Bıçak Sanatı - Forum

DOLANDIRICILIK UYARISI !!!!!!!

Soytürk Dönmez

• 4198
  • Meslek: Dövme Bıçak
  • Yer: İstanbul-Büyükçekmece
DOLANDIRICILIK UYARISI !!!!!!!
« : 16 Ocak 2018, 15:23:18 »

Merhabalar değerli ustalarım ve forumdaşlarım. Dün bana bu mesaj geldi, daha önce benzer bedava bıçak isteyenler olduğu için ben önem ciddiye almadım ama bu kadar HASASSIMIZ olan ŞEHİTLİK üzerinden bu şekilde bu mertebenin kullanılarak dilenilmesi beni çok üzdü. Eğer şahıs dediği yaşta ise bu çok daha üzücüydü :( Derken bugün başka bir ustamızdan bir mesaj geldi. Aynı şahıs ona da bu mesajı yollamış ve daha başka ustalarımıza da. Yani oltayı herkese atmış artık kim yutarsa. Diğer ustalarımız uyarmak adına bende bu vicdansızı ifşa etme gereği duyuyorum !!!!!

setnogrom

• 601
  • Engin temel
    • El yapımı bıçak.
  • Meslek: Veri merkezi teknisyeni-Kesici alet üretim
  • Yer: Eyüp-İstanbul
Ynt: DOLANDIRICILIK UYARISI !!!!!!!
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2018, 16:54:21 »
Ustam dün aynı kişi yine aynı mesajı banada instagram üzerinden yolladı.Allah rahmet eylesin fakat şehit biri için balta,bıçaktan çok dua lazım gibisinden yazdım ve öyle bir düşüncem yok şeklinde yanıtladım.Zaten inanmadım açıkcası lakin doğru olsa bile böyle bir işe girişmem.

xx
Kainatta ölümden keskin birşey yoktur.
www.outdoorurun.com  ++  İnstagram ;  outdoorurun
1983-Kastamonu (A rh +)

Soytürk Dönmez

• 4198
« Yanıtla #2 : 17 Ocak 2018, 00:03:32 »
Ustam dün aynı kişi yine aynı mesajı banada instagram üzerinden yolladı.Allah rahmet eylesin fakat şehit biri için balta,bıçaktan çok dua lazım gibisinden yazdım ve öyle bir düşüncem yok şeklinde yanıtladım.Zaten inanmadım açıkcası lakin doğru olsa bile böyle bir işe girişmem.

xx

Bende inanmadım ve cevap bile yazmadım fakat başka bir ustaya da aynı mesajı atınca işin boyutu farklı oldu, kaldı ki size de atmış yani benim bildiğim 4 kişi oldu şuan...

FATİH YILANCI

• 114
  • Meslek: Teknik ER
  • Yer: Rize / Çayeli (MAPAVRİ)
« Yanıtla #3 : 17 Ocak 2018, 17:33:11 »
Bu kadar da olmaz ki insanların manevi değerleri ile oynuyorlar, ayıptır
___Çam da bizim kozalak da___

gokhand

• 1137
  • Meslek: Dış Ticaret
  • Yer: ankara
« Yanıtla #4 : 17 Ocak 2018, 17:48:51 »
13 yaşinda kismi bana dogru geldi. Akli basinda olsa Soytürke bulaşmazdi :)

Soytürk Dönmez

• 4198
« Yanıtla #5 : 18 Ocak 2018, 00:38:00 »
Bu kadar da olmaz ki insanların manevi değerleri ile oynuyorlar, ayıptır

Maalesef :(

13 yaşinda kismi bana dogru geldi. Akli basinda olsa Soytürke bulaşmazdi :)

Sadece bana değil bilinen şuan 4 kişiye aynı mesajı atmış, yemlemiş yani kim takılırsa hesabı...

halit

• **
  • 90
  • Meslek: p.v.c kapı pencere sistemleri
  • Yer: K.maraş / Elbistan
« Yanıtla #6 : 18 Ocak 2018, 13:33:25 »
soytürk ustam ve diğer formdaş arkadaşlarım şunu hiç bir zaman unutmayalım ki ; bir şehit ailesi hiç bir zaman kimseden bir şey beklemez kaldıki

bıçak, silah, para bu gibi şeyleri hiç talep etmez yanlız şunu isteyebilir biraz saygı, biraz sevgi, biraz anlayış ve en önemlisi şehid için dua ama

malesef bu gibi insanlar çoğaldı merhum şehid ve kahraman gazilerimizin isimlerini kullanarak bir şeyler elde etme peşindeler şunu da belirtmek

isterimki bizler sadece hayatta saygı ve sevgi bekliyoruz. hastane kuyruğunda , otobüste vb.. yerlerde sadece saygı biz beleşçi değiliz hiç bir

zamanda olmadık biz canımızı kolumuzu bacagımızı vatan ugruna millet ugruna hediye ettik. kaldı ki ben şahsım gazilik beratı madalyası maaşı

gibi şeyleri hiç kabul etmedim her şeyimi tüm hakklarımı istemedim ben ahiret hesabına bıraktım.. bu olay beni gerçekten çok üzdü duyuyordum

ama hiç görmemiştim Allah affetsin ne deyim... 

Symurg1907

• 99
  • Meslek: Gezgin
  • Yer: Türkiye
« Yanıtla #7 : 22 Ocak 2018, 19:53:02 »
Sadece sana yazsaydı olaydan etkilenmiş ve rüyasında görüyor. Belki gerçektir derdim ama herkese yazmışsa en kutsalımız üzerinden beleşçilik yapmaya çalışıyor demektir.

Değil bi bıçak uğruna milyon dolar uğruna bile olsa yapılmaması gerekir. Umarım yazdığı yaş doğrudur da çocukluğuna veririz.

