Bıçak Sanatı - Forum

2011 senesine rekor balığı tutarak veda ettik

barbarosreis

herkese merhabalar arkadaşlar senenin son gününde yine badireli bir günde soğuğun bağrında ellerimiz buz kesercesine bir havada yağmurun altında gölümüzde yeni yılın son balığını tutarak rekorumuzu kırdık

ilk gidişimiz biraz dertli oldu ağ atanları cendermelere ispiyon ettikten sonra gerçi buna istihbarat demeyi daha uygun buluyorum 400 metre bir ağ toplandı allahtan yeni atılmış da balıklarımıza zarar vermeden sudan çıkarttılar

sonra ortalıkta sanki ava gitmiş gibi nereye sıktığına bakmadan silahlarını kuşanmış densiz insanlar silahlarının namlularını nereye çevirdiklerine bakmadan göle çalılıklara ateş edenlerde jandarmaların gelmesi ile ortalıktan yok olunca sonunda az saatimiz geldi

başladık at çek yöntemi ile balıklarla uğraşmaya
tam hevesimiz kursağımızda kalmıştı ki son anda olan oldu ve senenin rekorunu kırdık (yeğenimden büyük )

en alttaki de balığı tutan üstat oluyor zatıhalleri babam olur artık gölde herkes tanır oldu daha yeni keşfetmemize göre iyi adımız çıktı dede olmuş oradaki lakabı herkes konuşur olmuş dede ile oğlu  gelince fazla ümitlenmeyin onlar  her türlü tutar gider diye :D

meemz1978

• 249
  • Kaan
    • Arma GIDA
  • Meslek: Yönetici
  • Yer: istanbul
Ynt: 2011 senesine rekor balığı tutarak veda ettik
« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2012, 15:29:59 »

Naaptınız siz yaaa!

iki balık yakalamışsınız!
İkiside tam yemelik Maşallah!
One for All, All for One...

yusuf biçer

• *
  • 1415
  • Meslek: sanat tarihçi
  • Yer: osmaniye
« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2012, 15:40:01 »
 :2up
Yusuf BİÇER / Adana 1974
Susuyorsak zannetme ki korkudan; saygıdan...edepten...

Theseus

• 436
  • Meslek: Danışman
  • Yer: İstanbul-Kadıköy
« Yanıtla #3 : 03 Ocak 2012, 15:48:03 »
Son turnayı tutalı 10 yıldan fazla oldu,bir daha da göle ava gidemedim işlerden derslerden sınavlardan vs. Bakınca kıskandım resmen.

Hangi gölmüş bura,canlı yemle mi,kaşıkla mı,rapalayla mı????

Genco G.

barbarosreis

« Yanıtla #4 : 03 Ocak 2012, 16:19:44 »

Naaptınız siz yaaa!

iki balık yakalamışsınız!
İkiside tam yemelik Maşallah!

birini ye ye bitmiyo valla :d
Son turnayı tutalı 10 yıldan fazla oldu,bir daha da göle ava gidemedim işlerden derslerden sınavlardan vs. Bakınca kıskandım resmen.

Hangi gölmüş bura,canlı yemle mi,kaşıkla mı,rapalayla mı????

slikon yavru turna ile usta istanbul sultangazi habiblerin içinde bir göl maşallah turnaları iyi

OnurErdogan

• 383
  • Onur ERDOĞAN - 1979
  • Meslek: bilgisayar satis ve destek
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #5 : 03 Ocak 2012, 16:28:46 »
Maaşallah çok güzel bi turna.
Si vis pacem, para bellum.

ozgurozdemir

• *
  • 1
  • Meslek: elektrik teknisyeni
  • Yer: İst. sancaktepe-1978 0RH+
« Yanıtla #6 : 03 Ocak 2012, 16:59:11 »
güzel av olmuş sanırım alibey barajından tutunuz
yanlız turna  serbestmiydi ?

