Bıçak Sanatı - Forum

ISIL İŞLEM İÇİN KÖRÜK

arcangels1

• 8
  • Yer: bandırma
ISIL İŞLEM İÇİN KÖRÜK
« : 22 Nisan 2020, 15:35:13 »
arkadaşlar hepinize merhabalar...ben cihan foruma üyeyim ama işlerden dolayı aktif değilim....şu sıralar uzun süredir evde oldugum için bıcak yapma işine acemice devam edyrum bahcede...benim bi sorum olacaktı... demire ısıl işlem uygulamak için körük lazımdı... malum sitelerde salyangoz fan satılıyor 35 le 200 tl arası... bi adet buldum ama yeterli olurmu bilemedim bu yüzden buraya sormak istedim...45 tl ye bi sitede var 12V... sizce bu benim işimi görürmü acaba

dela

• *
  • 1433
  • Mehmet UYSAL
  • Yer: Mahmudiye / Eskişehir
Ynt: ISIL İŞLEM İÇİN KÖRÜK
« Yanıtla #1 : 22 Nisan 2020, 15:53:56 »
Öncelikle kolay gelsin.
Isıl işlemin kömür ocağında tecrübe istediği gibi konulara girmeden  hemen ve acil bir çözüm önereyim.
Saç kurutma makinesi.  ;)

« Son Düzenleme: 22 Nisan 2020, 16:04:57 Gönderen: dela »

Yasin cengiz

• *
  • 13
  • Meslek: Öğrenci
  • Yer: Afyon
Ynt: ISIL İŞLEM İÇİN KÖRÜK
« Yanıtla #2 : 14 Haziran 2021, 14:56:48 »
Bende uzun süre saç kurutma makinesi kullandım ama benim kullandığım makine sıcak soğuk ayarı vardı bu sayede içini eritmiyor sadece fan çalışıyor  ( bundan sonrasını belki size bir fikir verebilir diye yazıyorum ) sonra salyangoz fanın ihtiyaç olduğuna kanat getirip bi tane yaptım sacı bükerek dış şeklini verdim pervanesinide kendim yaptım çıkma bir fan motoru taktım ama devir biraz daha yüksek olsa tadından yenmez olucak işimi görüyor yapmam 3 ay kadar sürdü deneme yanılmayla