Bıçak Sanatı - Forum

Mini EDC DTE Etkinliği için

Emrah06

• 337
  • Meslek: Bim Management
  • Yer: Ankara
Ynt: Mini EDC DTE Etkinliği için
« Yanıtla #20 : 23 Mart 2021, 01:55:57 »
Elinize sağlık çok güzel olmuş umarımda katılırsınız.

Ben karbon çelik kuralını görünce hiç başlamadım. 8)

Atik abinin bıçağı bile gaza getiremedi. ;D

Osman ustam kusuruma bakmayın sizin yorumunuzu göremedim, teşekkür ederim yorumunuz için. Amacım gaza gelipte en güzel bıçağı ben yapacağım buradan en güzel bıçağı alıp gideceğim de demek değil di inanın, hatta Sefa hocam hatırlar hocam olurda katılırsam, bana o tantoyu göndermeyin haddimi çok fazlasıyla aşar siz kullanmadığınız gözünüze en kötü olan bıçağınızı gönderirseniz sevinirim diye söylemiştim sizde o toplantıda vardınız yanlış hatırlamıyorsam. Amacım hoş bir sohbet, muhabbet bu hobi için güzel insanlar ile tanışmak.
Ateşe dayanabildiğin kadar günah işle...

mehmet_

• 1006
« Yanıtla #21 : 23 Mart 2021, 10:22:25 »
Sanırım 6 yıl bitti bıçak yapmaya başlayalı. Ahşap oyma-yontma bıçaklarımı kendim yapayım derken mevzu uzadı buralara kadar geldi.
Daha elime 2500 kum zımpara değmedi, hatta görmedim bile :) Sen 2500 kum perdah yaptım diyorsun, düşün :) Emek takdire şayan. Tebrikler.
En nihayetinde ortak bir hobi, uğraşı için buradayız. Bir avuç insanız şunun şurasında, kırgınlığa mahal vermeyelim aramızda.
I stopped explaining myself when I realized people only understand from their level of perception.

https://www.instagram.com/atolye_dervis/

Emrah06

• 337
« Yanıtla #22 : 23 Mart 2021, 10:50:03 »
Sanırım 6 yıl bitti bıçak yapmaya başlayalı. Ahşap oyma-yontma bıçaklarımı kendim yapayım derken mevzu uzadı buralara kadar geldi.
Daha elime 2500 kum zımpara değmedi, hatta görmedim bile :) Sen 2500 kum perdah yaptım diyorsun, düşün :) Emek takdire şayan. Tebrikler.
En nihayetinde ortak bir hobi, uğraşı için buradayız. Bir avuç insanız şunun şurasında, kırgınlığa mahal vermeyelim aramızda.

Mehmet ustam ankaradasınız ben size getireyim 2500 kum zımpara birlikte atalım ama uzun sürüyor biraz :) sulu atıldığında çok güzel oluyor. Teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Sait

• 349
  • Meslek: Tıbbi Satış Mümessili
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #23 : 23 Mart 2021, 10:51:21 »
Bu tutumuna Sait’i de eklemene zaten anlam veremedim. O mesajını aldı, sana yönelttiğim bir söylem yok orada. Ama gene de bütün bu konuları birbiriyle karıştırıp bir suçlama yapacaksan ben konuyu uzatmamak için cevap vermeyeceğim. Söylemek istediğin birşey olursa özelden cep telefonumu yazabilirim. Daha fazla reklam olmaya gerek yok.

Ya gerçekten kendimi tutamıyorum artık ( mehmet abi gerçekten küçüğünüz olarak üzgünüm ) ama bence ya bu arkadaş mesajımı okumadı yada zaten herkese rağmen o  mesajı almıyor .

herkes kibarca diyor ki ‘SANANE’ —> birleşik vurgulu ..

