Bıçak Sanatı - Forum

Euro Knife 2017

atikmehmet

• 1105
  • Mehmet ATİK - 1984
  • Meslek: Şehir Plancısı
  • Yer: İstanbul
Euro Knife 2017
« : 11 Kasım 2016, 11:41:50 »
Kıymetli ustalarım ve arkadaşlar Şubat 2017 de Fransa'nın Strasbourg şehrinde bir bıçak fuarı yapılacak. Fuar derken öyle çok büyük bir organizasyon değil ancak bizim gibi bıçak severlerin ilgisini çekecek türden. Sunuma yönelik siteyi hazırladılar. Aşağıdaki adresten katılımcıları ve ziyaret şartlarını öğrenebilirsiniz. Ben şahsen katılmayı (Ziyaretçi olarak) planlıyorum. İlgili arkadaşlara duyurulur.

http://www.euroknifeshow.com/l-association/

Bu arada katılımcıların eserlerini Exposants kısmından inceleyebilirsiniz. Görseller biraz ağır olduğu için yavaş geliyor ekran biraz beklemekte fayda var.
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2016, 11:44:03 Gönderen: atikmehmet »
Nece yitik biçek erse öz sapın yonumas
www.instagram.com/atik_mehmt/
www.mehmetatik.com

deserteagle

• Eylem Cengiz, 45
  • 9424
    • www.eylemcengiz.com
  • Meslek: elektronik ve hab. müh.
  • Yer: İstanbul, Kırklareli
Ynt: Euro Knife 2017
« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2016, 13:30:40 »
Buraya taşıdım
Barika-i hakikat müsademe-i efkardan doğar
Namık Kemal
Instagram'da ben

« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2016, 14:03:37 »
Fena işler varmış doğrusu  ??? sağol Mehmet.

Ayhan ELKUT

« Yanıtla #3 : 11 Kasım 2016, 16:08:13 »
İnanmıyorum  ??? Çalışmalar gerçekten başarılıymış .

erdoğankükrer

• 399
  • Meslek: tcdd işçi
  • Yer: manisa
« Yanıtla #4 : 11 Kasım 2016, 18:54:08 »
yaw bırak mehmet ne işin var ecnebi memlekette :) biz şöyle ülkemizde bir araya gelsek.. yok mu kardeşim böyle göl falan bişeyler gidelim etrafında kampımızı yapalım sohbetimizi edelim bi buluşalım yaa

Haznedar

• 1575
  • 0541-572 93 44 1983 / Tarık HAZNEDAR
  • Meslek: Tornacı
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #5 : 11 Kasım 2016, 19:40:16 »
Buluşalım lafı bile kulağa hoş geliyor Eedoğan 8)

atikmehmet

• 1105
  • Mehmet ATİK - 1984
« Yanıtla #6 : 11 Kasım 2016, 22:08:42 »
Vallahi dostum benim dilimde tüy bitti. DTE4'e ilk katılanlardandım, Antalya buluşması için ilk bilet alanlarında arasındaysım. Her gittiğim yerdede söylüyorum ancak birşey ifade etmiyor. Etkisiz eleman olduğumu anladım :) şimdi. Arada Rasim abinin oraya gidiyorum, işte Fransaya gidebilirsem ordan Kaya Abinin oraya eğer Metin abi bizi kabül ederse belki oraya da geçeriz. Hernekadar Soytürk abi davet etmese de birde onu ziyaret edicem bakalım :) işte böyle idare etmeye çalışıyorum.

Ya biz gençler buluşsak diyorum ama başımızda büyük olmadan da tadı prk olmaz gibi geliyor.
www.mehmetatik.com

Kutsal

• 2114
  • Meslek: Çırak-48
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #7 : 11 Kasım 2016, 22:11:43 »
 :D :D :D
Merak etmeyin,  üç yıl sabredin 8)
Ben emekli olunca planlayacagim >:D
https://instagram.com/bulent.kutsal?igshid=viq8lfcnxydl
------------------------------------------------------
Those who do not move, do not notice their chains.Rosa Luxemburg.

erdoğankükrer

• 399
« Yanıtla #8 : 11 Kasım 2016, 22:21:35 »
Vallahi dostum benim dilimde tüy bitti. DTE4'e ilk katılanlardandım, Antalya buluşması için ilk bilet alanlarında arasındaysım. Her gittiğim yerdede söylüyorum ancak birşey ifade etmiyor. Etkisiz eleman olduğumu anladım :) şimdi. Arada Rasim abinin oraya gidiyorum, işte Fransaya gidebilirsem ordan Kaya Abinin oraya eğer Metin abi bizi kabül ederse belki oraya da geçeriz. Hernekadar Soytürk abi davet etmese de birde onu ziyaret edicem bakalım :) işte böyle idare etmeye çalışıyorum.