Bıcakcıdrn

• *
  • 33
  • Meslek: mühendis
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #8 : 27 Eylül 2018, 10:52:39 »
Aman arkadaşlar aman ya dikkat edelim.

Cosmical

• 287
  • Evren ATAK ,40 civarı
  • Meslek: Çelik Ticareti
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #9 : 28 Kasım 2018, 11:44:45 »
Arkadaşlar , tatsız bir olay hakkında bilgilendirme yapmak istiyorum ;
1 kere yaptığı alışveriş ile tanıştığım ve sonrasında $ / € kuru en yüksek noktadayken, ben şirkette yokken firmadan malzemenin bir kısım ücretini ödeyerek kalanını sonra getirmek koşuluyla alan kişiden yaklaşık 4 aydır 178₺ kalan bakiyeyi almak için yumuşak bir dille msj - telefon görüşmesi ile ücreti istedim. Bugün yaptığım telefon görüşmesinde, malzemenin şimdiki fiyatıyla kıyaslama yaparak beni kabahatli çıkartmaya çalışması beni son derece rahatsız etmiştir,  4-5 ay önce aldığı malzemeden yaptığı bıçakları farklı ortamlarda sergilemiştir , şimdi bana kullanmadığı malzemeyi geri getireceğini söylemiş ve bende kabul etmişimdir.
Durumu bu kadar bilmeniz benim için şimdilik yeterlidir . Herhangi bir ortamda karalamaya çalışırsa kişinin ismini ve kendisinden şikayet edenlerin yaşadığı tatsızlıkları paylaşmaktan çekinmeyeceğim.
Çamur at izi kalsın  bizim ülkemizde maalesef çok etkili Yıllarca ticaret yaparak kazandığımız itibarımızın kolayca zedelenmesine izin vermek istem.  Öncelikle forum sayesinde ve tavsiyelerle ,  gerekse sosyal mecralar vasıtasıyla bana ulaşan kişilere  her gönderi  memnuniyetle karşılanmıştır.

CENGaver42

• 628
  • Cengiz
  • Meslek: öğretmen
  • Yer: konya
« Yanıtla #10 : 28 Kasım 2018, 23:34:10 »
Paylaşmakla iyi yapmışsın ustam. Umarım çocuktur ve bu hatasını anlar.
"Ne kadar usta olursan ol acemi olacagın pek çok gün olacak."

Soytürk Dönmez

• 4198
« Yanıtla #11 : 29 Kasım 2018, 00:48:33 »
Arkadaşlar , tatsız bir olay hakkında bilgilendirme yapmak istiyorum ;
1 kere yaptığı alışveriş ile tanıştığım ve sonrasında $ / € kuru en yüksek noktadayken, ben şirkette yokken firmadan malzemenin bir kısım ücretini ödeyerek kalanını sonra getirmek koşuluyla alan kişiden yaklaşık 4 aydır 178₺ kalan bakiyeyi almak için yumuşak bir dille msj - telefon görüşmesi ile ücreti istedim. Bugün yaptığım telefon görüşmesinde, malzemenin şimdiki fiyatıyla kıyaslama yaparak beni kabahatli çıkartmaya çalışması beni son derece rahatsız etmiştir,  4-5 ay önce aldığı malzemeden yaptığı bıçakları farklı ortamlarda sergilemiştir , şimdi bana kullanmadığı malzemeyi geri getireceğini söylemiş ve bende kabul etmişimdir.
Durumu bu kadar bilmeniz benim için şimdilik yeterlidir . Herhangi bir ortamda karalamaya çalışırsa kişinin ismini ve kendisinden şikayet edenlerin yaşadığı tatsızlıkları paylaşmaktan çekinmeyeceğim.
Çamur at izi kalsın  bizim ülkemizde maalesef çok etkili Yıllarca ticaret yaparak kazandığımız itibarımızın kolayca zedelenmesine izin vermek istem.  Öncelikle forum sayesinde ve tavsiyelerle ,  gerekse sosyal mecralar vasıtasıyla bana ulaşan kişilere  her gönderi  memnuniyetle karşılanmıştır.

Geçmiş olsun, artık toplumumuz iyice yozlaştı, ahlak kalmdı maalesef. Şahsi fikrim isim olarak burada ifşa etmeniz ki başka insanlarda temkinli olsunlar bu tür insanlara karşı.

Paylaşmakla iyi yapmışsın ustam. Umarım çocuktur ve bu hatasını anlar.

" Adam olacak çocuk, b.. dan belli olur." der atalarımız, onurlu insan her yaşta onurludur, ben ne çocuk dediğimiz ama babası yaşındakilerden kat be kat onurlu insanlarla karşılaştım, benim görüşüme göre bir adam 7 de ne ise 77 de de odur  O:-)

Zafer ÇELİKOĞLU

• 557
  • Meslek: Emekli
  • Yer: izmir / Buca
« Yanıtla #12 : 29 Kasım 2018, 12:31:08 »
Soytürk ne güzel söyledin,ahlak kalmadı,korkarım bunlar iyi günlerimiz.

mehmet_

• 1011
« Yanıtla #13 : 29 Kasım 2018, 13:16:13 »
Evren Bey'le birkaç sefer alışverişimiz oldu. En ufak sorun yaşamadım. Esnaflığından yana şüphem yok. Bir sıkıntısını paylaştı bizimle. Rencide etmemek adına detayları vermedi. Bu bence büyük bir olgunluktur.
Anlatıma göre kabahati olan arkadaşımız umarım daha da geç olmadan hatasını anlayıp üstüne düşeni yapar.
I stopped explaining myself when I realized people only understand from their level of perception.

https://www.instagram.com/atolye_dervis/