Kimse seninle ne muhatap olmaya mecbur ne de açıklama yapmaya . Burada senin dediğin şeyleri söyleyebilecek birkaç kişi var onlar sesini çıkarmazken sana ne oluyor . Forum da hoşgörü ortamı olduğundan senin hadsizliğine de bu herşeye karışmana da kimse birşey demiyor ama yeter . Önce bi kusursuz iş yaparsın ve bunu öğretici vasfını alacak seviyeye getirirsin sonra konuşursun.
« Son Düzenleme: 23 Mart 2021, 10:53:27 Gönderen: Sait »

dela

• *
  • 1486
  • Mehmet UYSAL
  • Yer: Mahmudiye / Eskişehir
« Yanıtla #24 : 23 Mart 2021, 11:37:15 »
Bir etkinlik başlatılmış. Başlangıçta bir takım kurallar konuşulmuş. Katılacak olanların koca koca insanlar
olduğu varsayılmış. Bir otorite belirlenmemiş. Hata yapılmış. (Geçen sene bu fonksiyonu Emin Hoca yerine getirmişti.)

Biri de başlangıç koşulları hakkında hatırlatmada bulunmuş. (Hiç farketmez, bu herhangi bir etkinlik katılımcısı olabilir.)

Polemiğin geldiği noktaya bak...

Birşeyler diyeceğim ama hakikaten korktum. Niyet okumada sınır yok anlaşılan...

Emrah06

• 337
« Yanıtla #25 : 23 Mart 2021, 11:56:27 »
Bir etkinlik başlatılmış. Başlangıçta bir takım kurallar konuşulmuş. Katılacak olanların koca koca insanlar
olduğu varsayılmış. Bir otorite belirlenmemiş. Hata yapılmış. (Geçen sene bu fonksiyonu Emin Hoca yerine getirmişti.)

Biri de başlangıç koşulları hakkında hatırlatmada bulunmuş. (Hiç farketmez, bu herhangi bir etkinlik katılımcısı olabilir.)

Polemiğin geldiği noktaya bak...

Birşeyler diyeceğim ama hakikaten korktum. Niyet okumada sınır yok anlaşılan...

Teşekkür ederim yorumunuz için Mehmet ustam...

Muhammet Acar

• **
  • 397
  • Meslek: ...
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #26 : 23 Mart 2021, 14:13:37 »
Adamına göre muamele VAR forumda. Bunu daha önce DTE etkinliğinin ilk sayfalarda tartışılanlar ile son mesajlarda yazılanlar tastikliyor. Ve malum Emrah ustanın konusu. Bazı şahsiyetler her şeyi söylemekte kendini özgür hissediyor, klavye başında bu çok basit, farkındayım. Bu kadar kolay olmamalı, bu sıkıntı forumun aktif yöneticisinin olmamasından kaynaklanıyor. Forumda biri bir şey yazdığı vakit " Hele bi dur gardaş, hayırdır " diyen bir karar mekanizması olmaz ise herkes işine geldiği gibi atar tutar. Neyse..

( Sefa hocam kusura bakmasın, kendisine saygısızlık etmek istemem, saygım sonsuz.Kendisiyle daha önce de konuşmuştum bu meselelerden ötürü fakat son yazılanlar, konuşulanlar aslında sonucun pek değişmediğini gösteriyor. )
« Son Düzenleme: 23 Mart 2021, 14:31:14 Gönderen: Muhammet Acar »
'' Gayret bizden, tevfik Allah'tan. ''
'' Nasıl yaşarsanız, öyle ölürsünüz. Nasıl ölürseniz, öyle dirilirsiniz. ''

dela

• *
  • 1486
  • Mehmet UYSAL
« Yanıtla #27 : 23 Mart 2021, 15:10:23 »
...............
Teşekkür ederim yorumunuz için Mehmet ustam...

