Bıçak Sanatı - Forum

BIÇAK SÜSLEME SANATI 3 devamı..

emrekipmen

• 6065
    • Seçme Bıçaklar Albümüm
  • Yer: Bodrum
Ynt: BIÇAK SÜSLEME SANATI 3 devamı..
« Yanıtla #40 : 10 Nisan 2013, 11:40:34 »
yani altın işleme yapan usta kalmamışmı hiç türkiyede? birde bende bir ertuğrul isminde üzerinde tuğrası kelan duruyor namlu formu çok güzel balçak sap ve kını yok sadece namlu ama degerini bilmiyorum isteyen olursa satmak istiyorum
Anlamadınız galiba  :-\

Kipmen Sanat web sitesi

LCLegend

• Şafak Karslıoğlu
  • 404
  • Meslek: Göz Hekimi
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #41 : 10 Nisan 2013, 12:08:25 »
Fatih Kardeşim,
Çalışmalarını başından beri herkes gibi büyük bir keyif ve hayranlıkla takip ediyorum. Ellerine sağlık, Allah bileğine kuvvet versin!
PRIMUM NON NOCERE

Metnes71

• 66
  • Metin CANSEVER
  • Meslek: Makine Resim Konstruksiyon Teknikeri
  • Yer: Kocaeli
« Yanıtla #42 : 10 Nisan 2013, 12:13:47 »
Hayranlıkla bakıp - gıpta ediyorum.
ellerine sağlık.

fatih

• 207
  • Meslek: Bıçak süsleme
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #43 : 11 Nisan 2013, 00:09:38 »
 :) teşekür ederim...

ömer

• *
  • 5
  • Meslek: memur/sedefkar
  • Yer: güneydoğu/g.antep
« Yanıtla #44 : 24 Mayıs 2013, 15:15:50 »
emre bey ben yıllardır o işi yapıyorum zaten.. yukardaki yorumlara istinaden yazdım o soruyu.. anlamam kıt degil yani :) isterseniz siz namlusunu yapın kakma bize kalsın.. bitince notu siz verin..

« Yanıtla #45 : 24 Mayıs 2013, 17:22:08 »
Ömer Bey, Madem yıllardır bu işi yapıyordunuz ve nasıl yapıldığını biliyordunuz, o halde aşağıdaki mesajı ne amaçla yazdınız. Bu mesajı yazmak yerine bu işi yaptığınızı ve hatta daha da güzeli nasıl yapıldığını yazsaydınız daha güzel olmazmıydı?
slm gercekten ğüzel  işler cıkıyor ellerinize sağlık . en çok merakım altın kakma yapan ustamız hiçmi yok türkiyede yada bu işle ugraşan?

emrekipmen

• 6065
    • Seçme Bıçaklar Albümüm
  • Yer: Bodrum
« Yanıtla #46 : 24 Mayıs 2013, 17:41:06 »
 ???
Millet iki saat dil döküyor, siz yine aynı soruyu soruyorsunuz, üstüne üstlük konu Fatih ustamızın gravürleri ve kakmalarının gösterildiği bir konu, siz israrla "yapan yok mu?" diyorsunuz. Biz bu işin zaten yapılmakta olduğunu kimlerin yaptığını anlatıyoruz sizi de "yapan yok mu?" diyorsunuz. Bu garip bir anlayış tarzı... Üstüne üstlük bir de "ben zaten yapıyordum, sen yolla bıçağı ben kakayım, sen buna not ver" diyorsunuz, sanki biz sizin kakma yaptığınızı biliyormuşuz da beğenmemişiz sizin yaptıklarınızı gibi... Pes yahu, diyebilecek bişey bulamadım, sadece konuşmalarınızı özetleyebildim, yorumsuzdur...
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2013, 17:49:56 Gönderen: emrekipmen »

Kipmen Sanat web sitesi

fatih

• 207
  • Meslek: Bıçak süsleme
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #47 : 25 Mayıs 2013, 08:09:25 »
Öncelikle beğenilerini yazan tüm forumdaşlara teşekkür ederim.

Ömer beyefendinin soru görünümlü ne olduğunu  benimde tam olarak anlayamadığım yazısına, emek ve değerli zamanlarını harcayıp ısrarla cevap yazan bu sırada azar bile işiten Emre ustam ve Sefa hocama teşekkürler ediyorum.

bayrak

• 103
  • birol aslan
  • Meslek: inşaat
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #48 : 03 Eylül 2013, 15:53:25 »
bende bıçakları süslemeyi seviyorum,desen çizdiğim zaman dünya ile bağlantım kopuyo
hiçbirşey umrumda olmuyo, ben kalem çizimi yapıyorum amatörce,sizin gibi profesyonel insanların yaptıkları muhteşem eserleri görünce sanki kendim yapmış gibi mutlu oluyorum teşekkürler  .fatih arkadaş Allah ellerine yüreğine güç sağlık versinde daha güzel eserler yapabilmen nasipolsun memlekete .sağlıcakla kal,sefa çabuk hocama, ve emre kipmen hocamada böylesine güzel bir siteyi yani bıçak akademisini açtıkları için canı gönülden kutluyorum allah uzun ömürler versin.
Yol onun, varlık onun, gerisi hep angarya;
Yüzüstü çok süründün, ayağa kalk, Sakarya! ..

kadlig

• *
  • 1
  • Yer: bursa
« Yanıtla #49 : 09 Eylül 2013, 10:13:48 »
merhaba,
3000 türk motifi kitabını daha önce yükleyen bir arkadaş bana mail ile bu kitabı atabilir mi?
kadlig@yahoo.com
lütfen çok gerekli...gönderen arkadaşa şimdiden çok teşekkürler

selcukozz

• *
  • 10
  • Yer: ankara
« Yanıtla #50 : 21 Aralık 2016, 10:47:48 »
Arkadaşlar merhaba, üzerinden uzun zaman geçmiş ama ben yeni üye olduğum için yeni gördüm. elinde bu 3000 türk motifi veya farklı motiflerde olan varsa selcukozz@gmail.com   adresine yollarsa sevinirim

Acemi66

• *
  • 29
  • Meslek: Serbest
  • Yer: Şanlıurfa
« Yanıtla #51 : 10 Mayıs 2021, 01:30:00 »
Kılıca altın ya da gümüş tel kakmayı yapan yok, kalmadı diye bir muhabbet dönüyor bu aralar. Bahsi geçen teknik önce zemini birbirine dik yönde ince çiziklerle doldurmak sonra da bu damalı zemine altın ya da gümüş tel ve onu bastıran bir çubuk yada çekiç ile kakma yapmaktan ibaret.

Yabancılar "koftgari" diyorlar galiba ama bizde sanırım bu "kakma" diye anılıyor.

Bu tekniği kullanıyor musunuz?

Ustam Üzerinden çok zaman geçmiş ama koftgari aynen bahsettiğiniz gibi metal üzerinde daha sert bir metal ile birbirine dik ve çok yoğun çizikler oluşturarak uygulanan bir teknik(Sefa ustam daha iyi bilir) kakmada ise  açılan oluklar veya yüzeyden daha aşağı bir seviyeye getirilmiş alanlar söz konusu. Bu arada ustamizin da eline sağlık