Bıçak Sanatı - Forum

Ağacın urlu bölgesini kesmek.

MSevinc

• 20
  • Meslek: Öğrenci
  • Yer: Bursa
Ağacın urlu bölgesini kesmek.
« : 24 Kasım 2018, 19:50:11 »
Herkese iyi akşamlar. Uzun zamandır kafamı kurcalayan ur meselesi, yolda yürürken gözlerim ağaçların urlarına kayıyor  ;D Ağaca zarar vermeden kesip o bölgeyi ne ile koruyabiliriz ?
Her şeyinin olmasını isteyenlere karşı,
Yapacak malzemesi olmasını isteyenlerden.

vural

• 211
  • Meslek: cam filmi
  • Yer: istanbul
Ynt: Ağacın urlu bölgesini kesmek.
« Yanıtla #1 : 24 Kasım 2018, 21:19:12 »
Urlu ağaçlardaki desenleri görünce Benimde gözüm urlu ağaçları aramaya başladı ama tam Bir ağaç sevdalısıyim o yüzden bu işi yapan Bir arkadaşıma sordum urlu bölgeyi (eğer gerçekten büyükse yoksa hiç yapmayın bence) düzgün bir şekilde kestikten sonra ağacın içine su gitmeyecek şekilde kapamaniz gerekiyor yoksa ağaç o bölgeden çürümeye başlar.benim büyüklük ölçüm Bir araba tekeri .

bilginkaraduman

• 81
  • Meslek: Serbest
« Yanıtla #2 : 25 Kasım 2018, 10:26:05 »
Herkese iyi akşamlar. Uzun zamandır kafamı kurcalayan ur meselesi, yolda yürürken gözlerim ağaçların urlarına kayıyor  ;D Ağaca zarar vermeden kesip o bölgeyi ne ile koruyabiliriz ?
Öncelikle merhabalar.
Agaçta kesilmiş bölgeyi korumak için değişik yöntemler olsada ben kendi kullandığım basit bir yöntemi sizinle paylaşmak isterim.
Budama sonrası veya başka bir nedenle kestiğiniz kısma beyaz ağaç  tutkalı sürmeniz yeterli olacaktır . Marangoz tutkalı diyede bilinir. Dikkat etmeniz gereken tutkalın su bazlı olması ve dış mekan için olanını tercih etmeniz.

MSevinc

• 20
« Yanıtla #3 : 29 Kasım 2018, 09:32:01 »
O zaman öncelikle bir su bazlı ve dış mekan için olan bir tutkal, sonrasında ise güzelce kaplamak. Teşekkür ederim, ozaman yakın bir zamanda deneyerek fotoğraflarını paylaşırım  :)

gokhand

• 1137
  • Meslek: Dış Ticaret
  • Yer: ankara
« Yanıtla #4 : 29 Kasım 2018, 14:00:48 »
o gorduklerin muhtemelen akasyanın bir türü. Agacin dogal yapısı. Urlu agac cok nadir olur yolda yururken ceviz falan gormezssin

MSevinc

• 20
« Yanıtla #5 : 15 Aralık 2018, 20:11:19 »
o gorduklerin muhtemelen akasyanın bir türü. Agacin dogal yapısı. Urlu agac cok nadir olur yolda yururken ceviz falan gormezssin
Hiç öyle düşünmemiştim, teşekkür ederim. :)