Ne demek Emrah. Ben teşekkür ederim.
Zaten polemik çok küçük başladı, bu hale geldi.
Sağolun ki sürdürmediniz.  Said'de, Orkun'da sürdürmedi. Size yakışan da bu.  :2up

« Yanıtla #28 : 23 Mart 2021, 20:09:33 »
Adamına göre muamele VAR forumda. Bunu daha önce DTE etkinliğinin ilk sayfalarda tartışılanlar ile son mesajlarda yazılanlar tastikliyor. Ve malum Emrah ustanın konusu. Bazı şahsiyetler her şeyi söylemekte kendini özgür hissediyor, klavye başında bu çok basit, farkındayım. Bu kadar kolay olmamalı, bu sıkıntı forumun aktif yöneticisinin olmamasından kaynaklanıyor. Forumda biri bir şey yazdığı vakit " Hele bi dur gardaş, hayırdır " diyen bir karar mekanizması olmaz ise herkes işine geldiği gibi atar tutar. Neyse..

( Sefa hocam kusura bakmasın, kendisine saygısızlık etmek istemem, saygım sonsuz.Kendisiyle daha önce de konuşmuştum bu meselelerden ötürü fakat son yazılanlar, konuşulanlar aslında sonucun pek değişmediğini gösteriyor. )
Muhammet, Sen bunu daha önce de söyledin, öyle "kusura bakmasın" diyerek, lafı söyleyip makul göstermenin de bir alemi yok. Ne demek "adamına göre muamele", bu ne kadar ayıp bir laf.
Buradaki insanlar kendi kendini yönetemeyecek mi, herkes yaşını başını almış yetişkin insan. Son yazılanları okuyunca, bu arkadaşlar toplantıya katılan aynı arkadaşlar mı diye kendi kendime sormadım değil.
Herkes lafını tartarak ve empati yaparak konuşursa anlaşır, yoksa daha önce de yaşadığımız durumlar gibi, yine ve yeni bir kavga daha çıkar vs vs.
Sonuç olarak, gerçekten Sen de dahil olmak üzere bir çoğunuz yordunuz. Birlikte bir ortamda olmayı başaramıyorsanız ben veya diğer bir moderatör ne yapabilir ki. Karşı karşıya gelip sohbet ediyor zaman harcıyor, ortak bir şeyler yapıyorsunuz ama birbirinizi anlamaktan ve dinlemekten çok uzaksınız, samimi olduğunuzu gösteriyorsunuz ama göstermelik bir samimiyet. Ne hatır var ne gönül.
Sen de tutup "adamına göre muamele", "forumda taraf tutuluyor" ayarınız yok ki. Ne yapabilirim.
Ne istiyorsan öyle düşün Muhammet, ama benzer bir ithamda daha bulunma.

Muhammet Acar

• **
  • 397
« Yanıtla #29 : 23 Mart 2021, 23:06:46 »
Sefa hocam kusura bakmasın demiyorum. Lafı eveleyip geveleyip kıvırdığımız yok. Söylediklerim gayet açık ve net. Onca kişi varken siz neden üzerinize alındınız " adamına göre muamele" lafını. Konularda tartışılırken moderatör yok, yönetici yok ama bir eleştiri, bir söz söylendiği zaman ortaya çıkılıyor. Asıl bu tavırlar samimiyetten uzak. Daha geçtiğimiz günlerde DTE etkilniğine katılan arkadaş hastası olduğu için bir şeyler yapmaya çalışmış etmiş, ha etkinlik için uygun olup olmadığı tartışılır o ayrı mesele ama hemen hazır profil diyip tü kaka etmenin anlamı ne. Zira konunun ilk başlarında da aynı tartışma olduğu vakit bazı abiler "hazır profil de olabilir" demedi mi ? Sonuç ne oldu ? Adamın gönlü kırıldı, belki bu işten soğudu bilinmez. Hani yöneticisiniz ya neden oraya da müdahale etmediniz ? Neden " arkadaşım geçmiş olsun, Allah sağlık sıhhat versin. Ama bu şekilde de olmaz kusura bakma" demediniz ? Bana samimiyetten bahsetmeyin. Her söylediğimin arkasındayım. İster kabul edin, ister kabul etmeyin. Bu söylediklerinizi diğer zatı muhteremlere de söylediniz mi acaba ? Tabi ki hayır. Hak edenin Hatırı olur, hak edene gönül verilir... Eyvallah..

