Bıçak Sanatı - Forum

YAMAN KLASİK KİLİTLİ AV ÇAKISI

Soytürk Dönmez

• 4158
  • Meslek: Dövme Bıçak
  • Yer: İstanbul-Büyükçekmece
YAMAN KLASİK KİLİTLİ AV ÇAKISI
« : 13 Kasım 2019, 02:59:46 »
Merhabalar değerli ustalarım ve forumdaşlarım. Bıçak yapmaya başlama sebebim olan klasik tarzda kilitli av çakısı yapma hayalimi sonunda gerçekleştirebildim çok şükür. Çok kolay bir süreçti diyemeyeceğim zira bıçak yapmaktan soğutacak kadar stresli bir çalışma oldu ama iş bitince çıkan o klik sesini duyunca her şeye değdi  O0 Kalsik çizgili ama rustik namlulu modelimi sizlerle paylaşmak istedim.

Özellikleri:
Çelik: O-2
Toplam Uzunluk: 22.3 cm.
Namlu Boyu: 9.8 cm.
Namlu Genişliği: 2.45 cm.
Kalınlık: 3.6 mm.
Ağırlık: 155 gr.
Sertlik: 59 HRc.

orkunaydin350

• *
  • 1472
  • Orkun AYDIN
  • Meslek: Bilişim
  • Yer: Bursa
Ynt: YAMAN KLASİK KİLİTLİ AV ÇAKISI
« Yanıtla #1 : 13 Kasım 2019, 08:22:00 »
Ustam eline sağlık, çok güzel görünüyor. Kabze parçalarının oturuşu, lineer ile birlikte çok güzel ve bütün duruyor. Namlu rustik olmasına rağmen gayet temiz ve güzel görünüyor. Senin diğer bıçaklarına uyguladığın testleri düşününce bunun kilit sistemi hakkında hiç soru gelmiyor aklıma. :D Sabit namlu kadar sağlam olduğuna eminim. :2up

serkan k

• 22
  • Yer: izmir
« Yanıtla #2 : 13 Kasım 2019, 12:12:10 »
Elinize sağlık,çok beğendim.Takipçiniz olarak uzun süredir sizden böyle bir çakı bekliyordum.İrtibat adresi yada telefon numarası paylaşırsanız sevinirim.

Soytürk Dönmez

• 4158
« Yanıtla #3 : 13 Kasım 2019, 16:07:13 »
Ustam eline sağlık, çok güzel görünüyor. Kabze parçalarının oturuşu, lineer ile birlikte çok güzel ve bütün duruyor. Namlu rustik olmasına rağmen gayet temiz ve güzel görünüyor. Senin diğer bıçaklarına uyguladığın testleri düşününce bunun kilit sistemi hakkında hiç soru gelmiyor aklıma. :D Sabit namlu kadar sağlam olduğuna eminim. :2up

Teşekkür ederim Orkun kardeşim. Kilidi öyle ahım şahım test etmedim ama uyguladığım kuvvetete gayet iyi yanıt verince çokda üstüne düşmedim zira kilit sistemlerinde en güvenilir ıspatlanmış kilit sistemi bu zaten  ;)

Elinize sağlık,çok beğendim.Takipçiniz olarak uzun süredir sizden böyle bir çakı bekliyordum.İrtibat adresi yada telefon numarası paylaşırsanız sevinirim.

İlginize çok teşekkür ederim, özelden mesaj atıyorum.

Vuqar aliyev

• 363
  • Meslek: Bicakci
  • Yer: Azerbaycan baku
« Yanıtla #4 : 13 Kasım 2019, 21:39:39 »
masallah ustam eline emeyine saglik cok guzel bir is cikarmissin sanada bu tarzli bir caki yapmak yakisirdi adina laik olmus qayet guzel ve temiz is olmus yureyindekine nail olmussun allah daim bizleri yureyimizdekilere yetindirsin amin
🇦🇿🇦🇿Azerbaycan🇦🇿🇦🇿

Soytürk Dönmez

• 4158
« Yanıtla #5 : 14 Kasım 2019, 01:43:12 »
masallah ustam eline emeyine saglik cok guzel bir is cikarmissin sanada bu tarzli bir caki yapmak yakisirdi adina laik olmus qayet guzel ve temiz is olmus yureyindekine nail olmussun allah daim bizleri yureyimizdekilere yetindirsin amin

Amin İnşallah, sağ olasın Vuqar kardeşim beğenmene sevindim  :)

Salim Türk

• *
  • 6972
  • 1976
  • Meslek: Web tasarım ve programlama (Makine Öğretmeni)
  • Yer: İzmir-Buca
« Yanıtla #6 : 14 Kasım 2019, 13:09:14 »
Çakı yapmak zor iş ama bir o kadar da keyifli hele sonunda çakı bitip eline aldığındaki keyif daha bir başka. Çakının boyutları ve şekli çok güzel görünüyor. Videolarda seyrettiğime göre kilit sistemi de gayet güzel çalışıyor. Ellerine kollarına sağlık  8)

Soytürk Dönmez

• 4158
« Yanıtla #7 : 14 Kasım 2019, 23:20:16 »
Çakı yapmak zor iş ama bir o kadar da keyifli hele sonunda çakı bitip eline aldığındaki keyif daha bir başka. Çakının boyutları ve şekli çok güzel görünüyor. Videolarda seyrettiğime göre kilit sistemi de gayet güzel çalışıyor. Ellerine kollarına sağlık  8)

Sağ olasın Salim kardeşim beğenmene sevindim  :)

mehmet dülcek

• 3207
  • Yer: tuzla/istanbul
« Yanıtla #8 : 15 Kasım 2019, 17:26:10 »
Eline sağlık ustam muhteşem bir iş olmuş

Soytürk Dönmez

• 4158
« Yanıtla #9 : 15 Kasım 2019, 22:47:16 »
Eline sağlık ustam muhteşem bir iş olmuş

Sağ olasın Mehmet ustam beğenmene sevindim  :)