Bıçak Sanatı - Forum

İnverter sürücü

Acemi bicakcı

• *
  • 13
  • Meslek: İşçi
  • Yer: Ankara
İnverter sürücü
« : 06 Kasım 2021, 23:12:00 »
Arkadaşlar  herkese  selamlar
Bi sorum olacak  inverter  dediğimiz  alet sadece devir ayarlamayamı yarıyor  inter6de bakıyorum  50 tl ye devir ayarı aleti de var 2000 tl yede .
3 kw 3000 devir volt marka  monofaze  motor almayı  düşünüyorum   hangi inverter ü tavsiye edersiniz   .
Şimdiden  teşekkürleri sunuyorum

dela

• *
  • 2120
  • Mehmet UYSAL
  • Yer: Mahmudiye / Eskişehir
Ynt: İnverter sürücü
« Yanıtla #1 : 06 Kasım 2021, 23:52:26 »
Bi sorum olacak  inverter  dediğimiz  alet sadece devir ayarlamayamı yarıyor  inter6de bakıyorum  50 tl ye devir ayarı aleti de var 2000 tl yede .
3 kw 3000 devir volt marka  monofaze  motor almayı  düşünüyorum   hangi inverter ü tavsiye edersiniz   .

Amaç güçten düşmeden hızı düşürmek/ayarlamak.
Teknik ayrıntıyı ve tavsiyeleri bu işi iyi bilen ustalar yapacaktır.
Motorla ilgili soru yönlendirici olmuş ama  trifaz motor gerekiyor.

mehmet_

• 1011
« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2021, 20:51:38 »

Tork kaybı olmadan motor devir kontrolü ancak inverter sürücü ile mümkün. O ucuz olan devreler düşük devirde düşük Tork verir, hatta çok düşük devirlerde motora zarar verebilir. Trifaz motor almanız ve monofaz ya da trifazla sürme durumunuza uygun inverter sürücü almanız lazım.
I stopped explaining myself when I realized people only understand from their level of perception.

https://www.instagram.com/atolye_dervis/

Acemi bicakcı

• *
  • 13
  • Meslek: İşçi
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3 : 08 Kasım 2021, 01:57:35 »

Tork kaybı olmadan motor devir kontrolü ancak inverter sürücü ile mümkün. O ucuz olan devreler düşük devirde düşük Tork verir, hatta çok düşük devirlerde motora zarar verebilir. Trifaz motor almanız ve monofaz ya da trifazla sürme durumunuza uygun inverter sürücü almanız lazım.
Ev elektriigi ile kullanacağım  da ustam motoru trifaze mi alayım..bilgim 0 kusura bakma

mehmet_

• 1011
« Yanıtla #4 : 08 Kasım 2021, 15:38:33 »
Motora kesin devir ayarı takacaksanız trifaz motor alın. Buna da monofaz giriş, trifaz çıkışlı inverter sürücü alın.
Ama bu motoru sürücü olmadan kullanamazsınız. Sürücü sonra alırım filan derseniz yaş yani o iş :)
I stopped explaining myself when I realized people only understand from their level of perception.

https://www.instagram.com/atolye_dervis/