gelince bence gayet doğru bir terim kullanmışsınız bende aynı terimi kullanıyorum, gerçi bana göre buschcraftlar biraz kısa kalıyor namlu boyu olarak ama genel anlamda vurma kırma işlerinide yapabilecek bıçak algısı oluşturuyor kafada  ::)

FATİH OUTDOOR TEAM

• 373
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2017, 23:43:56 »
    Öncelikle çok geçmiş olsun, öenmli bir şey yoktur İnşallah. İkincisine gelince bence gayet doğru bir terim kullanmışsınız bende aynı terimi kullanıyorum, gerçi bana göre buschcraftlar biraz kısa kalıyor namlu boyu olarak ama genel anlamda vurma kırma işlerinide yapabilecek bıçak algısı oluşturuyor kafada  ::)
Merhaba Üstadım,
Oda heyecandan yaptı herhalde. Önemli bir şey yok çok şükür.

balta bıçak konusunda sizden bunları duymak rahatlattı. Sonradan seyredince bazı şeyleri gereksiz söylediğimi anladım. Neyse buda böyle olsun üstadım.. Çok teşekkür ederim yanıt için...

Soytürk Dönmez

• 4158
  • Meslek: Dövme Bıçak
  • Yer: İstanbul-Büyükçekmece
« Yanıtla #3 : 02 Mayıs 2017, 23:45:37 »
Merhaba Üstadım,
Oda heyecandan yaptı herhalde. Önemli bir şey yok çok şükür.

balta bıçak konusunda sizden bunları duymak rahatlattı. Sonradan seyredince bazı şeyleri gereksiz söylediğimi anladım. Neyse buda böyle olsun üstadım.. Çok teşekkür ederim yanıt için...

Sevindim önemli bir şey olmamasına, rica ederim ;)

deserteagle

• Eylem Cengiz, 45
  • 9424
    • www.eylemcengiz.com
  • Meslek: elektronik ve hab. müh.
  • Yer: İstanbul, Kırklareli
« Yanıtla #4 : 03 Mayıs 2017, 00:14:08 »
Geçmiş olsun. Ben de son günlerde evde aynı şeyleri yaşadım.

Bence bushcraft (aslında woodlore diye adlandırmalı) <> balta bıçak.

Buscraft bıçağı alet yapımına uygun olmalıdır, ancak 20-23 cm gibi bir boyda olan böyle bir bıçak değil de daha uzun, namlusu saptan büyük görünmesiyle, tabanın iriliğiyle kendini belli eden bir bıçak, balta rolüne daha yakın.
Barika-i hakikat müsademe-i efkardan doğar
Namık Kemal
Instagram'da ben

FATİH OUTDOOR TEAM

• 373
« Yanıtla #5 : 09 Mayıs 2017, 20:27:53 »
Merhaba Üstadlarım,
Bu akşam saat 22:00'da yayınlanacak AV TV'de kızımla yaptığım çekim. Fakat montajdan sonra seyrettim bir hata yapmışım bıçaklar ile ilgili bir konuda. Kendi yaptığım skandi bıçaklardan birine '' İKİ AĞIZLI SKANDİ BIÇAK'' demişim :'( :'( artık orasını görmezsiniz. Kamera yarı profosyonel ve kızımın rahatsızlığı ancak bu kadar yapabildim... Seyredenler olursa yorum beklerim...