Ya biz gençler buluşsak diyorum ama başımızda büyük olmadan da tadı prk olmaz gibi geliyor.

BÜYÜKLER... küçükleriniz buluşmak istiyorrr :)

mustafaramazanoyar

• 808
  • Bende kesin karbon eksikliği var :)
  • Meslek: Arkeolog, Boulderer
  • Yer: manisa/salihli
« Yanıtla #9 : 11 Kasım 2016, 22:31:40 »
Yaş ortalamasını düşürmek için gelirim :) keşke yapsak büyük bi organizasyon
USTALARIMIZ
Hakuna Matata

Osman Kurt

• 6269
  • Yer: İstanbul / Gaziosmanpaşa
« Yanıtla #10 : 11 Kasım 2016, 22:32:05 »
Demek toplaşma etkinliği var kulağa hoş geliyor  8) 8)   :D
Bizim silahımız bilgidir, ve mermiler ise sözlerimiz. Lakin kurşun geçirmezmiş, sizin beyinleriniz.
İstanbul / Gaziosmanpaşa
Bütün ümidim gençliktedir.
Mustafa Kemal ATATÜRK
Instagram : osku1093

erdoğankükrer

• 399
« Yanıtla #11 : 11 Kasım 2016, 23:44:06 »
Yaş ortalamasını düşürmek için gelirim :) keşke yapsak büyük bi organizasyon
USTALARIMIZ

mustafa olursa seni ben götürecem merak etme araba benden :) 

Soytürk Dönmez

• 4156
  • Meslek: Dövme Bıçak
  • Yer: İstanbul-Büyükçekmece
« Yanıtla #12 : 11 Kasım 2016, 23:53:27 »

Rica ederim Mehmet kardeşim ne demek davet ne zaman istersen kapımız açık beklerim  :)

atikmehmet

• 1105
  • Mehmet ATİK - 1984
« Yanıtla #13 : 12 Kasım 2016, 01:56:21 »

Bülent abi gelmez o 3 yıl abi. Yok çocukların okulu bitmedi yok düğünlerini yapalım ondan sonra falan o uzar o :)

Soytürk Abi hep böyle önü açık belirsiz cümleler kardeşim şu hafta sonu demir dövücem gel demek yok :) Abi şaka yapıyorum, Allah razi olsun gönlünüz hep açık farkındayım.

Ama burada bir kişi varki dile getirmeden edemeyeceğim. Sayın Rasim ustam senin hakkını ödeyemem. Kendisini azdaha ziyarete gitmesem artık kulaklarımdan tutup götürecekti. İlgi alakası hoş sohbeti güler yüzü ve görsel şöleni  için ona burdan çok teşekkür ediyorum. Sanatın daim olsun. Allah razi, yar ve yardımcın olsun. Kendisinden biraz daha fazla paylaşım bekliyoruz.
www.mehmetatik.com

mehmet dülcek

• 3207
  • Yer: tuzla/istanbul
« Yanıtla #14 : 12 Kasım 2016, 11:05:02 »

Bülent abi gelmez o 3 yıl abi. Yok çocukların okulu bitmedi yok düğünlerini yapalım ondan sonra falan o uzar o :)

Soytürk Abi hep böyle önü açık belirsiz cümleler kardeşim şu hafta sonu demir dövücem gel demek yok :) Abi şaka yapıyorum, Allah razi olsun gönlünüz hep açık farkındayım.

