Bıçak Sanatı - Forum

Avcı 1 Bowie

Şaban Kurt

• 972
  • Meslek: Kamu
  • Yer: Bilecik
Avcı 1 Bowie
« : 06 Mayıs 2021, 02:45:30 »
Merhaba Hayırlı Ramazanlar ramazandada boş duramadık  :)
Çelik elime geçmişken hem hamon hemde bir bowie yapalım diye niyetlendik fakat baya uğraştık herşey istediğim gibi oldu fakat hamonu cıkartamadım bir türlü hamonda olsaydı ekmek ballı olacaktı ama nasip olmadı başaramadık saygılar  :)

Çelik 80Crv2
Toplam Boy 300 mm
Namlu 170 mm
Kalınlık 3.7 mm
Kabza Stabilize Huş

« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2021, 02:56:50 Gönderen: Şaban Kurt »
Gendarmerie Special Operation...

dela

• *
  • 1486
  • Mehmet UYSAL
  • Yer: Mahmudiye / Eskişehir
Ynt: Avcı 1 Bowie
« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2021, 03:00:10 »
Şaban Ustam eline sağlık.
Yine tertemiz bir çalışma. Yenilikler, yenilikler...  :2up
Kabzadaki oyukcuk şeklindeki dokunuşlarına bu ahşap karşılık verseydi daha da güzel olacakmış.
Desenler kamufle etmiş.

Ebu zeyd

• **
  • 164
  • Cemil- Murat
  • Meslek: Çoban+ sıcak demirci
  • Yer: Çanakkale
« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2021, 05:11:39 »
Ellerine sağlık ustam benim beğendiğim bir tarz ve gerçekten tarz olmuş :)
Birde kabzanin arkadan görünüş fotosu olsa :) merak ettim doğrusu
Tağut'a kulluk etmekten kaçınan ve Allah'a içten yönelenlere müjde vardır. (Bu) kullarımı müjdele.
(39-Zümer 17)

orkunaydin350

• *
  • 1504
  • Orkun AYDIN
  • Meslek: Bilişim
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #3 : 06 Mayıs 2021, 09:11:50 »
Şaban ustam ben şaşırdım valla. ??? Senin puukko'lardan sonra bu birden başka birinin yaptığı bıçakmış gibi geldi gözüme. :)) Puukko'lardaki tarzına o kadar alışmışım ki, "bu ne çeşitlilik maşallah" dedim.

Dürüst olmak gerekirse acayip güzel olmuş, müthiş olmuş diyemiyorum. Bu tarz uzun bıçaklar benim tarzım değil galiba. Hani bir yerinde hata kusur da yok, o açıdan güzel olmamış diye de eleştirmiyorum, yanlış anlaşılmasın. Ama niyeyse senin arka arkaya gelen puukko serisi kadar heyecanlandırmadı beni. O:-)

Tabi en nihayetinde eline ve emeğine sağlık ustam. Bol çeşitli paylaşımların daim olsun. :2up

veysel açarı

• 207
  • Meslek: Paramedic
  • Yer: Manisa akhisar
« Yanıtla #4 : 06 Mayıs 2021, 09:33:30 »
Eline sağlik saban ustam

coktar

• 377
  • Meslek: Yönetici
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #5 : 06 Mayıs 2021, 10:00:22 »
Çok beğendim eline sağlık Şaban Usta. İnstagram'da kabzanın yağsızken ki halinde daha belirgindi küçük oyuklar ama yağlayınca ahşabın desenleri ortaya çıkmış ve oyuklar kaybolmuş maalesef. Ama kabzanın formu çok güzel, üstten bakınca anlaşılıyor videoda. Arkadan da fotoğrafı olsa güzel olur bence.
instagram: @hevesadami

Şaban Kurt

• 972
« Yanıtla #6 : 06 Mayıs 2021, 16:13:57 »
Şaban Ustam eline sağlık.
Yine tertemiz bir çalışma. Yenilikler, yenilikler...  :2up
Kabzadaki oyukcuk şeklindeki dokunuşlarına bu ahşap karşılık verseydi daha da güzel olacakmış.
Desenler kamufle etmiş.
Teşekkür ederim ustam maalesef koyu malzemeye kaldı işimiz belirgin olsaydı güzel olurdu tabi sağlık olsun
Ellerine sağlık ustam benim beğendiğim bir tarz ve gerçekten tarz olmuş :)
Birde kabzanin arkadan görünüş fotosu olsa :) merak ettim doğrusu
Teşekkür ederim hocam aslında çektim ama eklemeyi unutmuşum arkasıda ön balçak gibi aynı  :)
Şaban ustam ben şaşırdım valla. ??? Senin puukko'lardan sonra bu birden başka birinin yaptığı bıçakmış gibi geldi gözüme. :)) Puukko'lardaki tarzına o kadar alışmışım ki, "bu ne çeşitlilik maşallah" dedim.