coktar

• 377
  • Meslek: Yönetici
« Yanıtla #30 : 24 Mart 2021, 00:06:16 »
Sefa hocam kusura bakmasın demiyorum. Lafı eveleyip geveleyip kıvırdığımız yok. Söylediklerim gayet açık ve net. Onca kişi varken siz neden üzerinize alındınız " adamına göre muamele" lafını. Konularda tartışılırken moderatör yok, yönetici yok ama bir eleştiri, bir söz söylendiği zaman ortaya çıkılıyor. Asıl bu tavırlar samimiyetten uzak. Daha geçtiğimiz günlerde DTE etkilniğine katılan arkadaş hastası olduğu için bir şeyler yapmaya çalışmış etmiş, ha etkinlik için uygun olup olmadığı tartışılır o ayrı mesele ama hemen hazır profil diyip tü kaka etmenin anlamı ne. Zira konunun ilk başlarında da aynı tartışma olduğu vakit bazı abiler "hazır profil de olabilir" demedi mi ? Sonuç ne oldu ? Adamın gönlü kırıldı, belki bu işten soğudu bilinmez. Hani yöneticisiniz ya neden oraya da müdahale etmediniz ? Neden " arkadaşım geçmiş olsun, Allah sağlık sıhhat versin. Ama bu şekilde de olmaz kusura bakma" demediniz ? Bana samimiyetten bahsetmeyin. Her söylediğimin arkasındayım. İster kabul edin, ister kabul etmeyin. Bu söylediklerinizi diğer zatı muhteremlere de söylediniz mi acaba ? Tabi ki hayır. Hak edenin Hatırı olur, hak edene gönül verilir... Eyvallah..

Muhammet Bey,

Ne sizi ne de bu forumdan bir kişiyi dahi yüz yüze görmedim, şahsen tanımıyorum. Hammade satışı yapan forum üyesi belirli ustalardan birşeyler almak dışında ticari bir ilişkim de olmadı. Eğer kast edilenlerden biri bensem kimsenin zaten beni kollamasına hiç ihtiyacım falan da yok. Son iki yazdığınızda da klavye başından yazması kolay, hastası olan kişinin gönlünü kırmışız gibi söylemleriniz var. Birinin muhattabı kesin benim de diğerinde beni mi kast ediyorsunuz onu da bilmiyorum. Daha fazla tatsızlık olmasın diye de yazmamaya çalışıyordum. Benim niyetim ne kimseyi kırmak, ne de bilerek isteyerek tadını kaçırmak. Ha istemeden ortaya bu sonuç çıkmışsa ben sizden daha çok üzülürüm. Ben fikrimi söyledim ve eleştirimi yaptım. Katıldığım bir etkinlik ile ilgili bunu yapmaya hakkım olduğunu düşünüyorum. O arkadaşımız, içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan olsa gerek ya fazla alınganlık gösterdi ya da ben yazarken yanlış anlaşılacak bir şekilde yazdım bilmiyorum. Ama tekrar söylüyorum hepimizin kayıpları, hastaları, maddi manevi sıkıntıları var ancak bunların bıçak sanatı forumundaki KATILIMI ZORUNLU OLMAYAN bir etkinliğe katıldığınız bıçak için yapılan bir eleştiriyi haklı ya da haksız görülmesine bir etkisi yok, ilgisi de yok.

Madem yazıyorum şu konuda da fikrimi söyleyeyim:
Orkun Usta'nın perdah tutkusu bende hiç yok aksine hamon yoksa elde perdah da yapmıyorum bant zımparada ama ince kum ama scotch ne canım isterse öyle bitiriyorum. Çünkü parlak yüzey sevmiyorum. Bu etkinliğin başından beri Orkun Usta'nın perdahı örnek göstererek vurgulamak istediği sanıyorum herkesin kendi çapında bir emek vermesi gerektiğini vurgulamak istemesi. Ben de öyle düşünüyorum, Atik Usta'nın yaptığı bıçakla günlerce nasıl uğraştığını instagramdan takip ettim, Sefa Usta'nın nasıl özenle bir tanto yaptığını gördük, kusuruma bakmasın adını bilmiyorum Anka Bıçak isimli hesabın sahibi arkadaşımızın etkinlik için yaptığı bıçağı instagramda gördüm hayran oldum, vs. vs. Yani tabi ki herkesin becerisi bilgisi bir değil sadece bir emek ve özen görmek yeterli. Ben bir usta olmadığım halde böyle düşünüyorum. Umarım bu sefer kendimi net ifade edebilmişimdir.

