Bıçak Sanatı - Forum

Bıçak keskinliğinin bacak kıllarının kesilerek gösterilmesi hakkında...

dela

• *
  • 1433
  • Mehmet UYSAL
  • Yer: Mahmudiye / Eskişehir
Son günlerde face gruplarında bazı ustalarımızın bıçaklarının keskinliğini bacak kıllarını keserek gösterdiklerini gördüm. Derken bir diğeri... Yayılma emaresi gösterince bir iki kelam etme ihtiyacı hissettim.
Lütfen yapmayalım.
Demedi demeyin. Bu bizi bozar.
Yetmez Cem Yılmaz'a bile konu olur.  :D :D

orkunaydin350

• *
  • 1476
  • Orkun AYDIN
  • Meslek: Bilişim
  • Yer: Bursa
Nitekim örnekleri var. Nalet Bebe’nin tesbihçilerle dalga geçtiği duruma düşeriz mazallah. ;D

https://youtube.com/shorts/1eVz7vIGlp0?feature=share

dela

• *
  • 1433
  • Mehmet UYSAL
Nitekim örnekleri var. Nalet Bebe’nin tesbihçilerle dalga geçtiği duruma düşeriz mazallah. ;D

İyiymiş.  :D :D
Yalnız bize uydurulan espiriler bu kadar masum olmaz.
Mesela bak şimdi...

- "Abi. Sen iyi otostop çekersin ha..."  :D :D

« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2021, 20:22:07 Gönderen: dela »

Alli

• 53
  • Ali
  • Meslek: Öğrenci
  • Yer: İstanbul
Bilek üstündeki kıllarda deneme kararında bir hareket olabilir   :D.

MustafaV

• 133
  • Mustafa VAROL
  • Meslek: Muhasebeci
  • Yer: Konya
 :D Hocam sanırım ki genel görüş erkeğin kolundaki kılları tıraş etmemesi üzerine olduğu için olabilir. Ya da kolda belirli bir bölgeyi tıraş edince garip görünmesi (tabiri caizse yolunmuş tavuk gibi :D ) bacak görünmeyen bir yer olduğu için buna itmiş olabilir.

Ama otostop düşüncesi ne fena düşünceymiş, acayip gırgırı olur  :))
Sanma şâhım herkesi sen sâdıkâne yâr olur

Erhan Özkalgay

• 56
  • Meslek: Dönerci
  • Yer: İstanbul
Amerikalı bir kadın bıçak üreticisinin kendi bacak kıllarını keserek yaptığı testi gördükten sonra, görmek istemediğim görüntüler arasındadır bu keskinlik testi  :D ;D

emin albayrak

• 3901
  • Meslek: grafik tasarımcı - 1979
  • Yer: istanbul / üsküdar
kaliteli bıçak algısı keskinlikle ölçüldüğü için ve bunu her defasında keserek test etmek gerektiği için ve kolda artık traş edecek yer kalmadığı için bence bacaklarda görmeye başladığımız durumdur. ben meselenin bacaklardan yukarı doğru çıkmasından endişeleniyorum açıkcası... kötü düşünmeyin, göğüs bölgesini kast ediyorum...
testinin içinde ne varsa, dışına da o sızar...

www.instagram.com/mim_emin/

orkunaydin350

• *
  • 1476
  • Orkun AYDIN
kaliteli bıçak algısı keskinlikle ölçüldüğü için ve bunu her defasında keserek test etmek gerektiği için ve kolda artık traş edecek yer kalmadığı için bence bacaklarda görmeye başladığımız durumdur. ben meselenin bacaklardan yukarı doğru çıkmasından endişeleniyorum açıkcası... kötü düşünmeyin, göğüs bölgesini kast ediyorum...

:)) :)) :))

Yasin cengiz

• *
  • 13
  • Meslek: Öğrenci
  • Yer: Afyon
Son günlerde face gruplarında bazı ustalarımızın bıçaklarının keskinliğini bacak kıllarını keserek gösterdiklerini gördüm. Derken bir diğeri... Yayılma emaresi gösterince bir iki kelam etme ihtiyacı hissettim.
Lütfen yapmayalım.
Demedi demeyin. Bu bizi bozar.
Yetmez Cem Yılmaz'a bile konu olur.  :D :D

size tamamen katılıyorum kolunda kıl olmayan biri olarak kağıtla idare ettiğimide belirtmek isterim :))

dela

• *
  • 1433
  • Mehmet UYSAL

İbrahim BAŞEĞMEZ

• 270
  • Yer: ESKİŞEHİR
Mehmet abi Allah iyiliğini versin okuyunca görüntüler gözümün önüne geldi 😁

Emrah

• 1431
  • Meslek: Elektrik Pano
  • Yer: Antalya-1980
Sakal kesmek olabilir mesela. Bacağa nispeten bir ağırlığı var :)
Her zaman doğru söyle ki, ne dediğini hatırlamak zorunda kalmayasın...

orkunaydin350

• *
  • 1476
  • Orkun AYDIN
Halbuki insan gibi başka bir ekipmanın kılları ile deneme yapılabilir: https://www.youtube.com/watch?v=vwRbBfvr8iU

selcuk.eren

• 170
  • Meslek: memur
  • Yer: balıkesir merkez
devir değişti. eskiden bileyciler yada kasaplar bu işi efendi efendi gazeteyle yada bir parça kağıtla yaparlardı. aslında sosyolojik bir araştırma meselesi olabilir kıl kesme. sanki ecnebi bir yaklaşım var. yani bu huy da bize dışarıdan gelmiş olabilir. :-\