Dürüst olmak gerekirse acayip güzel olmuş, müthiş olmuş diyemiyorum. Bu tarz uzun bıçaklar benim tarzım değil galiba. Hani bir yerinde hata kusur da yok, o açıdan güzel olmamış diye de eleştirmiyorum, yanlış anlaşılmasın. Ama niyeyse senin arka arkaya gelen puukko serisi kadar heyecanlandırmadı beni. O:-)

Tabi en nihayetinde eline ve emeğine sağlık ustam. Bol çeşitli paylaşımların daim olsun. :2up
Teşekkürler ustam maalesef artık pukkolara ara verdik seri sonuna geldik şaka bi yana içim dışım Pukko olmuştu biraz değişik işler yapalım elimiz unutmasın pirinç pime değsin elimiz sağolun varolun ustam  :)
Eline sağlik saban ustam
Abi teşekkür ederim sağolasın  :)
Çok beğendim eline sağlık Şaban Usta. İnstagram'da kabzanın yağsızken ki halinde daha belirgindi küçük oyuklar ama yağlayınca ahşabın desenleri ortaya çıkmış ve oyuklar kaybolmuş maalesef. Ama kabzanın formu çok güzel, üstten bakınca anlaşılıyor videoda. Arkadan da fotoğrafı olsa güzel olur bence.
Teşekkür ederim ustam ah o oyuklar istediğim gibi görseli olmadı fakat koyu bir ahşapta bunu yazdım kenara deneyeceğim arkadan foto varda eklemeyi unutmuşuz aynı balçıkla aslında atayım görselini  :)

Şaban Kurt

• 972
« Yanıtla #7 : 06 Mayıs 2021, 16:34:15 »
Kabza arka kısım

dela

• *
  • 1486
  • Mehmet UYSAL
  • Yer: Mahmudiye / Eskişehir
« Yanıtla #8 : 06 Mayıs 2021, 16:53:38 »
Şaban Ustam. Bu oyukcuklarla ilgili bendeki obsesif bozukluğu paylaşayım.
Bu tip oyukcuk şeklindeki dokunuşlar ya çok milimetrik düzenli olmalı. Yada tamamen düzensiz. Yani rastgele,
farklı derinliklerde ve büyüklüklerde olan, birbiriyle kesişen falan.
Şöyle ifade edeyim. Alay teftişinde hazıroldaki asker içtiması yada mitinge polis tomalarla müdahale etmiş gibi.  :D

Şaban Kurt

• 972
« Yanıtla #9 : 06 Mayıs 2021, 17:23:56 »
Şaban Ustam. Bu oyukcuklarla ilgili bendeki obsesif bozukluğu paylaşayım.
Bu tip oyukcuk şeklindeki dokunuşlar ya çok milimetrik düzenli olmalı. Yada tamamen düzensiz. Yani rastgele,
farklı derinliklerde ve büyüklüklerde olan, birbiriyle kesişen falan.
Şöyle ifade edeyim. Alay teftişinde hazıroldaki asker içtiması yada mitinge polis tomalarla müdahale etmiş gibi.  :D
Çok güzel anlatmışsınız ustam bizimkiler çok düzenli sanki biraz daha sık dokumak lazım galiba  alışacağız :)

Emrah06

• 337
  • Meslek: Bim Management
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #10 : 06 Mayıs 2021, 17:35:46 »
Eline sağlık Şaban ustam, çok güzel bir bowie olmuş. Balçak çok farklı bir hava katmış.

Saygılarımla.
Ateşe dayanabildiğin kadar günah işle...

Şaban Kurt

• 972
« Yanıtla #11 : 06 Mayıs 2021, 18:03:01 »
Eline sağlık Şaban ustam, çok güzel bir bowie olmuş. Balçak çok farklı bir hava katmış.

Saygılarımla.
Teşekkür ederim ustam sağolun varolun.

Muhammed Kargı

• 113
  • AVCI..
  • Yer: Sivas
« Yanıtla #12 : 06 Mayıs 2021, 20:41:14 »
Şaban ustam ellerine sağlık çok temiz işçilik olmuş. Kabza malzemesine bayıldım

« Yanıtla #13 : 06 Mayıs 2021, 22:56:21 »
Şaban, öncelikle ellerin dert görmesin, uzun zamandır gördüğüm en muntazam bıçaklardan birisiydi. Sağ ve sol yüzeylerin taşlama çizgilerinde her iki tarafta da aynı yerde dalga var, büyük olasılıkla dayama tablasında tam ortada bir sorun var. Kıllık olsun diye söylemedim, sadece farketmediysen orada sorun olabilir diye hatırlatmak istedim  ;) Balçak fikri kesinlikle çok hoş ve sıradışı, yüzey izlemeleri çok nizami mi olmuş  ::) hem balçak, hem sap sonundaki pirinç, hem de ahşapta yaptığın izlemeleri sanki gelişigüzel yapsan daha mı hoş dururdu acaba  ::) normalde Bowie hoşlanmadığım bir bıçak ama bu bıçak Bowie den çok daha estetik ve dengeli duruyor, çok beğendim, tekrar eline sağlık.