instagram: @hevesadami

« Yanıtla #31 : 24 Mart 2021, 00:39:34 »
Benim söylediklerimle Senin yazdığın karşılık arasında ne alaka var, "onca kişi varken ben neden üzerime alındım" acaba?
Neyse, bu tartışmaya devam etmeyeceğim, haklısın sen.

mehmet dülcek

• 3207
  • Yer: tuzla/istanbul
« Yanıtla #32 : 24 Mart 2021, 00:42:26 »

kimsenin avukatı değilim sadece hocayı yakinen tanıdığım için yazma ihtiyacı duydum  maddi manevi hiçbir çıkarı menfaati yokken yada burdan bizden öğrenecek bir şeyi yokken her akşam  bu forumda olan biteni okumak insanlara cevap vermek için en az 1-2 saatini ayıran bu forumun temellerini  atan hepimizin bildiği birçok şeyin temelini de  atan sefa hoca dan  bahsediyoruz  öyle ulu orta tarafmış falan diyip  eleştirebileceğin biri değil bence sen hocayı hiç anlamamış hiçbirşey öğrenememiş hiç tanımamışsın 😉

dela

• *
  • 1486
  • Mehmet UYSAL
« Yanıtla #33 : 24 Mart 2021, 00:46:25 »
........."hazır profil de olabilir" demedi mi ? ............

Muhammet arkadaş.
Etkinliğin başındaki etkiliğe katılım için "hazır profil de olabilir" görüşü (kasdettiğim ağzı açılmamış profildi) bana ait ve bugün de aynı görüşteyim.
Ve bu sadece benim görüşüm. Her katılımcının da benim gibi veya tersini düşünme hakkı vardır.
Genel temayül neyse ona uyarım. Benim istediğim olmadı, ayrımcılık yapılıyor diyerek polemiğe falan da girip etkinlikten ayrılmam.

Vebal hassasiyetin olduğunu tahmin ettiğimden söylüyorum. Yeter...

Muhammet Acar

• **
  • 397
« Yanıtla #34 : 24 Mart 2021, 01:39:44 »

Muhammet Bey,

Ne sizi ne de bu forumdan bir kişiyi dahi yüz yüze görmedim, şahsen tanımıyorum. Hammade satışı yapan forum üyesi belirli ustalardan birşeyler almak dışında ticari bir ilişkim de olmadı. Eğer kast edilenlerden biri bensem kimsenin zaten beni kollamasına hiç ihtiyacım falan da yok. Son iki yazdığınızda da klavye başından yazması kolay, hastası olan kişinin gönlünü kırmışız gibi söylemleriniz var. Birinin muhattabı kesin benim de diğerinde beni mi kast ediyorsunuz onu da bilmiyorum. Daha fazla tatsızlık olmasın diye de yazmamaya çalışıyordum. Benim niyetim ne kimseyi kırmak, ne de bilerek isteyerek tadını kaçırmak. Ha istemeden ortaya bu sonuç çıkmışsa ben sizden daha çok üzülürüm. Ben fikrimi söyledim ve eleştirimi yaptım. Katıldığım bir etkinlik ile ilgili bunu yapmaya hakkım olduğunu düşünüyorum. O arkadaşımız, içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan olsa gerek ya fazla alınganlık gösterdi ya da ben yazarken yanlış anlaşılacak bir şekilde yazdım bilmiyorum. Ama tekrar söylüyorum hepimizin kayıpları, hastaları, maddi manevi sıkıntıları var ancak bunların bıçak sanatı forumundaki KATILIMI ZORUNLU OLMAYAN bir etkinliğe katıldığınız bıçak için yapılan bir eleştiriyi haklı ya da haksız görülmesine bir etkisi yok, ilgisi de yok.

