Bıçak Sanatı - Forum

Arkadaşlar Sahte Bıçakları Nasıl Ayırt Ederiz?

Nurullah34

• *
  • 2
  • Meslek: öğrenci
  • Yer: İstanbul
Arkadaşlar Sahte Bıçakları Nasıl Ayırt Ederiz?
« : 27 Kasım 2016, 06:11:04 »
Her ürünün olduğu gibi bıçaklarında sahtesi var.  Www.columbiacompany.com.tr sitesindeki bıçaklarla ilgili bilgisi olan var mı? Www.columbiacompany.com.tr sitesindeki ürünler hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?
[/size][/font]

Nurullah34

• *
  • 2
  • Yer: İstanbul
Ynt: Arkadaşlar Sahte Bıçakları Nasıl Ayırt Ederiz?
« Yanıtla #1 : 27 Kasım 2016, 06:15:43 »
Bu bıçak sizce kaliteli midir?Arkadaşlar bu bıçak hoşuma gitti ama orjinal olduğunu hiç sanmıyorum: http://www.hepsiburada.com/columbia-sa42-avci-kamasi-p-OUTCAKI40986?magaza=%C3%87%C4%B1nar%20Extreme .

yılmaz.kerim

• 58
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #2 : 27 Kasım 2016, 09:41:19 »
Boşu boşuna bu tür ürünlere para vermeyin çok kalitesiz oluyor,evde 4-5 tane var bende de hiç birini kullanmıyorum, bir tane Bahco 2449 aldım gayet memnunum,(ağız tutumu,sağlamlık,ergonomi süper) buna vereceğiniz paraya bahco yada mora dan bir bıçak alın

kadirM

• *
  • 1
  • Meslek: Öğretmen
  • Yer: Boyabat
« Yanıtla #3 : 27 Kasım 2016, 20:06:22 »
bencede onun yerine Yatağan bıçağı alın daha iyi

bicakcisolingen

• *
  • 9
  • Meslek: bicakci
  • Yer: almanya solingen
« Yanıtla #4 : 30 Kasım 2016, 01:06:32 »
Kardeşim selam bu ürün bu fiyata normal yani çin malı bunlar arada sırada kullanmaya uygun kalite istersen tabiki biraz fazla para ödemen gerek , ben genelde yerli bıçak olarak bora al derim ortalama normal av bıçagı 250 tl 300 tl güzel 440c çelik oluyor güzelde işciligi var . Yada 250tl 300tl civarı avrupa solingen bıçakları var özellikle puma , othello , böker, hubertus , muella , carlscliper uygubdur yardım istersen haber ver bir kaç bin bıçagım var resim yollarım.

hüseyin75

• 935
  • Yer: kirobasi yaylasi silifke yaş 30
« Yanıtla #5 : 01 Aralık 2016, 10:34:17 »
Ben youtubede videoları izliyorum. Örneğin spyderco endura fake vs real yazıp çıkan videolarda elimdeki çakıyı inceliyorum. Birde orijinali zaten en düşük fiyattan satılan çakıların sahtesini yapmıyorlar.
Fiyat olarakta yurt dışında ki satış fiyatından dahi düşük fiyatı varsa şüphelenmek lazım.

Harlock

• *
  • 12
  • Yer: Aydın
« Yanıtla #6 : 16 Mayıs 2018, 22:42:18 »
Kullanabileceğiniz en iyi yöntem bıçağın sahtesini aramak, bulabildiyseniz sahtesiyle karşılaştırmak ve alacağınız yeri iyi araştırmak, fiyat analizi yapmak, çok popüler markaların popüler ürünlerinden uzak durmak. Bütün bunlara rağmen yine sahte bir ürüne denk gelebilirsiniz.

deserteagle

• Eylem Cengiz, 45
  • 9424
    • www.eylemcengiz.com
  • Meslek: elektronik ve hab. müh.
  • Yer: İstanbul, Kırklareli
« Yanıtla #7 : 18 Mayıs 2018, 11:53:57 »
"Columbia" markalı bıçaklar Çin malı bıçaklar. Görünüşe göre outdoor giyim markası olan gerçek "Columbia" fimasının ve bir de CRKT firmasına benzerlikle insanları tay etmeye çalışıyorlar sadece.

Bıçak markası olan CRKT ve outdoor ürünleri olan Columbia (mont vb.) düzgün markalar. Buna karşılık "Columbia" adı altında kaliteli bıçak üreten ve Çin'li olmayan bir marka bildiğim kadarıyla yok.

Çin üretimi bir bıçak olarak Ganzo, Sanrenmu, Harnds, Enlan Bee gibi markalara bunun gibi taklit markalardan daha çok saygı duyarım. Bunlar en azından başka bir marka imiş gibi görünmeye çalışmıyorlar.

Barika-i hakikat müsademe-i efkardan doğar
Namık Kemal
Instagram'da ben