Şaban Kurt

• 972
« Yanıtla #14 : 07 Mayıs 2021, 01:28:01 »
Şaban ustam ellerine sağlık çok temiz işçilik olmuş. Kabza malzemesine bayıldım
Teşekkür ederim ustam çok  sağolun.
Şaban, öncelikle ellerin dert görmesin, uzun zamandır gördüğüm en muntazam bıçaklardan birisiydi. Sağ ve sol yüzeylerin taşlama çizgilerinde her iki tarafta da aynı yerde dalga var, büyük olasılıkla dayama tablasında tam ortada bir sorun var. Kıllık olsun diye söylemedim, sadece farketmediysen orada sorun olabilir diye hatırlatmak istedim  ;) Balçak fikri kesinlikle çok hoş ve sıradışı, yüzey izlemeleri çok nizami mi olmuş  ::) hem balçak, hem sap sonundaki pirinç, hem de ahşapta yaptığın izlemeleri sanki gelişigüzel yapsan daha mı hoş dururdu acaba  ::) normalde Bowie hoşlanmadığım bir bıçak ama bu bıçak Bowie den çok daha estetik ve dengeli duruyor, çok beğendim, tekrar eline sağlık.
Estağfurullah Sefa ustam tabi ki söyleyin bizde görelim bilelim iyisini yapmaya çalışalım  :) dayamadan kaynaklı bir sorun göndereceğim fakat bir türlü fırsat bulup gönderemedim toparlamaya çalıştım fakat yine belli dayamanın taşlanması gerek Tarık Ustanın kulaklarını çınlatayım düzenli olmaya alıştığımız için mi diyeyim yoksa alışmadığımız için absürt duracağını düşündüğüm için düzensiz doku çalışması yapamıyorum ama kendimi alıştırmaya çalışacağım ustam beğenmenize sevindim ustam teşekkürler çok sağolun  :)

Ersin Özdemir

• 2384
  • Meslek: Satış pazarlama ( Makine teknikeri ) Astas
  • Yer: İstabul- Edirne
« Yanıtla #15 : 09 Mayıs 2021, 20:54:20 »
Yok yaa vallahi çıta mita kalmadı bu nedir yaa üst düzey bıçaklar iscilikler  :2up :2up artık

Şaban Kurt

• 972
« Yanıtla #16 : 09 Mayıs 2021, 22:50:58 »
Yok yaa vallahi çıta mita kalmadı bu nedir yaa üst düzey bıçaklar iscilikler  :2up :2up artık
Yok ustam ya çıta kim biz kim kendi yagımızda kavruluyoruz biz ne çıtalar var biz sadece devede kulağız  :)

AdnanErgün

• 275
  • ae - 1992
  • Meslek: Öğretmen
  • Yer: Konya, Akşehir (İ) / Kayseri (M)
« Yanıtla #17 : 10 Mayıs 2021, 00:46:31 »
Şaban Ustam eline sağlık, çok güzel bir bıçak olmuş. :)

HüseyiN.TufekCi

• 267
  • hüseyin
  • Meslek: Elektrik
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #18 : 10 Mayıs 2021, 11:44:53 »
Şaban usta eline sağlık benim daha çok balcak dikkatimi çekti güzel durmuş bıçakta namlu üstüne doğru uzanan yerde kaynak mı var yoksa yekpare mi pirinç
Beni ancak bir ÂMÂ gördü, göremeden anladı neler hissettiğimi.Dert size zeval olmaz. Bana ancak dilsiz anlattı dili olanın dile getiremediklerini.Teşbihte kusur olmaz.

Şaban Kurt

• 972
« Yanıtla #19 : 10 Mayıs 2021, 17:12:34 »
Şaban Ustam eline sağlık, çok güzel bir bıçak olmuş. :)
Teşekkür ederim hocam sağolun  :)
Şaban usta eline sağlık benim daha çok balcak dikkatimi çekti güzel durmuş bıçakta namlu üstüne doğru uzanan yerde kaynak mı var yoksa yekpare mi pirinç
Sağol ustam teşekkürler yekpare pirinç kaynak yok