Madem yazıyorum şu konuda da fikrimi söyleyeyim:
Orkun Usta'nın perdah tutkusu bende hiç yok aksine hamon yoksa elde perdah da yapmıyorum bant zımparada ama ince kum ama scotch ne canım isterse öyle bitiriyorum. Çünkü parlak yüzey sevmiyorum. Bu etkinliğin başından beri Orkun Usta'nın perdahı örnek göstererek vurgulamak istediği sanıyorum herkesin kendi çapında bir emek vermesi gerektiğini vurgulamak istemesi. Ben de öyle düşünüyorum, Atik Usta'nın yaptığı bıçakla günlerce nasıl uğraştığını instagramdan takip ettim, Sefa Usta'nın nasıl özenle bir tanto yaptığını gördük, kusuruma bakmasın adını bilmiyorum Anka Bıçak isimli hesabın sahibi arkadaşımızın etkinlik için yaptığı bıçağı instagramda gördüm hayran oldum, vs. vs. Yani tabi ki herkesin becerisi bilgisi bir değil sadece bir emek ve özen görmek yeterli. Ben bir usta olmadığım halde böyle düşünüyorum. Umarım bu sefer kendimi net ifade edebilmişimdir.

Sizinle alakalı bir problem yok. Ben örnek gösterdim sadece.  Ben de sizin gibi zamanında düşüncelerimi dile getirmiştim ama daha farklı karşılanmıştı...

Muhammet Acar

• **
  • 397
« Yanıtla #35 : 24 Mart 2021, 01:46:37 »

kimsenin avukatı değilim sadece hocayı yakinen tanıdığım için yazma ihtiyacı duydum  maddi manevi hiçbir çıkarı menfaati yokken yada burdan bizden öğrenecek bir şeyi yokken her akşam  bu forumda olan biteni okumak insanlara cevap vermek için en az 1-2 saatini ayıran bu forumun temellerini  atan hepimizin bildiği birçok şeyin temelini de  atan sefa hoca dan  bahsediyoruz  öyle ulu orta tarafmış falan diyip  eleştirebileceğin biri değil bence sen hocayı hiç anlamamış hiçbirşey öğrenememiş hiç tanımamışsın 😉

Bu yazdıklarınız sizin düşünceleriniz ve bu yazdıklarınız o kişinin haklı olduğu anlamına gelmiyor. Sefa hoca olmasa da bu iş bir şekilde devam eder, ama öyle ama böyle. Sefa hoca olmaz Ahmet hoca olur, Mehmet hoca olur. Katkısı var tabi o inkar edilemez ama eleştirilecek konuda her insan eleştirilir, kimse bana eleştiremezsin diyemez. Haşa peygamber mi bu kişi.
« Son Düzenleme: 24 Mart 2021, 01:48:46 Gönderen: Muhammet Acar »

Muhammet Acar

• **
  • 397
« Yanıtla #36 : 24 Mart 2021, 02:12:06 »
........."hazır profil de olabilir" demedi mi ? ............

Muhammet arkadaş.
Etkinliğin başındaki etkiliğe katılım için "hazır profil de olabilir" görüşü (kasdettiğim ağzı açılmamış profildi) bana ait ve bugün de aynı görüşteyim.
Ve bu sadece benim görüşüm. Her katılımcının da benim gibi veya tersini düşünme hakkı vardır.
Genel temayül neyse ona uyarım. Benim istediğim olmadı, ayrımcılık yapılıyor diyerek polemiğe falan da girip etkinlikten ayrılmam.

Vebal hassasiyetin olduğunu tahmin ettiğimden söylüyorum. Yeter...