Ama burada bir kişi varki dile getirmeden edemeyeceğim. Sayın Rasim ustam senin hakkını ödeyemem. Kendisini azdaha ziyarete gitmesem artık kulaklarımdan tutup götürecekti. İlgi alakası hoş sohbeti güler yüzü ve görsel şöleni  için ona burdan çok teşekkür ediyorum. Sanatın daim olsun. Allah razi, yar ve yardımcın olsun. Kendisinden biraz daha fazla paylaşım bekliyoruz.

Mehmet varmısın birgün soytürk abiye gitmeye ?

AlpercAy

• **
  • 185
    • Instagram
  • Meslek: İşsiz
  • Yer: Bursa-istanbul
« Yanıtla #15 : 12 Kasım 2016, 15:39:07 »
Arkadaşlar ve ustalar buluşma fikri çok hoş gerçekten. eğer ilgi ve alaka varsa bu kapsamda Bursa Büyükşehir yada Osmangazi belediyesine bunun için bir proje başvurusu yapabilirim, fuar ve panel tadında olabilir.
Bicaklarimi paylastigim instagram sayfam
www.instagram.com/moondesignaca

atikmehmet

• 1105
  • Mehmet ATİK - 1984
« Yanıtla #16 : 12 Kasım 2016, 20:17:42 »

Abi alemsin ya. Tilkiye tavuk yermisin diye sormuşlar gülmekten cevap verememiş :) Ayarlayalım bir gün basalım dükkanı :)

Arkadaşlar ve ustalar buluşma fikri çok hoş gerçekten. eğer ilgi ve alaka varsa bu kapsamda Bursa Büyükşehir yada Osmangazi belediyesine bunun için bir proje başvurusu yapabilirim, fuar ve panel tadında olabilir.

Hocam buna kadimler karar versin bizi aşar.
www.mehmetatik.com

Soytürk Dönmez

• 4156
  • Meslek: Dövme Bıçak
  • Yer: İstanbul-Büyükçekmece
« Yanıtla #17 : 12 Kasım 2016, 22:41:51 »

:D :D :D Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın  :2up :2up :2up

atikmehmet

• 1105
  • Mehmet ATİK - 1984
« Yanıtla #18 : 14 Şubat 2017, 09:23:53 »
Arkadaşlar Merhabalar.
Malum daha önce bu organizasyondan bahsetmiştim. Her ne kadar çok büyük çaplı birşey olmasa da benim katıldığım ve hayli memnun kaldığım bir organizasyon oldu. Yeni arkadaşlıklar edinip çok farklı ve çok güzel işçilikli bıçaklar görme fırsatını yakalamış oldum. Her nekadar binbir heyecanla kapısından girdiğim sonrasında üretmiş olduğumuz bıçaklarla ne kadar adamlardan uzak olduğumuzu fark ederek üzülmeme yol açsa da ben çok memnun kaldım.

Fransa'da hakikaten takdir edilecek bir başarı yakalayarak Tiers bıçaklarının arasına girmiş TEYMEN kardeşlerle tanışma fırsatını da bulmuş oldum. (buradan Mustafa ve Kadir TEYMEN ile Yavuz abiye bütün içtenlikleri ile bizi karşıladıkları için çok teşekkür ederim)
Almanya'dan Abim gelmiş fuarda bir bayram havası :) Kaya abide sağ olsun teklifimi geri çevirmedi orda buluştuk. Bu arada ben öyle kuru kuru dolaşıyormuşum. Kaya Abi her bir bıçağı teker teker inceledi. Bıçak ustları ile muhabbet etti falan :) Yine almanyadan Mahmut Abiyle tanıştık saolsun oda çok kibar karşıladı bizi.

Ben zaten 2-3 tanesini Fransız forumundan tanıyordum. Saolsun onlarda yaptıklarım için beğenilerini takdirlerini sundular sevindim.

Çok param olmadığı için birkaç parça ahşap, ziladinox küçük bir parça  timascus ve çakılık damascus alabildim. Neyse resimler aşağıda kolay gelsin. Bu arada ayrıntılı fotolara http://neoczen.org/viewtopic.php?f=32&t=32895&hilit=euro+knife&sid=2e09585a797aab8733f0b6edb4bc1f99 buradan ulaşabilirsiniz.

www.mehmetatik.com

atikmehmet

• 1105
  • Mehmet ATİK - 1984
« Yanıtla #19 : 14 Şubat 2017, 09:29:05 »