Bıçak Sanatı - Forum

Şarjlı avuç taşlama tanıtımı

İbrahim BAŞEĞMEZ

• 270
  • Yer: ESKİŞEHİR
Şarjlı avuç taşlama tanıtımı
« : 05 Temmuz 2021, 11:50:41 »
Geçtiğimiz günlerde aldığım avuç taşlama için çektiğim videoyu paylaşmak istedim. Belki birilerine yol gösterir.

dela

• *
  • 1377
  • Mehmet UYSAL
  • Yer: Mahmudiye / Eskişehir
Ynt: Şarjlı avuç taşlama tanıtımı
« Yanıtla #1 : 05 Temmuz 2021, 22:57:36 »
Öncelikle eline sağlık.
Musaözü'nün bu zamanlar tadı çıkar.  :)

Çekilen video bir tür kutu açılış videosu olmuş.
Genelde kutu açılış videoları ürünü almayı düşünenler açısından, merak edilen bir çok konuyu aydınlatmıyor.
Kısa ve uzun vadeli kullanım videoları daha faydalı.
( Bununla ilgili bir video gelir herhalde.  :) )
Mesela benim merak ettiğim başlıca konular.
Boşta ve yük altında bir pille çalışma süresi.
Pilin şarz süresi.
Yükte bayılma durumu.
Malzeme kalitesi.
Yedek parça bulunma durumu. vb.

Bu arada, sanki elmas uçlu ahşap kesme testere diski mi gördüm? Tırstım.

Abonelik işine şimdi bakıyorum.  :)

Şeref Acar

• *
  • 1370
  • Yer: sarıyer
« Yanıtla #2 : 06 Temmuz 2021, 00:36:59 »
Öncelikle emeğinize sağlık

Genel anlamda şarjlı aletler 8000 devri uzun süre karşılayacak aletler değil. Markası ne olursa olsun bu makineler sadece elektriğin olmadığı yerde ve zamanda arada bir inşaat demiri kesmek ve çok nadir de kısa süreli kaynak taşlamak için kullanılır.
En ufak zorlanma durumunda bayılma yapar hele ki şarj yüzde 60’ın altına düşünce.

Kısaca bıçakçı atölyesi için gereksiz denilebilir. Zaten atölye makinesi değildir kendileri, montajda elektriğin olmadığı yerlerde kullanılır.

Tekrar belirtmek gerekir; spiralleri siperliksiz kullanmak çok tehlikelidir. Herhangi bir dişli testerenin de kullanımına uygun değildir. Bu hem şekli itibari ile hemde devri itibari ile. Örneklemek gerekirse ahşap testeresini bir yere takarsak, karbür uçların kırılma durumunda mermi hızıyla o uçlar nereye uçacak?

Ayrıca belirtmek isterim gözlüksüz kullanımda metal çapaklarının en sevdiği bölge göz merceğidir!

Eğer güvenlik hususuna dikkat ediyorsanız gönül rahatlığıyla kablolu spiralleri ve taşlamaları kullanabilirsiniz. İşinizi max seviyede kolaylaştıran atölye hamalıdır bu makineler.

İbrahim BAŞEĞMEZ

• 270
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2021, 13:38:56 »
Öncelikle eline sağlık.
Musaözü'nün bu zamanlar tadı çıkar.  :)

Çekilen video bir tür kutu açılış videosu olmuş.
Genelde kutu açılış videoları ürünü almayı düşünenler açısından, merak edilen bir çok konuyu aydınlatmıyor.
Kısa ve uzun vadeli kullanım videoları daha faydalı.
( Bununla ilgili bir video gelir herhalde.  :) )
Mesela benim merak ettiğim başlıca konular.
Boşta ve yük altında bir pille çalışma süresi.
Pilin şarz süresi.
Yükte bayılma durumu.
Malzeme kalitesi.
Yedek parça bulunma durumu. vb.

Bu arada, sanki elmas uçlu ahşap kesme testere diski mi gördüm? Tırstım.

Abonelik işine şimdi bakıyorum.  :)

Muaözüne çoktandır gitmemiştik abi. Piknik için yeterince kamelya yapılmış. Uzun kullanım sonrası aletin durumunu bende merak ediyorum ona da video çekeriz inşallah.

İbrahim BAŞEĞMEZ

• 270
« Yanıtla #4 : 07 Temmuz 2021, 13:47:34 »
Öncelikle emeğinize sağlık

Genel anlamda şarjlı aletler 8000 devri uzun süre karşılayacak aletler değil. Markası ne olursa olsun bu makineler sadece elektriğin olmadığı yerde ve zamanda arada bir inşaat demiri kesmek ve çok nadir de kısa süreli kaynak taşlamak için kullanılır.
En ufak zorlanma durumunda bayılma yapar hele ki şarj yüzde 60’ın altına düşünce.

Kısaca bıçakçı atölyesi için gereksiz denilebilir. Zaten atölye makinesi değildir kendileri, montajda elektriğin olmadığı yerlerde kullanılır.

Tekrar belirtmek gerekir; spiralleri siperliksiz kullanmak çok tehlikelidir. Herhangi bir dişli testerenin de kullanımına uygun değildir. Bu hem şekli itibari ile hemde devri itibari ile. Örneklemek gerekirse ahşap testeresini bir yere takarsak, karbür uçların kırılma durumunda mermi hızıyla o uçlar nereye uçacak?

Ayrıca belirtmek isterim gözlüksüz kullanımda metal çapaklarının en sevdiği bölge göz merceğidir!

Eğer güvenlik hususuna dikkat ediyorsanız gönül rahatlığıyla kablolu spiralleri ve taşlamaları kullanabilirsiniz. İşinizi max seviyede kolaylaştıran atölye hamalıdır bu makineler.

Teşekkür ederim.
Apartmanın bodrumunda bir bölümü atölye olarak kullanırken tatsız bir durumla karşılaştıktan sonra ucuz ve taşınabilir ürünlere yöneldim mecburen. Bu taşlamayı alırken eniştenin elektrik olmayan bahçesinde çalışmayı amaçladım. Hayırlısı...