Mehmet Ağabey.
Ben benim istediğim olmadı diye değil, bir çok konuda çifte standart uygulandığı için karşı çıkıyorum. Her üye görüşünü düşüncesini belirtir ortak karar alınır biz de eyvallah deriz. öyle iki üç kişinin lafıyla bu kervan yürüyorsa. Fazla uzun sürmez. Yoksa kimisi kızar, kimisi küser, kimisi de eleştirildiğinde zoruna gider. Ayrıca bu konuda benim size bir ithamım olmadı ama madem yazdınız size de bir iki kelam edeyim. Sorun hazır profil değil de profilin ağzının açılması mı yani. Ben sırf profili çıkarmak için iş güç arasında 1 hafta uğraştım, şimdi bu haksızlık değil mi ? Hani emek ? Onu geçtim hadi arkadaş hazır profilin ağzını açtı diyelim e bunun ısıl işlemi de var onu şimdi başka firmaya ustaya yaptırsa yine olmaz mı diyeceksiniz. Adam eski yaptığı bıçağı modifiye edip katılmak istediği zaman No Problem, lafı mı olur hiç. Herkes yapsın o zaman bir modifiye katılsın. Allah aşkına bırakın bu işleri. Bu çifte standart değil de nedir ? Burada profili çıkarıp ağzını başka ustaya açtırıp, ısıl işlemini de bir başka ustaya yaptıran arkadaşlar var. Şimdi bu arkadaşları ben anlıyorum kızmasınlar sonuçta herkesin makinesi ocağı yok imkanı doğrultusunda bir şeyler yapmaya çalışıyorlar ve çalışıyoruz. Ama siz şimdi nasıl çıkacaksınız bu işin içinden. Adam bıçağı yapmış bitirmiş kim ne bilecek bunun ağzını sen mi açtın hazır mı aldın. Isıl işlemini Böhler mi yaptı Kamil mi yaptı. Yani siz ve sizin gibi bir çok kişinin yaşı benden oldukça büyük, saygısızlık etmek istemiyorum ama kusura bakmayın da bazen sırf yazmış olmak için yazıyorsunuz. Bence de yeter...
« Son Düzenleme: 24 Mart 2021, 02:20:32 Gönderen: Muhammet Acar »

« Yanıtla #37 : 24 Mart 2021, 03:34:39 »
Muhammet, Sen bana daha önce bir önceki konuyla ilgili olarak rahatsızlığını yazdın ( o zamanda, "forum tekelleşmiş" yaklaşımın olmuştu) ve ben de Sana forumun bu konudaki işleyişiyle ilgili cevap yazdım, bu aramızdaki bir yazışmaydı ve benim sana yazdığım cevaba karşılık olarak bir itirazın olmadı. Yazışmalar Sende duruyordur,aramızda geçen bir yazışma olduğu için paylaşmıyorum, en azından konuya ilişkin her ikimizin de yaklaşımı ortada, benim o yazışmada da Sana söylediğim farklı birşey yoktu. O yazışmalarda neyi anlamadın da yine aynı konuyu ısıtıp bir başka şekilde tekrarlıyorsun, o zaman ikna olmadıysan, söyleseydin madem, Senin bu yazdıkların beni ikna etmedi, ben ikna olmadım deseydin ya.

Muhammet Acar

• **
  • 397
« Yanıtla #38 : 24 Mart 2021, 07:16:04 »
Muhammet, Sen bana daha önce bir önceki konuyla ilgili olarak rahatsızlığını yazdın ( o zamanda, "forum tekelleşmiş" yaklaşımın olmuştu) ve ben de Sana forumun bu konudaki işleyişiyle ilgili cevap yazdım, bu aramızdaki bir yazışmaydı ve benim sana yazdığım cevaba karşılık olarak bir itirazın olmadı. Yazışmalar Sende duruyordur,aramızda geçen bir yazışma olduğu için paylaşmıyorum, en azından konuya ilişkin her ikimizin de yaklaşımı ortada, benim o yazışmada da Sana söylediğim farklı birşey yoktu. O yazışmalarda neyi anlamadın da yine aynı konuyu ısıtıp bir başka şekilde tekrarlıyorsun, o zaman ikna olmadıysan, söyleseydin madem, Senin bu yazdıkların beni ikna etmedi, ben ikna olmadım deseydin ya.