benim bildiğim 31 mart 2012 ye kadar yasak yasağın sebebide yumurtlama mevsimi olması yani tutuğunuz balık havyarlı olma ihtimali yüksek  >:(
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2012, 17:07:49 Gönderen: ozgurozdemir »
GÖLGEDE YÜRÜYENİN GÖLGESİ OLMAZ

karadağlı

• **
  • 152
  • Meslek: mekanik-kaynak-montaj
  • Yer: eskişehir
« Yanıtla #7 : 03 Ocak 2012, 17:21:16 »
sizin adınıza çok sevindim.keşke herkes siz gibi duyarlı olsada bizde avrupa standartlarında avlanabilsek artık.bu bana dokunmayan yılan bin yaşacılık zihniyetini yıkmak gerek .herkes duyarlı davranarak bazen elini taşın altına koymak zorunda.bikaç adi insanın kolay para kazanmak adına yüzlerce metre ağları sulara atmasına göz yummamak gerek.oh ne ala algı yok vergi yok topla malı git.öte tarafta gariban balıkçı bütün yasaklara uyar vergisini öder teknesine mazot parasını zorçıkarır  yok öyle.. >:( bu tutumunuzdan dolayı sizi tebrik ederim :) :)öte yandan da balık süper eminim büyük zevk vermiştir hele birde sopa ince seri ise değme gitsin oh.kıskandım valla  :2up :2up :2up
KULDAN KULA ZARAR GELMEZ HAK ZARAR YAZMADIKÇA.HAK KULA ZARAR YAZMAZ KUL AZMADIKÇA.

whitefoxss

« Yanıtla #8 : 03 Ocak 2012, 17:49:24 »
Anladığım kadarıyla duyarlısınız,ağ atanları ihbar ettiğinizi yazdığınız için düşünüyorum bunu.Fakat maalesef 2/2 sirkülerdeki içsulardaki av yasaklarını atlamışsınız.Şu an Turna balığı yavrulama dönemindeyiz,lütfen daha dikkatli olalım ki çocuklarımızda bu zevki yaşayabilsinler  :2up
Lütfen okuyun ve uymayanları uyarın.
http://www.kkgm.gov.tr/sirkuler/37-2.html

tarpoon

• 4739
« Yanıtla #9 : 03 Ocak 2012, 18:17:33 »
Anladığım kadarıyla duyarlısınız,ağ atanları ihbar ettiğinizi yazdığınız için düşünüyorum bunu.Fakat maalesef 2/2 sirkülerdeki içsulardaki av yasaklarını atlamışsınız.Şu an Turna balığı yavrulama dönemindeyiz,lütfen daha dikkatli olalım ki çocuklarımızda bu zevki yaşayabilsinler  :2up

+1

yakalanan balık %80 havyarlı..  ben artık bu tarz şeylerı yazmaktan jandarmaya dert anlatmaktan bıktım.. :(   valla rastgelsın dıyemıyeceğim...
“ İnsanları kandırmak, kandırılmış olduklarına ikna etmekten daha kolaydır ”    :)

barbarosreis

« Yanıtla #10 : 03 Ocak 2012, 19:57:20 »
sanırım havyarlarını attılar bizim tuttuklarımızdan hiç birinde havyar çıkmadı tabi o iğrenç kokulu yarı sindirilmiş sazanlar hariç

ilkser

• 548
  • Serhat-1981
  • Yer: Yozgat / Kocaeli
« Yanıtla #11 : 03 Ocak 2012, 21:38:42 »
Bundan bir önceki balık avı paylaşımınızda; turna için av yasağının başladığını yazmıştım. :( :(
Bende rastgele demeyeceğim...
Uçmak,düşmeyi göze almaktır.

karadağlı

• **
  • 152
  • Meslek: mekanik-kaynak-montaj
  • Yer: eskişehir
« Yanıtla #12 : 03 Ocak 2012, 23:02:52 »

hay yaşayın tabii buda çok önemli lütfen yasaklara uyalım.

+1

yakalanan balık %80 havyarlı..  ben artık bu tarz şeylerı yazmaktan jandarmaya dert anlatmaktan bıktım.. :(   valla rastgelsın dıyemıyeceğim...
KULDAN KULA ZARAR GELMEZ HAK ZARAR YAZMADIKÇA.HAK KULA ZARAR YAZMAZ KUL AZMADIKÇA.