Hocam, o konuşmalarımızda anlamadığımız, anlaşamadığımız bir nokta yok. Ancak konuştuğumuz konuların üzerine sadece konuşmuş olduğumuzu gördüğüm için tekrar değinmek istedim. Çünkü hiç bir şey değişmemiş. Şayet değişmiş düzelmiş olsaydı benim gibi bazı arkadaşlar da rahatsız olmazlardı. Demek ki var bir sıkıntı. Yoksa onun haricinde başka bir problem yok. Müdahale edilmesi gereken yerde ve zamanda müdahale edilmeyip, sadece eleştirildiği zaman gün yüzüne çıkılıyorsa. Yine burda da var bir sıkıntı. DTE etkinliğinin başında düşüncemi dile getirdim ve bir çok kişi ile tartıştık, ha kale alınmadı herkes bildiğini okudu o ayrı. Umrumda da değil. Ama soruyorum o zaman itiraz eden zatı muhteremler neden konunun son mesajında ki mevzuda sessiz kaldılar ? Niye demediler ki " arkadaşım zamanında böyle böyle konuşulmuştu hazır profil de olur" ya da " hazır profil tamam ama ağzını sen açmamışsın ki " diye. Her şeye müdahil olan zatlar nerede ? Ben adım gibi eminim ki bu arkadaşın yerinde yıllardır tanışıklık olup samimi olunan bir usta/arkadaş olsaydı farklı bir tavır sergilenecekti. Ve bunu yine dediğim gibi gördük örnekleriyle. Sizler bunu kabul etmeseniz de böyle. Ben burada ki insanların bu işe gönül verdiğini ve imkânları nispetinde bir şeyler yapmaya çalıştıklarına inanıyorum. Burada iş olsun diye vakit öldüren kimse yoktur zannımca. Ama yaşananlar ve tartılmadan söylenen bazı sözler ve tavırlar kimi arkadaşın dediğim gibi kızmasına kimi arkadaşın da küsüp bu işten soğumasına sebebiyet veriyor. Bunu da ben size mesajlaşırken söylemiştim hatırlarsınız belki. Tabiri caizse kazık kadar adamlar olsak ta bir otokontrol mekanizması olması gerekiyor. Yoksa bu konular, tartışmalar daha çok su götürür.
« Son Düzenleme: 24 Mart 2021, 07:22:48 Gönderen: Muhammet Acar »

orkunaydin350

• *
  • 1504
  • Orkun AYDIN
  • Meslek: Bilişim
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #39 : 24 Mart 2021, 09:05:50 »
Adamın bıçak paylaşım başlığının altında alakasız şeyler konuşmamak için uzatmıyorum. Benim kendi gerekçem bu. Aynı zamanda sen ne kadar uzatsan da kimsenin fikrini değiştiremeyeceksin. Bunu bildiğim için ve senin yada başka birinin fikrini değiştiremeyeceğim için uzatmıyorum. Kısacası konuyu ne kadar uzatırsan uzat bir yere varmayacak ve sessiz kalan kişiler bu yüzden yazmıyor. Hani bunu en azından aklınızda tutun. Herkesin önünde klavye var.

Peki yukarda da yazdım, burada da kendimi tastikliyorum, daha da yazmayacağım diyorum ama gerçekten şunu öğrenmem lazım, bu soruyu sormak için yazıyorum. Hazır profil olabilir cümlesi nerede geçti? O kadar çok tekrarlanıyor ki önce bunu söyleyenlerin gerçekten okuma yada okuduğunu anlamama sorunu olduğunu düşünüyordum. Israrla hazır profil olabilir diyen kişi kim ve bunu nerede demiş hatırlamadığım için kendimden şüphe ediyorum. Lütfen biri bunu açıklığa kavuşturabilir mi?